Gume

Čuo sam da po kvalitetu od turskih ide 1.Ozka 2. Seha 3. Petlas.... Tako mi reče vulkanizer

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Treba da kupim gume 11.2-24. U ponudi ima Seha (128€), Trayal (128€), Marcher (143.5€), Bkt (151€) i Cultor (153€). Cijenu sam stavio onako orijentaciono, nije bitno da li kupio najjeftinije ili najskuplje, nego da kupim najkvalitetnije od ove ponude. Ako neko ima losa ili dobro iskustvo sa ovim gumama, svaka preporuka dobro dosla?

Trayal izbegni u sto sirem luku, jeste najskuplji ali Cultor ti je tu najbolji izbor,BKT vodi racuna od koga uzimaju uvozi se i druga klasa, pa se prodaje kao prva.
 
Od prilike u isto vreme smo kolega i ja kupili gume, on je uzeo nesto manje, mislim 340/85 R38, ali isti model RD01. Kod njega stoji naziv Mitas, a kod mene Cultor. To su apsolutno iste gume samo su u Mitas marketingu resili da sve te radijalne gume koje nisu premijum nazovu Cultor, a to su modeli RD01, 02 i 03. Ostale sve modele potpisuju kao Mitas. Sve te koje i sad nose iste oznake RD se i dalje proizvode u Mitasovoj fabrici u Srbiji (Ruma), a premijum modeli se proizvode u Ceskoj.
Dakle svaka guma sa RD oznakom je proizvedena u Srbiji, a ostalo po svetu. Ja ono sto mogu da kazem za ove dve godine je da sam prezadovoljan kakve su gume. Mekane, lako nose bilo kakav teret, ne trose se preterano.
 
E hvala na detaljnom objašnjenju. Pretpostavio sam da se odredjena serija proizvodi kod nas, dok su ostale iz uvoza verovatno kvalitetnije. Sigurno ima i razlike u ceni ako se uopste premium Mitas moze i nabaviti kod nas. Posto prilikom kupovine novog traktora one sto dodju sa njim su iz uvoza, pa me zanimao uporedni kvalitet ako je neko imao iskustva, ali verovatno da nije imao niko.
Ja imam Cultor 13.6 r38 koje sam kupio za uski set, i po meni su nekog osrednjeg kvaliteta, mekane jesu, ali se i lakše oštećuju i troše.
Trebao bih kupiti sada set guma, ko je sada najpovoljniji sa gumama? Ja sam kupovao kod Šuloka, barem mi je on u momentu kupovine bio najpovoljniji.

@paorpaor aj ako mozes, uslikaj tvoje gume, pa postavi ovde sliku.
 
Poslednja izmena:
Imam mitas RD1 gume ,sutra pogledam na traktoru tko je proizvodjac , ali koliko me sjecanje sluzi da pise Ceska.
 
Ja pogledao na traktoru, pise na gumi MITAS , Ceska Republika , gume RD-01 , inace imaju jedno 5 godina i dosta dobre kvalitete.
 
Znaci svi hvalite Mitas/Cultor i zadovoljni ste istim. Videcu bas sta mi je najbolje.
Naišao na oglas komplet novih, ali previše ih ceni, za te pare ima sa računom da se kupe.
 
U fazi sam kupovine novih guma 12.4 32. Gledam na sajtu Gale ruma ovu dimenziju
Mitas (Srbija) 21600
Cultor 23800
Mitas (Ceska) 29000
Sta izabrati? Da li su ove Srpske mitasove sa razlogom jeftinije toliko..

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Znaci svi hvalite Mitas/Cultor i zadovoljni ste istim. Videcu bas sta mi je najbolje.
Naišao na oglas komplet novih, ali previše ih ceni, za te pare ima sa računom da se kupe.
Nisam napomenuo jednu manu koju imaju mitas...nakon par godina krampon na kojem je spoj gume napukne do pola...na svim gumama je tako...a secam se da i na fabrickim gumama barum ista pojava bila.
 
Nazad
Vrh