Krckalica za lešnike

L

lesa82

Guest
Pozdrav svima, hteo bih da vas pitam gde se ima da se kupi mashina za krckanje lesnika i koji je proizvodjac. Takođe su dobro došli i predlozi za samogradnju, pa ako nije komplikovano da se napravi u domaćoj produkciji.
 
Cuo sam da neki lik iz Sapca pravi masine za krckanje lesnika i kosta 500 eura.
Raspitacu se malo kako doci do njega pa cu ti javiti.
 
Bilo bi zgodno da se okače i neke slike krckalica na forumu.
 
2cgy0qd.jpg
Техничке карактеристике:

Калибратор са подешавањем зазора и нагиба са усипним кошем,
еластична веза између калибратора и крцкалице,
подесив зазор са касадним ожљебљеним, фрикционим ваљцима.
Погон - електромоторни редуктор варијатор, са могућношћу подешавања брзине у опсегу од 1:6
Капацитет ~ 200кг/ч
До сада је израђено 4 машине. На пробама су добијени следећи резултати : Нескрцкано мање од 2% (најситнији и најкрупнији), лом испод 1%. Када се скупи довољно нескрцканог лешника једноставним подешавањем машине исти се такође скрцка.
Рок израде је 35дана, гаранција 12 месеци. Цена по договору, а зависи од начина плаћања.Uz postojecu krckalicu,kao dopuna linije , napravljen je i separator,tojest odvajac ploda od ljuske ,sa visokom efikasnoscu.Princip rada je na bazipodesljive struje vazduha.

OVO JE PREUZETO SA DRUGOG FORUMA.
 
:ppozdrav: evo danas će ako bog da biti gotova krckalica pa ću je slikati ako stignem.
 
evo konacno sam uspeo! ovako je počelo :

pa onda ovako

onda ništa bez glavnih majstora

i na kraju ovako izgleda

Post je spojen: [time]1297816557[/time]
_________________________________________________
još sam je postavio na noge i probao sa nekim motorom ali je jako brz!
Post je spojen: [time]1297842451[/time]
_________________________________________________
U suštini dobro funkcioniše samo ne treba velik broj obrtaja. Kapacitet bi po mojoj proceni trebalo da bude od 300 do 400 kg na sat što je više nego dovoljno. Jedini je problem što je potrebna kalibracija lešnika pre krckanja ali trenutno i to pravim . Lom kod kalibrisanog lešnika je manji od 1 % . Još da nađem takav motor sa malo obrtaja i to je to!
 
Da si blize mogao bi da ti dam motor sa reduktorom koji ima izlaz msm 60 ili 80o/min. Javi kakvi ce bti rezultati krckanja kad je budes testirao
 
Stavi motor od veš masine na spori broj obrtaja ali moraš i onaj veliki točak jel on sluzi kao reduktor.Slikacu ja moju krckalicu ovih dana pa stavljam sliku.
 
spremio sam motor ali nikako da uhvatim vremena da ga namontiram! mislim da će to funkcionisati!
 
Ajde okaci crtez kako se sta pravi , trebam za kolegu jednu krckalicu , pa ako nije problem.
Hvala unaprjed
 
imas slike na ovoj stranici!
Post je spojen: [time]1299391562[/time]
_________________________________________________
Sinoc je zavrsena krckalica! Stavljen je motor od ves masine na spori hod i jos redukovano na 190 obrtaja u minuti sa remenicama! Probao sam i ucinak je odlican oko 360 kg na sat . Loma jako malo ispod 1 % kod kalibrisanog lesnika!
Post je spojen: [time]1299418523[/time]
_________________________________________________
slikacu danas ako stignem pa cu staviti slike
 
Evo i slika gotove krckalice kako sam obećao!

Post je spojen: [time]1299540326[/time]
_________________________________________________
Na trećoj i četvrtoj slici se vidi da je lom minimalan!
Post je spojen: [time]1299566619[/time]
_________________________________________________
A evo i snimaka gde se vidi kako radi! Ja mislim da je vrlo jednostavno a funkcionalno i da svako može sebi da napravi takvu mašinu za male novce!
http://www.youtube.com/watch?v=tUJ5OTcI-UA
http://www.youtube.com/watch?v=I_RxwssDCHU
 
Hvala!Nisam hteo ništa ni da farbam ni da sređujem dok ne probam da ne moram posle ponovo posle svake prepravke , a bilo ih je dosta dok nisam našao konačno rešenje! E sad kad je finalizovana sad ćemo je picnuti! Malo farbe i zaštitnih limova i biće kao iz fabrike! Biće i tih slika kad završim!
 
@cvija

Odlicno si je napravio za relativno malo novca .
Ja sam video krckalicu koju isam imam nameru da pravim sam ali na drugom principu . Naime , motor pokrece valjak od recimo 1m , sa strane valjak postavljene su male plocice koje mozes stelova , tj ,razmak izmedju valjka i plocice kroz koje prolazi lesnik . I tako 5 plocica u dizini od jednog metra valjka . Iznad valjka stoji kalibrator u koji sipas lesnik svih dimenzija ( valjkastog je oblika ) ,kada propadne u jednu sekciju odmah se i izlomi na vec pripremljeni razmak plocice i valjka . TAako se jednom namesti razmak i onda samo sipas ne podesavas vise .
Mozda sam malo konfuzno objasnio . Probacu da napravim neki crtez ovih dana .
 
4 armature od 3mm ali bilo bi bolje što više praktično da budu jedna do druge!

To je bolja varijanta ali i puno komplikovanija! Ima takva jedna slika na forumu slična ideja.
 
Majstori zanima me dali ovakva masina moze da se napravi i za krckanje badema npr iako on ima puno deblju ljusku i malo je verovatno za*eban za kalibriranje
:sta:
 
Poslednja izmena od urednika:
Verovatno se na ovu može krckati ali nemam badema da probam i verovatno bi bilo malo više loma ali treba probati!
 
Nazad
Vrh