Gume

Šta kupiti...u ponudi Trajal 18 000, Kabat 22 000 (12. 4. 28.) ? Čovek me ubeđuje da nema reklamacije na Trajalu, daje 3 godine garancije...Nisam baš pri parama, ali gledam da mi jeftinije ne bude skuplje...svaki savet je dobrodošao.
 
Mi imamo trajalove gume (i pogonske neke) na masinama. Potrefili smo neke serije - da ne kazem dobre, ali - pistojne. Mislim da je cultor bolja opcija, nije toliko rizicna.
 
Kod mene na 549 cultor 12.4 28 evo vec sedma godina i jos su dobre, drzace jos 3 god sigurno.

Traktor ne ide u oranje ali natuce godisnje 400-500 rh tako da ne stoji na klocnama :)



Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Kod mene trayal na fergi DOT 1409 i jos je na pola sare, ispravne a nakucale su oko 3000 radnih sati, sa puno vozikanja po asvaltu.
 
3000 rs, pa kad su kupljene? Ovde pričamo da je Trayal drastično pao sa kvalitetom poslednjih 10-ak godina.

Kod mene Trajal kupljen cini mi se 2008 ili 2007.Dimenzija 12..4.28 na IMT 542.Izuzetno sam zadovoljan gumama,bile su meke,nisu ispucale izmedju ripni,traktor jos uvek sa njima izlazi gde hoces,i jos uvek ima dobre sare,ali traktor ne izlazi puno na asfalt.Nova sara je bila jako duboka,dosta dublja nego npr. kod novog kineza sa fabrickim gumama.I tada je Trajal bio najjeftiniji,ali su gume (bar kod mene),bile jako dobre.Prednje trajalke mi je traktor brzo skidao,jer su bile meke.Sada su mi prednje Cultor.Ako je ista sirovina,tehnologija i kalup guma kao pre desetak godina,ne znam zasto bi bezao od njih...
 
Nazad
Vrh