Gume

А где има да се купи и пошто су 23,1-26? А вероватно би онда требало мењати и задње точкове, сада су 7.50-16. Тражећи 18,4-26 проналазим само КАБАТ, који не одговара по димензији. Стара унутрашна (пукла због сопљне) је АУТОВОРЛД, и пасент је и по ознаци и по димензији, а нико од продаваца је нема. АУТОВОРЛД је и мекша гума од КАБАТ.а, који ми делује помало пластично.
 
Моје мишљење је да је тај КАБАТ сувише узак и да је зато гума пукла.[/QUOTE]



A ja bas kupio takvu kakva ti pukla i mislio sam sutra da je montiram ali kada ovo cujem ne znam sta da radim,ne montira mi se a i ne raspravlja sa prodavcima a i proslo vise od 7 dana po kupovine i nemaju vise ni obavezu da je vrate ili zamene.
20161028_163612.jpg
[/URL]free picture upload[/IMG]

- - - - - - - - - -

A nisi samo rekao sta se desilo sa spoljnom gumom,odnosno jel ona citava i da je felnu pokrivio teret kombajna,tj hocu da razumem sta je bio pravi uzrok desavanja,da li je zaista prvo pukla unutrasnja ili se svukla spoljna sa falca.Kada si stao jel spoljna bila u felni ili izasao spoljni falc gume van felne na mestu krivljenja felne?
 
Inace, po nekom pravilu se vanjska guma treba namazati puderom za bebe (talkom) tako da se unutarnja slobodno "klize" u vanjskoj. Tetak mi je vulkanizer u Svicarskoj i nema sanse da ne namontiraju unutarnju gumu da ju dobro ne naprase talkom, cak je i meni donesao cjelu vrecu tog cuda ali ja to ne koristim... Kaze da to uvelike produzuje vjek gumi al kod nas su vanjske takve da one prije popucaju nego unutarnje tako da nema veze ;)

Mozda vam ovo pomogne, mozda ne...
 
Merio sam danas precnik gume 16.9 28 i to je 142cm . jel moze neko ko ima 14.9 da izmeri precnik ( visinu) da preracunam koliko bi bio sporiji sa 14- kama posto bih dogodine prodao ili menjao moje 16.9 za 14.9.
Kod nas je takva zemlja da 558 prvom fali mu malo ks da bi mogao ici a 3 sporohod prejak i prespor.


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Gotovo upravo sam je namontirao pa sta joj bog da,pre toga sam je pumpao na prazno i uporedjivao unutrasnju meru spoljne gume i same nje kada je napumpam jeste da se javlja razlika od 10-setak cm,ali sam zakljucio da se rasteze i da nema gde kada je unutra,i tako mi je ona za rezervu i pitanje je dali ce ikad biti na kombajnu,ali nije lose kada se ovakvi argumenti iznesu da se zna kako se pocelo fusariti i na gumama i da se jos neko ubuduce ne zezne tj da zna sta da trazi.Ma zato ja mrzim uvoznu robu nego nije imalo Tigar-Trayal... pa sam uzeo sto sam morao.

20161106_132617.jpg
[/URL]upload image online[/IMG]

- - - - - - - - - -

P.s.jeste dobra stvar da se ubaci Talk ali deca odavno odrasla pa ga nisam imao pri ruci,ali sam zato iz dva puta pumpao i to obavezno praktikujte dabi se unutrasnja lepse rasporedila jer onako naguzvana se iz prvog pumpanja nece lepo rasporediti po zidovima spoljne pa kada dostignete oko 1 bar ispustite je skoro do kraja i time joj se daje mogusnost da se lepo namesti po obimu i time se neutralise prenapregnutost i neujednacenost unutrasnje,naravno to vulkanizeri ne praktikuju ali ko sam namesta sta fali 5 minuta dodatnog vremena.
 
Merio sam danas precnik gume 16.9 28 i to je 142cm . jel moze neko ko ima 14.9 da izmeri precnik ( visinu) da preracunam koliko bi bio sporiji sa 14- kama posto bih dogodine prodao ili menjao moje 16.9 za 14.9.
Kod nas je takva zemlja da 558 prvom fali mu malo ks da bi mogao ici a 3 sporohod prejak i prespor.


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Evo isecak iz goodyear-ovog kataloga sa dimenzijama guma gde je "OD" Precnik gume a "RC" obim gazeceg sloja


 
Merio sam danas precnik gume 16.9 28 i to je 142cm . jel moze neko ko ima 14.9 da izmeri precnik ( visinu) da preracunam koliko bi bio sporiji sa 14- kama posto bih dogodine prodao ili menjao moje 16.9 za 14.9.
Kod nas je takva zemlja da 558 prvom fali mu malo ks da bi mogao ici a 3 sporohod prejak i prespor.


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Cultor 14.9-28 je visoka 128cm,kod brata sam merio pre par dana,guma je nova stara par meseci.Ovo ti je mera plus minus 1 cm.:ppozdrav:Mislim da je i Montoya merio i pisao je ovde par strana nazad.

A za sirinu nisam merio,mogu proveriti kod komsije na 560 on ima 14-ke stomil.Znam samo da mu je gazeci deo(kramponi)dosta uzi od felne.Znaci felna i bokovi gume su mnogo siri od krampona.
 
Sirinu znam ona je 14.9 x2.5cm Meni visina igra ulogu zbog brzine.
Znaci obim 16.9 dodje 445.7cm a obim 14.9 je 402cm
Ispade 11% razlika u obimu.
Znaci 11% sporiji ali samim tim 11% jaci.
Mislim da ce ici prvom sa manjim gumama
Treca spora je prespora Jer razlika prve brze i trece sporohod je preko 40%

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
14.9x2.5 cm nije uvek,uzmes metar i polako gde naletis na gume 14.9 meris,veruj mi i sam ima da se zacudis kakvih ima odstupanja.

11% sporiji i 30% nesposobniji.Komsija ima 560 i to veoma dobro znam,muke muci.Kao sto sam napisao ranije gume su Stomil.Veoma lako propada,prosece meku zemlju i prednji kraj mu je drasticno vislji od zadnjeg,sad kad vozi po asfaltu malo to smesno izgleda.

Da ces ga usporiti to je tacno.Mozda je bolje da ga usporis na menjacu,kod mene je tako,neko je radio menjac i malo je usporio prvu i drugu i meni to odlicno radi posao.
 
Jedan inch (1") je 25.4mm ili 2.54cm. Nemojte da zaokružujete ne 2.5, nabere se to itekako. U ovom slučaju razlika je gotovo 0,6cm.
 
Sposobnost traktora zavisi vise od njegove tezine nego do sirine guma. Ako se natrpa tegova ne dobija se ta ne sposobnost.
Eto dogodine ako stavim 14.9 drugar ima 560 sa 16.9 videcemo koji bolje ide u oranju sa istim plugovima stim da sam i laksi bar 300 kg i snimicu pa kako bude

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam laik za sve sto je vece od fergusona,ali iz svog ne znanja ne vidim da je bilo koji strani traktor sposobniji u klasi od imt,pa bih da pitam sta onda fali ovim traktorima tezina ili gume,kad su ne sposobni ni sami sebe da izvuku iz njive a tipujem prvenstveno na Dzondire ali nisam na brzinu nasao samo njihove snimke gde sam se oduvek cudio njihovoj NE MOCI naspram vizuelnog izgleda.
https://www.youtube.com/watch?v=LQ2DHspdNb8
 
Ако је КАБАТ никако. Они и овако, иако су ознаке исте лажу на димензији. Мени од недеље треба да стигне унутрашња па ћу сликати разлику у димензији, или је можда промењен еталон за цол.
 
Jel kupovao ko Rekord Asiv gume. Jako su povoljne koliko vidim ali kakav je kvalitet me muci. samo koliko primecujem krade se na materijalu prilicno. U katalogu koliko sam video kranponi su 28mm, sto primecujem sad na vecini novijih guma da su i uze i kramponi manji
 
Nazad
Vrh