Literatura o vinu

Daj te neki naslov i autora.. Jer sve sto ja ima ili je pisao dr. Slobodan Jović ili prof.dr. Slobodan Jović.:osmeh:
Bilo bi zgodno ako se nadje nekakav strani autor.. Da vdim šta i kako se kod njih radi..
 
Prvu možes naći kod skoro svakog prodavca knjiga na skoro svakom vasaru. Avramovu bih voleo da imam tj. da sam je negde video kupio bih je. Tako da havla novil za lik.... :bravo: Da odgovorim na pitanje teško da ih ima u e-formatu. Barem ja nisam mogao da ih nadjem.
 
"Ekstaze i mamurluci ( uvod u poetiku zedji )" ,
autor: Igor Mandic,
izdavac: A. Cesarec, 1989.

Moja iskrena preporuka svima :ppozdrav:
 
Da li postoji mogucnost da se grozdje prepozna od koje je sorte. Mali vinogradarcic je od Pok. Majke nazalost nikada nisam je pitao koje loze je zasadila. Hteo bi da saznam koje su sorte jel ima vise vrsta.


Hvala unapred
 
Dali postoji u elektronskoj formi ili kako doci do nje.pozdrav
Guglao sam ali nisam nasao ni jedan upotrebljiv link :(
Ja sam je kupio slucajno pre 10ak god. na ulici u BGu i odusevio se.

---------- Poruka napisana u 22:39 ---------- Prethodna poruka je at 22:22 ----------

Da li postoji mogucnost da se grozdje prepozna od koje je sorte. Mali vinogradarcic je od Pok. Majke nazalost nikada nisam je pitao koje loze je zasadila. Hteo bi da saznam koje su sorte jel ima vise vrsta.


Hvala unapred
Naravno da postoji! Pitaj nekog iskusnog vinogradara iz svoje okoline, a ako ni to ne upali postavi nekoliko fotografija na jesen kada grozdje sazri, pa cemo pokusati.
 
Da li postoji mogucnost da se grozdje prepozna od koje je sorte. Mali vinogradarcic je od Pok. Majke nazalost nikada nisam je pitao koje loze je zasadila. Hteo bi da saznam koje su sorte jel ima vise vrsta.


Hvala unapred

Pkusaj da uslikas listove /ovako zelene normalne velicine/ da se vidi i deo lastara/,grozd /da se vidi velicina i oblik bobica/ slike stavi pa cemo probati naci koja je to sorta. pozdrav
 
Sajt novinarnica je najnoviji hit na Internetu, a pored novina koje se plaćaju, trenutno se nudi nekoliko brojeva Wine & Fine.

Wine & Fine link do časopisa na sajtu novinarnica

Neki od tekstova koji se mogu u njima pročitati su

  • berba 2012 -Muke po vinogradima
  • Vranac pro corde - iz srca grožđa
  • Neka nova imena - ampelografija - novostvorene vrste grožđa, njihova upotrebljivost i potencijal
  • Vinarija čoka - Spoj tradicije i moderne tehnologije
  • Uparivanje vina i sladoleda - Nemoguće je moguće
  • Vino na Fruškoj Gori - Kad se planina probudi
  • Rizling - Belo kralj
  • Negotinska krajina - Glavu dajem, Krajinu ne dajem

Uglavnom, mada se spominju sorte gržđa to je sve u vezi sa podrumarstvom, veoma se oskudno piše o gajenju vinove loze. Zgodno da se informiše svako ko ne želi da prodaje grožđe kao sirovinu, nego da napravi vino kao krajnji proizvod za prodaju
 
Nazad
Vrh