Gume

Mene tek čeka kupovina malo ozbiljnijih guma a tu su cene da se češeš gde te ne svrbi ali šta ću,na felnama se ne može voziti.
 
Mene tek čeka kupovina malo ozbiljnijih guma a tu su cene da se češeš gde te ne svrbi ali šta ću,na felnama se ne može voziti.

Kod mene uvek nekako izguraju sezonu... :sta: Kako nemam pojma ni ja ali izguraju.. Sad se plasim da nece izgurati ni zetvu,sreca pa nista tesko se ne oslanja na traktor inace ODOSE one samo tako....

Nema sad moram da ih zamenim pa to je.... Na cemu treba ti da zamenis gume??? Mene ceka dve zadnje za Rakovicu ali to je oko 50.000din nije strasno...
 
Gledao sam proletos komšiju kako se pati da izore jednu manju parcelu nafilovanu stajnjakom, traktorom IMT 540, jednobrazni plug, sa zadnjim gumama gde su šare manje nego na mom konjskom špediteru, bruka, letela govna na sve strane, a traktor ne ide nikud, na kraju ni sa podignutim plugom uvis...

Nisam imao srca da ga gledam više, upalim Vladimirca, da ga isčupam iz govana, prekačimo plug na maloga Rusa, i ovaj odradi posao i to bez kopirnog točka...
Posle pričao da je te zadnje gume nedavno kupio i to za 3000 po komadu, e onda pomislih da sam ga trebao ostaviti da se zlopati, pa te gume je neko pokupio sa đubrišta ili otpada, garantujem, a on kreten još dao i pare za njih...
Ovce ostaju i dalje za šišanje...
 
Drugar prosle godine u zetvi sa kombajnom nagazi neki kolac-panj,neznam ni ja sta je tacno bilo i pocepa prednju gumu tako da joj nije bilo spasa.Nova GoodYear-ka 560000rsd.
 
Drugar prosle godine u zetvi sa kombajnom nagazi neki kolac-panj,neznam ni ja sta je tacno bilo i pocepa prednju gumu tako da joj nije bilo spasa.Nova GoodYear-ka 560000rsd.
Kakav je to kombajn (koje marke) kada mu prednja guma košta više od pola miliona dinara?
To je skoro 5.000 EURA?
Da se nisi ti slučajno zabrojao?...Ili prebrojao?
 
Nisam se ni zabrojao ni zaje..o.ni ja nisam znao gde je levo kad sam cuo.Clas Mega204 kombajn,dimenzije neznam koje su.
 
Jbte, pa taj samo da gume proda mogao bi za te pare ovde da kupi celo poljoprivredno imanje (bez zemlje)!!!
Koliko li mu samo treba lanaca i lanaca da preturi preko točkova da bi mu se to čudo isplatilo?
Ne smem ni da pomislim da mu crkne nešto drugo, kada ga samo jedan gumi-defekt može tako da baci u ozbiljan rebus!
 
Guma na megi 204 je reda 800/65 ali neznam kojk precnik. To je ta cena....
Na kombajnu za repu sve 4 gume da se promene kosta oko 28000 evra.
 
Pogotovo odredjenim velicinama. Neke su oduvek bile skupe, a neke su s neke normalne cene skocile,i po 2 do 3 puta...
 
Narocito to vazi i za odredjene marke.Poznati brendovi sa zapada su skupi ne daj Boze.Sreca, pa neke manje dimenzije se jos mogu naci u ekonomik kategoriji.Mislim tu na Mitas, Cultor, neke gume iz Bivseg SSSR.....
 
Naravno, evo jednog primera:Npr. dimenzija 16.9-28 cena za Mitas u Coningu 49 866 din. do pre nekog vremena je bila i oko 40 000 din.

Ista takva, doduse radijalna Continental 420/85-R 28, 97 705 din.
Mitas radijalni, ista dimenzija ,72 740 din.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh