Mobilni telefoni

Ko je tu kome roditelj? I šta je osnovna funkcija telefona? Da se vode razgovori i da se komunicira... I par fotografija... Kažu stručnjaci da kada se nešto non-stop fotografiše onda mozak prestane da pamti jer 'zna' da će se to 'zapisati' na nekoj memoriji. Takođe svaka poruka, lajk, fotografija... izazivaju kod korisnika lučenje hormona dopamina koji onda preuzme primat nad ostalim stvarima a i izaziva zavisnost.
 
Eh, druže nije to tako jednostavno kako se čini.... Ne mislim na ono ko je kome roditelj, nego kakva je situacija. Pokušaću objasniti. Devojčica je sasvim skromna, razumna i nije nešto zahtevna ali i ona ima neke granice.. Želja joj je odavno da se kupe rošule ili roleri (znate kako je kad sve drugarice u društvu imaju ona još nema, a i nagrada za odlične uspehe u školi kao i poklon za nedavni rođendan) ili eventualno u zamenu može trambolina. Dogovorili smo se da do proleća ne uzimamo ništa jer svakako ne može koristiti šta god da se kupi. Nijedna od tih stvari nas nije radovala da joj kupimo jer ima problema sa kolenom i uopšte sa desnom nogom (vaskularni problemi... da ne pišem). I sad smo nekako smislili da bi možda telefon bio najbolja zamena jer naravno sve drugarice ( braća,sestre itd) imaju telefone sa instaliranim igricama, viberom instagramom i sl. a samo ona ima Alkantatel koji jedva nosi par igrica. Obradovala se kad je čula da će dobiti tel. (pogotovo što je raspust pa će se moći još malo igrati dok ne počne škola) i bio sam ubeđen da će biti problem kad joj kažem da se strpi još malo, međutim nije problem kaže strpiće se. I da je rekla da neće da čeka razumeo bih je jer opet kažem nije zahtevna, skromna je skroz a s obzirom da se od svoje prve godine muči sa kolenom i visi po bolnicama od Su pa do NS-a, ne bih imao srca da joj kažem nema ništa od telefona (a pri tom da ni ne znam do kojeg perioda). U svakom slučaju hvala na mišljenju i savetu pri odabiru telefona. :ppozdrav:
 
Можда је боље да јој узмеш Ми А1 он има андорид на себи, лакше ће се привићи него на МИУИ који имају остали модели Шаомија. За неких 10 евра је скупљи него ли С2.
 
Siniša jesi li razmišljao možda o motoroli g6 play. Mislim da cenovno možeš tu negde da se uklopiš a mislim da je telefon baš za to što tebi tj detetu treba.
Ja imam motorolu već 6 meseci samo je g5s jer mi odgovara manji ekran. Stalno je nosam po traktoru po garaži dok radim pre neko veče mi ispala u sneg i tu ostala par sati, deca je stalno maltretiraju nekim igricama i za 6 meseci još ni jednom nije blokirala ili zabagovala. Osnovni android radi odlično
 
Galicije ipak ne bih prelazio cifru jer je iovako dignuta za 20e. S2 imam čini mi se za 135 a Mi je 155.
Pešut, ne bih menjao marku, ali hvala na sugestiji.
Steva možda će biti taj ili S2. Još se ne zna.
Hvala svima na savetima!
 
Global verziju bilo koji model? A šta mu je to uopšte? Ono srpski meni, bez kineskih aplikacija i to? Inače u Subotici nema nijednog S2 3/32gb.... Ako imate nekog sigurnog i proverenog prodavca iz vaših mesta javite mi ovde ili na pp. Jednom sam imao loše iskustvo sa poznatim servisom (fakin IBM Marković) pa ne bih opet. Doduše radilo se o traktorskom anlaseru ali na isto se svelo.
 
Verzija telefona za nase trziste evropa.Bitan je najvise band 20 zbog 4g mreze u rularnim podrucijama i same pokrivenosti 4g signala.

Znam koji je proveren prodavac na kp i jedan na jednom formu ako se jos uvek bavi time.Ne poznajem nijednog licno.
 
Davaj kontakt, link.... Čekam da mi jedan prodavac javi da li može da nabavi i moram još par njih proveriti ali sve mi se čini da ih nema više u toj opciji 3/32.
Da. To sam i mislio da je za naše tržište oznaka, ali čisto da se proverim.
 
Ja sam klincu uzeo MiA2 4/64 sa 2 godine garancije u regularnoj prodavnici za 200€.
Zver od telefona(u odnosu na moju starudiju)..
 
Imam Xiaomi S2 3/32GB od letos, jako sam zadovoljan ovim telefonom. Kupio sam ga od nekog lika iz Beograda preko sajta KP, mislim da je on stalno tamo i ima najpovoljnije cene.

@galicije83
Box 4 za 690RSD/mesec teško da može.
 
наравно, телефоне више не купујем преко претплате, јер ме изађу вишеструко скуље него да их платим за кеш...

- - - - - - - - - -

250 евра ме је коштао мото z2 форс телефон крајем августа прошле године купљен у САД, код нас нов није могао да се купи уопште, а било их је пар половних у продаји на КП и цене су им биле папрене...телефон је одличан....
 
Poslednja izmena:
Xiaomi ce uskoro pregaziti sve sa telefonima, dobar kvalitet i mizerna cena u odnosu na konkurenciju

Updejti 2-3x mesecno izlaze, Ja imam note 4x , platio pretprosle god 140e nov 8 jezgara na 2 ghz ,3gb rama ,Leti bukvalno ,jos secnuo nije

Mi8 i pocophone su im po performansama u rangu telefona od 1000+ e kostaju 3 i 4 puta manje.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Покофон кошта код нас 315 евра, друг га узео пре 15так дана...телефон је убица тих прескупих брендираних телеона од по 1000+ евра...Да нисам узео овај Мото телефон, дефинитивно бих узео ПОКОФОН, када се појавио јер вреди сваку пару...

Имао сам пре редми нот 3 про, фантастичан телефон а плаћен је био око 160 евра...Шаоми гази све пред собом а још нису изашли глобално на тржиште, већ се највише продају у Кини и Индији, која им је и главно тржиште...
 
Pa tamo je i najvece trziste pojma nemam kako se kotiraju u USA da li su zabranjeni da se prodaju.Ako USA blokira Huawei bice im bogami veselo ako Kina odluci da zabrani proizvodnju jabuke u Kini.
 
Nazad
Vrh