Mobilni telefoni

Tebe kao da plaćaju da ih reklamiras.
Xaxaxaxa , ma dje :)


Ko god je kupio svi odusevljeni , pa bih da prenesem drugima iskustvo da ubace u razmatranje da ih ne deru ove derikoze apple,samsung itd.

Ljudi su skepticni , kapiram i ja sam bio isto

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Шаоми ће их све покидати, узели су комплет Индијско тржиште, тамо су лидери што се тиче продаје телефона. Одлични су, мој редми нот 3 про је шљакао две године без проблема, са константом надоградњом система, радио је перфектно. МИУИ је један од најбољих ОС који се данас налаза на тржишту. да га нисам испустио и да му није страдао звучник не бих га мењао уопште....
 
Poslednja izmena:
MiA2 ima dvije zadnje kamere koje kao rezultat daju zaista izvanrednu fotografiju.
Prednja je takođe odlična, ali ja to ne koristim.
Jednom reči, iz mog iskustva dosada najbolja kamera.
 
Kvalitet fotografija je srazmeran ceni u odnosu na konkurenciju. Bolji je kvalitet na Samsung S9 i iPhone u odnosu na Mi Mix 3 i Mi 8 ali ne drastično. Može se instalirati GCam i ta razlika se smanjuje. Kako god, tvrdim da Xiaomi telefoni srednjeg ranga mnogo bolje rade od Samsung i drugih proizvođača istog ranga.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Xiaomi telefoni visoke klase peru samsunge visoke klase u performansama, Samsung ima za neku nijansu bolju kameru , sve ostalo je na strani xiaomija , gledao x testova ( toga bar po youtube koliko hocete)

Ali ta nijansa samo na kameri ne vredi 500e vise Realno ;-)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Ne znam, nisam uživo nikada upoređivao Xiaomi flagship I Samsung flagship tako da to ne mogu da tvrdim da Xiaomi ima bolje performanse. Ekran je bolji na Samsung flagshipu, tu nema diskusije. Xiaomi je još uvek kod nas brend koji ne uliva poverenje, misle da je samo neki levi proizvođač telefona i da ne valja/nije kvalitetan.
Nije baš 500 evra razlika ako gledamo oglase.
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne znam, nisam uživo nikada upoređivao Xiaomi flagship I Samsung flagship tako da to ne mogu da tvrdim da Xiaomi ima bolje performanse. Ekran je bolji na Samsung flagshipu, tu nema diskusije. Xiaomi je još uvek kod nas brend koji ne uliva poverenje, misle da je samo neki levi proizvođač telefona i da ne valja/nije kvalitetan.
Nije baš 500 evra razlika ako gledamo oglase.
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Imas uporedo testova koliko hoces ,telefoni jedan pored drugog , instalirano aplikacija masu i paralelno pale na oba telefona.

Displej na samsungu ima vecu rezoluciju ali koja je potpuno bespotrebna( ljudsko oko ni ne moze da primeti razliku na tako malom diapleju)
Samo ga usporava jer da bi terali sa vecom rezolucijom treba jaci hardware, a on ima skoro identican kao i xiaomi , zato je i sporiji

Kao i sto je kad se setim lg G2 i G3 bilo. Isti hardware ostavili samo na g3 povecali rezoluciju ekrana i velicinu , G2 bio masu brzi jer G3 nije mogao terati toliku rezoluciju ,na svim testovima ga ushio i zato G3 proglasili promasen fon.

1920x1080 je dosta za mob ,

pa na tv-u 32" je dosta a ne na 5" :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Znam da ima uporednih testova, ali nije to merodavno kao uporedni test uživo. Grešiš, Samsung nema samo veću rezoluciju, već i tačniji prikaz boja. Dovoljno su jaki trenutni čipseti za 2k rezoluciju. Nije to čipset iz G3 pa da secka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Znam da ima uporednih testova, ali nije to merodavno kao uporedni test uživo. Grešiš, Samsung nema samo veću rezoluciju, već i tačniji prikaz boja. Dovoljno su jaki trenutni čipseti za 2k rezoluciju. Nije to čipset iz G3 pa da secka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Kakva razlika ne kapiram? Upali kameru snima i pali 30-40 aplikacija i ko brze ucita sve, Kakav test uzivo ne kontam,pa uzivo ga i snima.

Sad da kupim mi8 i uzmem drugarev s9 i isto to uradim da pokazem na forumu opet to nije to jer nije uzivo?

Ali ne bitno , dosta jeftiniji fon i brzi od Samsunga u svakom slucaju.

a dlake u jajetu me i ne interesuju

Zavisi ko sta ocekuje od telefona, ako cete pod lupom gledati ekran od mob uzmite samsung ima vise pixela , ili ako vam se ne svidi stoti deo nijanse neke boje :)

Meni treba da je brz,jeftin i dobro drzi baterija , uz to miui je mnogo bolje ispeglan software nego kod samsunga, i updejti izlaze 1-2x mesecno.





Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Poslednja izmena:
Ja uživo mogu da pogledam da li je softver u telefonu fabrički ili je tweakovan (ubačen custom kernel itd.). To ne pokazuju na videu.
Nisi uopšte objektivan, to je problem. Samsung S9 je bolji telefon od Mi 8, ali pitanje je da li je bolji koliko je skuplji. Ne gledam ja svaki pixel, ali sam objektivan. Vidiš u potpisu da koristim RN5, nisam Samsung fanboy.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja uživo mogu da pogledam da li je softver u telefonu fabrički ili je tweakovan (ubačen custom kernel itd.). To ne pokazuju na videu.
Nisi uopšte objektivan, to je problem. Samsung S9 je bolji telefon od Mi 8, ali pitanje je da li je bolji koliko je skuplji. Ne gledam ja svaki pixel, ali sam objektivan. Vidiš u potpisu da koristim RN5, nisam Samsung fanboy.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Cim uzmem namestim test pa ti snimim ;-)

Mada jel moguce na 20 razlicitih video snimaka da je svuda sve i jedan xiaomi clockovan a samsung fabricki ?

+ snimci poco phone + black shark , znaci ukupno preko 100 snimaka kako peru samsunga i svi twikovani, nebih rekao

Ali nije problem,uzecu ga ove god pa ti namestim snimak ili dodji licno da vidis ;-)



Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Ne znam zašto si zapeo za testove, pogledao sam sada jedan test Mi 8 I S9. Mi 8 zaista jeste brži, i drago mi je da jeste, znači da za manje para možemo dobiti jednako brz ili čak brži uređaj od konkurencije . Ne možeš gledati samo brzinu telefona pri odabiru modela, postoje i drugi aspekti koji su bitni.
Pogrešno si me razumeo, ja nisam osporavao da su Xiaomi telefoni odlični već da ti nisi objektivan.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne znam zašto si zapeo za testove, pogledao sam sada jedan test Mi 8 I S9. Mi 8 zaista jeste brži, i drago mi je da jeste, znači da za manje para možemo dobiti jednako brz ili čak brži uređaj od konkurencije . Ne možeš gledati samo brzinu telefona pri odabiru modela, postoje i drugi aspekti koji su bitni.
Pogrešno si me razumeo, ja nisam osporavao da su Xiaomi telefoni odlični već da ti nisi objektivan.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Objektivno i realno gledano ne vrede te male razlike na Samsungu toliko vise , Pogotovo za prosecnog korisnika koji verovatno nece ni videti razliku

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Prosečan korisnik po meni ne treba da gleda ništa osim Xiaomija u bilo kom cenovnom rangu. Problem je što ljudi vole da poseduju brendirane stvari, ne znaju da za manje novca mogu dobiti kvalitetnije stvari.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Eto slozismo se i mi :)

Ti sto kupuju 1000+ e telefone , obicno kupuju zbog statusnog simbola i qurcenja.Do sad sto sam naleteo na dosta takvih totalno operisani od tehnike.

Ne razlikuju ram od rom memorije za dalje necu ni pricati.Sve strucnjaci u pm ( pogotovo ovi apple sto nose)

Ali u kaficu na stolu mora da se vidi !

Kompleksasi



Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Kad vec spominjete SAMSUNG i XIAOMI, a vidim i da pratite testove onda da vas pitam nesto. Bas pre par dana sam pricao sa nekim u vezi tih telefona i kako se za malo para dobije dobar telefon. Medjutim, kaze mi covek da to jeste tako, ali da je gledao test neki SAMSUNG i neki XIAOMI i navodno ovaj drugi ima mnogo vece zracenje. Ja nisam gledao testove i slabo se uopste interesujem za to pa me zanima da li je neko mozda upoznat sa tim?
 
Složili smo se mi i u početku, samo je došlo do nesporazuma. :D
Razumem ljude koji kupuju Samsung i iPhone, oni jednostavno ne razmišljaju da li neki drugi brend vredi probati osim Samsung ili iPhone (skupi i reklamirani brendovi) jer su u mogućnosti da ih plate. Vode se logikom da je ono skupo takođe i kvalitetno. Ne žele da ispituju tržište mobilnih telefona i gledaju video snimke koji telefon je bolji za neku sumu, kao što ti i ja radimo. Naravno, ima i dosta ovih kojima je iPhone i Samsung logo najbitniji, tu je uglavnom prestiž u pitanju. Tužno mi je kada me korisnik iPhone-a (novijeg modela) pita da mu pozajmim telefon kako bi obavio poziv jer on nema kredita.
Otišli smo u off previše :D
Kruži taj članak o zračenju već par meseci po internetu. Čitao sam da to zračenje ne utiče na zdravlje direktno, ali ko će ga znati. Okruženi smo radio talasima na svakom koraku, tako da ja ovo posmatram kao bezopasno po moje zdravlje.
Na fotografiji se nalaze i modeli dobro poznatih proizvođača, tako da nisu samo proizvođači kineskih telefona na ozloglašenoj listi
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
eafff439016ec9f0d5da809eb39cad7b.jpg
 
Poslednja izmena:
Kad vec spominjete SAMSUNG i XIAOMI, a vidim i da pratite testove onda da vas pitam nesto. Bas pre par dana sam pricao sa nekim u vezi tih telefona i kako se za malo para dobije dobar telefon. Medjutim, kaze mi covek da to jeste tako, ali da je gledao test neki SAMSUNG i neki XIAOMI i navodno ovaj drugi ima mnogo vece zracenje. Ja nisam gledao testove i slabo se uopste interesujem za to pa me zanima da li je neko mozda upoznat sa tim?
Da se razumemo to oko zracenja je markentiska fora jer nemaju kako drugacije vise privuci korisnike nego se vade na ekologiju i pljuju druge, Zraci sve i jedan telefon i to priblizno isto, sve i jedan ima slican domet tako da ...

Zracenje se podrazumeva na predajnik mobilnog signala a zraci sve i jedan kako bi mogao imati domet do predajnika na stanici

Radim kod internet provajdera, bavimo se i wirelessom ,pazi sad imamo antene koje bacaju po 50km ( na 5ghz) ,ali stavite list papira ispred nje nema vise signala ( a antena od sa pola metra gridom)

A pogledajte sad mobilni , u kuci kroz dva zida od 40cm i jos 15-20 km dobaci. Jel treba dalje da pricam koliko zraci sve i jedan mobilni?


Predajnik na tim grid antenama sto nam bacaju 50km radi na 0.1w a predajnik u vasem mob radi na 2W

To kad preracunate je 20x vise





Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Nazad
Vrh