Kako popraviti rasecenu foliju na plasteniku

Ja novu foliju lepim sa fenom za skidanje farbe.Ne treba nikakav papir i sta sve ne samo sastavis dve folije i polako pomeras fen i to ide brze od pegle jedno 5x.
 
E ovako, nove info vezane za ovu temu...

Sa pištoljem za skidanje farbe jako teško ide, čak i kad se zalepi krto je i kida se...

E sad, drug mi je preporučio jednu "selotep traku" za koju je on čuo da je dobra. On je kupio je i probao, bio sam kod njega da vidim i mogu vam reći da sam odmah otišao da kupim 2 kom... Traka samo po sebi izgleda kao velika široka selotep traka... Na dodir sa prstom nije jaka, kao običan selotep ali ljudi moji kako zalepi foliju to je za svaku pohvalu...

U pitanju je traka za lepljenje foljije kupljena u Unija plastu (nadam se da smem da stavim kontakt telefone, ovo jeste reklamiranje ali verujem da ne pravim problem sa tim jer pomažem ljudima), traka košta 535 dinara!!!

UNIJAPLAST AGN DOO - Kontakt
Novi Sad

Kad zalepim na plastenik sledeće nedelje slikaću da vam pokažem ;)
 
To je to, nije isto ali to je to...

Pokušaj sa ovim iz NS-a, ja danas idem pa javljam kako se ponaša ;)
 
Oduševljen

Ljudi moji mogu da vam kažem da je ova traka ODUŠEVILA!

U subotu smo stavili foliju nazad na plastenik i odmah je počela kišica, malo smo se brinuli poto smo foliju lepili "iznutra" jer smo spoljašnju stranu plastenika planirali za ponedeljak da zalepimo (nestalo nam trake).

Pošto je i kiša padala i u pon i utro, tek danas ćemo izlepiti i spolja i mogu vam reći da je ova dva dana kiše traka izdržala odlično, nigde nije popustila i ako smo se bojali da hoće jer je lepljeno iznuta pa je sa spoljne stane moglo da podliva...

Slikao sam lepljenje, sutra postavljam slike ;)
 
Evo, kao što sam i obećao (moje sutra je ispalo nedelju dana :spavam:), našao sam vremena da Vam pokažem kako funkcioniše ta traka za foliju...


Ovo je slika plastenika to jutro kad ga je "slomio" sneg polovinom februara...

fotografija0137.jpg




Kad je otoplilo, evo slika iznuta, kako je šipke pokrivio i kako izgleda bez snega po sebi...

fotografija0140.jpg


fotografija0142.jpg


Ovo je moj nervozni ćale :ppozdrav: Tad smo počeli da skidamo foliju i da se organizujemo sa aparatom za varenje, brusilicom i merdevinama :osmeh:
fotografija0144.jpg
 
Poslednja izmena:
A evo i kako je izgledao postupak lepljenja folije.

Prvo smo foliju skinuli sa plastenika, na putu ispred kuće je raširili i lepo "smotali kao palačinku" i onda u podrumu (imamo veliki podrum, hvala Bogu...) polako odmotavali na stolu, čistili od blata i lepili:

Ovako recimo izgleda rupa
fotografija0146.jpg


Onda je prvo izlepimo sa trakom
fotografija0147.jpg


Pa isečemo "zakrpu" od viška folije koji smo sačuvali
fotografija0148.jpg


I onda i nju ulepimo
fotografija0149.jpg




Moram da napomenem da smo lepili samo unutrašnju stranu folije, spoljašnju smo lepili direktno na plasteniku kad smo foliju zategli...
Samo smo rupe na vrhu plastenika lepili i sa spoljašnje strane zbog nemogućnosti da dohvatimo do gore :osmeh:



Evo još jedan izgled rupe i njeno krpljenje:

fotografija0150.jpg


fotografija0151.jpg


fotografija0152.jpg
 
Poslednja izmena:
Na kraju plastenik izgleda ovako:

fotografija0154.jpg


fotografija0155.jpg


fotografija0156.jpg


fotografija0157.jpg


Sve u svemu zadovoljni smo, bilo je par rupa koje nisu bile zalepljene sa spoljne strane (nismo stigli) i onda je došao Uskrs i kiše a nemožemo kupiti traku jer Unijaplast ne radi... Mislili smo da će podliti, da će voda "odlepiti" traku od folije ali se to nije desilo :osmeh: tako da sve najbolje za sad....

Nadam se da sam malo pomogao, uzdravlje :ppozdrav:
 
Ja sam koristio taj sivi slično kao što tibor pokazuje samo nije toliko skup i u farbari sam kupio. Ali kad dođe sa vodom gotov je, samo kažem ništa nevredi. A ovaj providni sam video kod nas u polj.apoteci samo mislim da je bio mnogo skuplji i nisam smeo da kupim, pošto ni ja neverujem u selotejpe. Ali sad kad vidim ove slike, svaka čast, možda i nešto vredi, čekaj i toplotu da ne otpada onda.
 
Ovo je baš selotep za folije sa tim UV nekim čudima, tako da verujem da mu i temperatura neće naškoditi...
Ako je izdržalo ove lepe prolećne pljuskove u NS-u verujem da toplota neće toliko uticati na lepak, bar se tako nadam :osmeh:


@tibor.danji
Javi kad zalepiš, pomozimo ljudima u ovom problemu :ppozdrav:


Drago mi je da mogu da pomognem :ppozdrav:
 
pozz Tibore,

meni NIGDE nije popustilo, ali mislim da znam koji ti je problem, nisi obrisao foliju od prašine... Prebriši vlažnom krpom pa suvom da bude čisto i onda lepi, verujem da je to problem...

Sad tu gde ti se odlepilo to uradi i zalepi, videćeš ;)
 
Da, juče sam obišao plastenik i nije baš savršeno ali drži, i meni se odlepilo malo, JAKO malo, tipa samo krajevi traka, po širini nije ništa... I to ponegde, nisam pametan šta da ti kažem...

Jbg, šta da mu radim, ja sam zadovoljan jer je izdržala ove vetrove na livadi i kiše, sunce ću tek videti na leto...
Ali opet, ni sa peglom ni sa fenom nisam uspeo ovako da spojim najlon, čuo sam da ima neka još bolja traka ali duplo skuplja... Ko će ga znati, na kraju krajeva sve je ovo jeftinije od nove folije...
 
POzz,

ipak se odepljuje, kad u'vatim vremena slikaću...

Nije loše ali sam mislio da će biti bolje, sad za sad radim tako što opet zalepim novom trakom tamo gde se odlepilo...
 
Cuo sam da postoji neka masa / tako su mi preneli/ za lepljenje pokidanih folija, kada stignem otici cu pogledati sta je to i koliko je cena ,.proizvodjac je tih traka sto smo kupili dobra firma ali danas svi i svako proizvodi svasta , a mi samo kupujemo ..........
 
Kad vidiš javi šta je to i koliko košta :) (to u duhu "a mi samo kupujemo") :)

Izdržaće i ovako ali ako ima nešto da se ne mučimo...
 
Nazad
Vrh