Ishrana muznih krava

Hvala drugar takodje :). Keks, cokolade i ostale slatkise nisam cuo da neko daje kravama, mada nije to losa ideja ako nije skupo...
 
Čini mi se da je jedan kolega forumaš iz Makedonije prilično uspiješno tovio bikove sa ovom vrstom hrane(time je naravno nadopunjavao obrok).
Mogao bi to biti prilično dobar izvor energije.
 
meni je lako nabaviti ali malo tesko za prevoz ali ako ima neku viriejdnost rijesilo bih se i to.naravno davalo bih se uz ostalu hranu.ako ko ima iskustva da mi kaze.poz
 
To je odličan izvor energije u obroku krava, čak može da posluži i kao jedino energetsko hranivo u koncentratu. Samo je proteinski deo koncentrata nešto specifičniji i obavezan je veći udeo pufera u koncentratu, jer ti nus proizvodi imaju jako velik udeo nižih sećera koji se brzo razgrađuju i fermentišu. 2012. godine, sećate se kakva je suša bila, malo kukuruza je ubrano, pa još afera sa aflatoksinom, jedna naša ozbiljna fabrika stočne hrane, konecntrat za ishranu muznih krava zasnivala je na slatkišima i prehrambenim proizvodima kojim je istekao rok trajanja i ne da su ga krave jele a mirisao je objekat ko u poslastičarnici, ja sve mislio aroma dodata... Smejao sam se dva dana kad sam to čuo tehnologa.
 
evo nekih receptura ja sam probo i dobre su
sdc10095.jpg

sdc10098.jpg

sdc10100.jpg

http://www.dodaj.rs/f/3n/Wy/2mP7jUvp/1/sdc10112.jpg[/img
[img]http://www.dodaj.rs/f/2G/DA/3Y622csc/1/sdc10114.jpg
 
sa prvu receptiru od18 posto sam radio i zadovoljan sam .al na kratko sam radio, jer sam morao novac da usmerim na oranje.
 
Jel neko koristio jabukovo sirce u ishrani krava, čitao sam da je dobro da im se daje oko 100g dnevno, samo ne znam jel to treba bas cele godine da se daje i jel moze ono sirce iz prodavnice ili samo domaće?
 
Kolega jabukovo sirće se ne daje bez veze već kad je alkaloza buraga u pitanju i za to je jako djelotvorno kao što je soda bikarbona djelotvorna kod acidoze buraga znači daje se samo u slučaju potrebe
 
eh sad jedni kazu kad je bolesna ili nesto joj fali davati jabukovo sirce neki kazu da uvijek naravno u odredjenoj dozi davati je preporucljivo.eh sta sad da radimo?da nam se kakav strucnjak obrati na temu JABUKOVO SIRCE nebi bilo lose.jer se moze napraviti domace jabukovo sirce jeftino a dobro ako ima ovoliko efelta kao na ovim clancima.
 
htio sma davno ja to postaviti pitanje al al reko neko ce drugi hehe.izgleda niko se nejavlja na ovu temu Alene.
 
Generalno ima neke koristi, je izvor nekih minerala i dobro dejstvuje kao probiotik.

Sad, doziranje i slično...
Treba malo koristit google i služit se nekim jezikom, jer ne verujem, da ima puno toga u jezicima naših naroda i narodnosti.
 
Pa uglavnom svaki članak je ista priča, dobro je za sve, doza dva puta po 50ml na dan, samo ja ne znam jel moze ovo sto se kupuje na prodavnice ili moa domaće?
 
znaic od prilikejednu veliku kasiku jabukovog sirceta dati u zito.Jel vazno u kojem je tsanju grlo da li je steono ili nije jel se otelilo ili se treba oteliliti?ili moras davati u doredjenom periodu?poz unapred zahvalan za odg
 
Nazad
Vrh