Krckalica za lešnike

Bogi, dao si mi dobru ideju posto i ja imam tih kartonskih tuba. :D Ali videcemo kako ce ici nabijanje, probacu mozda prvo da propustim na velikom krupacu pa onda da pomesam sa piljevinom.

@Sale Ta balirka kosta 14000e, ja sam se raspitivao, i to nije ni malo jeftino jer onda treba i pec da prilagodis tim balama koje su precnika 30cma duzine 60cm. Mogu i javno da ti kazem a ti ces castiti tortu od lesnika kada se vidimo :p , na nalepnici pise Gerlagib. Samo pripazi, ako se ne pridrzavas uputstva mozes sa njim i da smanjis broj cvetova.
 
Na youtube-u sam gledao da za takvu masu(piljevina,ljuska....) koriste karton i sve to izmesaju sa vodom u nekom buretu pa tako nabijaju
 
Sale, biljci je bitno dati i preko lista i preko korena. Ja radim kombinaciju oba, plus stajnjak, plus urea. Hormone sam prvo koristio na povrcu i samoinicijativno sam poceo da koristim na tih par lesnika. Kasnije sam pricao sa par zastitara, ali oni nisu imali dodira sa njima i nisu mi nista korisno mogli reci jer u ovoj zemlji retko ko se bavi inovacijama i lesnicima. Tako bi trebalo da bude jer vise cveta (resa) znaci veci procenat oprasenih. Skoro sam cuo da se na jabukama oprasi svega 10% cveta e sad zamisli da ti povecas broj cvetova za 50%, to znaci da si povecao ceo rod za 50%. Naravno to sve mora da se isprati dobrom prehranom.

A moja krckalica ti je kao Cvijina samo sto su ti poprecni elementi gusci kod mene.

---------- Poruka napisana u 11:31 ---------- Prethodna poruka je at 11:27 ----------

Sad vidim da je i bogi imao slicnu ideju. :D

---------- Poruka napisana u 11:39 ---------- Prethodna poruka je at 11:31 ----------

Je l` neko razmisljao sta ce sa ljuskama? :D Samo da znate da su visokokaloricne i da su odlicne za hladne zime kao sto je bila ova. :) Samo jos da osmislim kako da ih popakujem. Inace sam uspeo smisliti i sta cu sa orezanim izdancima, propustam ih na masinu koja ih sece na duzinu od 1,5-2cm i onda ih lozim tako da ne moram da ih spaljujem na njivi i ne moram vise da ih malciram a ustedim na ogrevu.


Druze ideja ti je savrsena,ja inace oko 25 rodnih oraha,i kuci sam sve rucno krckao,sortirao i to,a ljuske kad sam stavio u sporet nabio sam 40 C u sobi,samo hoce da puca,i ove godine uradicu isto,ma sve druze mozes da iskoristis,ako moze koja slika tvoje krckalice pa da probam nesto da skarabudzim i ja,pozdrav

@bogi za sta ti sluze te tube?sta ces sa njima raditi?
 
Hvala. ;)

U tube ce probati da nabije ljuske od lesnika i piljevinu pa u vatru. :)

Odoh po ovoj kisi malo do vocnjaka pa vam donosim sveze slike. :D
 
I onda u sporet i dzabe grejanje,a odakle ti te tube,to ti ostalo od necega ili kupujes?
 
Taman da krenem kad se spustio pljusak. :/

To su tube na koje budu namotane trake za navodnjavanje. Ima da se raspadne sporet ako se to bude lozilo u njega. :D
 
U kotao cu loziti,a tube pokupim iz firme u kojoj radim svakako se bacaju. Na te tube je namotana strec folija,alu folija,....ima raznih debljina a ove su najdeblje
 
Ijaooo jeste,sad znam sta je namotano na tube,ona strec folija za strecovanje paleta,ma to ti je grejanje za dzabe,odlicna stvar
 
Meni se ložiste na smederevcu raspalo od ljuski od leske, treba na to voditi računa ako je šporet u pitanju a za kotao je sigurno druga priča.
 
Lesnici stizu. Valja se spremiti za krckanje. Da malo ozivimo temu...

Krckalica domace proizvodnje?
Krckalica strane proizvodnje?
Separacija prema velicini ploda?

Da li se opredeliti za nabavku ili ici na varijantu usluznog krckanja?

Pozdrav!
 
I dalje nikakvih informacija o krckalici...
Moze li mi se neko javiti na PP u vezi sa krckanjem lesnika.

Pozdrav!
 
Da li si mislio na krckalicu ili masinu za kupljenje s obzirom na naslov teme ?[/QUOTE]
MISLIM NA OBOJE POSTO NEMAM NISTA ZA LESNIK.KAKO TI SALE KUPIS I KRCKAS/
 
Nazad
Vrh