Gume

To se lako vidi po izgladu balona. Radijalne izgledaju kao da su uvek malo izduvane.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
I malo se naduvaju naspram prostora izmedju ripni, za skakutanje posle mirovanja sam mislio na dijagonalne sto imam, radijalne su mi ok skroz. Ima li nemko KAMA gumu? Pise da imaju 2 godine garancije, radijalna navodno.
 
Nije mi Jasno da je moguce da niko ne spominje gume Dneproshina a dolazile su kao prva ugradnja na rusu pre sranja od Belshine...?

Kod nas su kada je kupljen nov traktor dosle sve 4 Dneprosiha radialne gume 13.6 R20 i 16.9 R38. Zadnje su Tubeleske a prednje nisu. I posle 18godina zadnje su se potrosile oko 50% A prednje oko 75-80% Zadnje gume su zdrave jako sitno popuckale oko ripni ali i dalje ne pustaju a unutrasnje gume nema. U medju vremenu smo pre 3-4 godine kupili Dve nove Dneproshina 16.9 R38 i dve nove felne i takodje su namontirane tubeleske. Koristim ih samo za Duple tockove. Prednje uvek duvam na 2-2.2bara a zadnje izmedju 3-3.5Bara nikakvih problema nije bilo da ne cuje zlo. Nisu popucale sa strane ni najmanje. I prednje kada budem uzimao opet ce biti isti proizvodjac. Verovatno ljudi gledaju da kupe jeftiniju gumu, pa tako i prodju sa gumama.
Iskren Savet je za Dneproshina gume - fantazija. Jeste da su skuplje ali vrede svaku paru.

Sto se tice Volture gume imam jednu u dimenziji 7.50 R20 kupljena pra 10-12 godina... i dalje izgleda kao nova samo sto joj je balon mekan, kada se naduva na 5 bari i kada se optereti bas se vidi kako dobije stomake sa strane malo ruzno izgleda meni, ali nije nigde ispucala.

A sto se tice BKT guma golo djubre smece mislm da je dimenzija 10.0/75 15.3 (tehnostroj prikolica), Nove i kada se opterete spuste so do pola, zvacu nenormalno- saraju beton i sa praznom prikolicom. Zali boze bacenih para, nisam hteo te ali prodavac-drugar kaze da su dobre, pokajali se zesce...
 
...Prednje uvek duvam na 2-2.2bara a zadnje izmedju 3-3.5Bara nikakvih problema nije bilo da ne cuje zlo.

Zadnje gume na traktoru na 3,5 bar-a?! Ili si ti omašio cifru, ili ti je neispravan manometar, ili imaš čeličnu kičmu...
Maksimalni dozvoljeni pritisak na zadnjim traktorskim gumama je negde oko 2,5 bar-a (ako se dobro sećam).
Bolje onda da si stavio točkove od pune gume, što da se zajebavaš sa kontrolom pritiska? :osmeh:
 
I malo se naduvaju naspram prostora izmedju ripni, za skakutanje posle mirovanja sam mislio na dijagonalne sto imam, radijalne su mi ok skroz. Ima li nemko KAMA gumu? Pise da imaju 2 godine garancije, radijalna navodno.
NIje losa,tvdja malo,ali se ne kruni kao belshina,za tri godine bez zamerke.dimenzija 15,5/38,i napomenucu da tokom cele godine nosi dosta tereta na njima.Od 5 ruskih proizvodjaca za koje znam,deluje najkvalitetnija.
 
@Salecar,koliko ima radnih sati taj traktor na kom su gume posle 18 godina na 50% potrosene?Da li je cele godine na tim gumama ili je pola godine na uzanim?O pritiscima necu komentarisati.Zadnje ako su tubeles se duvaju do 2,5 bara samo pri montazi inace normalan radni pritisak za njih je izmedju 1,6 i 1,8 bara.Na 3,5 bara to se ne ponasa kao radijalna guma ali no.
 
@diesel d-60 Imam ja na kamionu kiperu 11.00.R20 Kama gume-bas su dobre gume posebno za neke losije terene.I cini mi se da poprilicno traju.
 
Zadnje ako su tubeles se duvaju do 2,5 bara samo pri montazi inace normalan radni pritisak za njih je izmedju 1,6 i 1,8 bara.

Гуме се дувају у зависности коју операцију радиш и који прикључак носиш при тој операцији. Потребно је да се примени фина математика како би се рецимо при орању правилно надувала гума, а то зависи од тежине плуга и његовог центра масе преко тежине трактора, тј. тежине по задњој осовини. Наравно све зависи од типа гуме...

Клебер Тракер гума која је на мом максуму и вредности за дување гума у зависности од операције и прикључка....
2m5gpxv.jpg

1zd0uiu.jpg

jukcgg.jpg

На самом крају су дате смернице како се дувају гуме при опет брзини којом ће се кретати трактор....

Додатна опрема за трактор је могућност дувања и издувавања гума притиском на дугме по унапред задатим параметрима.....управо ради што боље искориштености његове снаге са што мањим утрошком горива приликом обављања одређених операција....
 
Nazad
Vrh