Krckalica za lešnike

Bogi,pretpostravljamda je ovo radna verzija i da ces ovaj valjak obradjivati,izgleda kao da nije prav na snimku.Zasto ti je staticna ploca prava ? Da lisi razmusljao o cetvrtinii kruga kao staticnu plocu,pa kad upadne lesnik on se okrece po toj ploci, posto nije pravilan krug se polomi.Video sam kod coveka i ne deluje mi kao dobra opcija.Ja cu na zimu da krenem sa pravljenjem .Kalibrator sam napravio 80 % jos konstrukciju da zavrsim.
Savo,za sad skupljam rucno a u planu mi je usisivac.Kupio drugar Facmu bez malo 9 soma eura ,puno ali vredi.
 
Cini ti se da nije obradjen. Zavarene su cetvrtaste sipke za valjak,a valjak je obradjen na strugu,a ima i korozije pa tako izgleda da nije centriran. Radna verzija je,ako bude problema sa plocom,moze da se zameni lako jer i ovu sad drze samo vijci.
Kako si poceo da pravis kalibrator,moze koja slika?

 
Narode gde moze da se kupi krckalica za lesnik,ne mora da bude nekog ogromnog kapaciteta ?
 
Ljudi jel nosio neko negde lešnik na uslužno krckanje i da je zadovoljan, tj da da preporuku, hajde malko da radimo na tome ?!::pomoc:;
 
Ima, evo slike, sasvim lepo radi, kupio sam je pre nekoliko godina negde na vasaru "tek da imam", jako sam iznenadjen kako lepo radi...


 
па како иде са крцкањем, јеси ли задовољан, има ли нека снимка у раду-и јеси ли расположен да поделиш са нама;d}
 
kako je ove godine kolege, jeli neko šta kupio, pravio, šta ste se umorili od skupljanja???
 
Bump!

Nikad dosta informacija o krckalicama :)

Jel neko koristi univerzalnu krckalicu iz prethodnog posta? Ne deluje lose,
a meni treba neka manjeg kapaciteta... Koja se pokazala najbolje i da radi bez loma?


Pozdrav
 
Nazad
Vrh