Mobilni telefoni

Novi Nokia telefoni 2, 3, 5, 6, 7, i 8 su Android i nemaju veze sa starijim modelima koji su imali windows operativni sistem.Brend Nokia je od Microsoft-a preuzeo HMD global takodje Finska kompanija koja je postigla dogovor sa maticnom kompanijom Nokia o koriscenju imena i ranijih patenata te su nastali potpuno novi telefoni.Pored toga postigli su dogovor sa Google-om o strateskom partnerstvu s tim da jedini koriste cist Stock Android pa samim tim i telefoni rade brze i tecnije a prvi ce dobijati i sva nova azuriranja.Pre 10-ak dana sam uzeo Nokia 6 jacu verziju 4Gb ram-a i 64Gb interna mem. i za sada sam prezadovoljan kako telefon radi a nije mi bio u planu jer sam se premisljao izmedju Huawei P10 Lite ,LG Q6 i Motorole G5+.Probam na nagovor Noki-u i odusevio me telefon kako dizajnom tako i performansama.Za sad imaju jako konkurentne cene pa mislim da najvise nudi u svojoj klasi sem Kineza koji su jeftiniji.
 
Hteo bih da mobilni (Samsung Note 3) stavim u neki držač koji se vakuumom pričvršćuje na staklo (u mom slučaju na šoferšajbnu traktora), tako da mi stalno bude pred očima ako koristim neku aplikaciju (npr. tractor speed) ili u krajnjem slučaju da vidim ako me neko zove ili stigne poruka (jer inače ga ne čujem u traktoru). Pa u vezi s' tim imam par pitanja:

Koliko je sguran taj držač da se ne odlepi od stakla ili telefon ne ispadne iz držača u uslovima veeliiikog drmusanja traktora?

Imate li neki konkretan predlog za takav držač (npr. link do oglasa)?

Ako smatrate da je za traktorske uslove slab taj fabrički vakuumski "zalepljivač" za staklo (jer je on prvenstveno namenjen za automobile), ja imam neki baš veliki (nije mi sad pri ruci ali je prečnik te vakuum gume oko 9-10cm) koji ima pipak koji može da se fiksira u bilo kojem položaju. Na taj pipak bi mogao da se namesti držač samog telefona, pa bi mi trebao predlog ideje kako u sam svoj majstor varijanti napraviti taj držač (znači da kad mi zatreba tel. da ga lako mogu uzeti iz držača a dok drži tel. da ga drži čvrsto).
 
Које ти је конретно питање? Шта није јасно око тог? Значи да користи 1008 мб рама за рад апликација и система.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Kazu da ios sistem dosta manje manje zauzima ram nego android ,a ja vidim da nije tako,telefon ima jedan 1gb rama i slobodno 16 mb ostalo zauzelo sitem i aplikacije,android ima vise slobodnog rama...
Ako imas iphone proveri na antutu i videces koliko imas slobodnog rama...
 
Ram na telefonu treba da bude popunjen skroz. Da se već korišćene aplikacije ne bi ponovo pokretale i ubacivale u radnu memoriji, čime bi se uzaludno trošili resurse. Ovako se korišćene aplikacije keširaju i stalno su u radnom memoriji.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Juce bili na maratonu na fruskoj gori, drugar njakao svoj iphone 6 a ja moj xiaomi 4x konstantno . Oba napunili na 100% kad smo krenuli.Posle 7-8h iphone se ugasio a ja jos 60% baterije. I sta sad da mu je hitno zatrebao?Ja bi ga cekicem razbio.Burazer za svojim 5s nosa punjac gde god ide.

Na telefonu je najbitnija baterija pa sve ostalo. Za sta sluzi kad je prazan?


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Iphone nema toliku jaku bateriju ka srednji android,svaki telefon kad bi koristio skoro ceo dan istrosio brzo bateriju,ja imam tri lumie ,dve nerade i jedna radi jos od 2012 godine i baterija mora skoro 2 puta dnevno na punjac,ali za to radi bolje nego srednji android...
 
Ne znam sta podrazumevas pod srednji android?Ja pod srednji android podrazumevam octa core na 2ghz i 3 gb ram-a .

To je sad cenovni rang 140-150e novo

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Telefoni srednjeg ranga moraju nečim da se ističu, a to je kapacitet baterije i trajanje baterije. iPhone telefoni imaju sasvim zadovoljavajuće trajanje baterije sa skoro duplo manjim kapacitetom baterije u odnosu na ostale telefone. U telefone visokog ranga se pakuju baterije solidnog kapaciteta (~3000mAh) ali se takođe i pakuju najjači čipseti, koji troše više resursa od čipseta koji se nalaze u telefonima srednjeg ranga. iPhone sa 4100 mAh bi imao odlično trajanje baterije, ali nažalost, to se nikada neće desiti, možda bi i duže trajala baterije nego kod Xiaomija, samo zbog dobro optimizovanog sistema i dobre arhitekture čipseta u iPhone telefonima.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Za 150 evra moze da se kupi nov lg sa 3gb rama i 1,5 ghz octa- core,xiaomi nikad nebi kupio jel kod mene nece nikad postojati nepoznat brend mobilnih telefona,zna se sta se kupuje,samsung,lg,nokia starija i htc....
 
Bas se lepo nasmejah citajuci tvojpost. Xiaomi je 4. brend na svetu sto se tice zastupljenosti mobilnih telefona. Samsung, Iphone Huawei pa Xiaomi. Jedino je do skoro bio nedostupan za nase trziste. Taj brend koristi skoro 80% Kineza a takodje i ostale mnogoljudne Azijske zemlje. Telefoni su im baba roga!

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Niko drugi ne zna napraviti mob sem pomenutih jel?

Presao sa lg i samsunga na xiaomi i prezadovoljan, radi vec god dana bez greske,bez i jednog blokiranja,trzanja seckanja itd. Baterija brutalna

Sledeci mob opet xiaomi bez razmisljanja.

Nemoj komentarisati ako ga nisi koristio.
To "cuo" itd batali.

Lg je valjao do g2 ostalo sve nepouzdano, maticne crkavaju samo zvoni.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa i lenovo ti je poznata marka ali slabo zastupljena kod nas

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Svako ima pravo koji ce brend da uzme i tome ne zanima,ja znam samo da cu kupovati ono sto sam koristio pre 5 i 6 godina,kod brand name telefona su bukvalno najbolje opcije za muziku i sl. i optimizacija sistema
 
Na kakve opcije za muziku misliš? Veruj mi da bolje radi Xiaomi od 200 evra od Samsunga u istoj ceni.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh