Gume

U čemu je stvar sa gumama dimenzija 16.9-34" i 16.9/14-34"? Susjed našao neke polovne da kupi (sad ima ove 16.9-34") ali nije siguran ima li razlike u veličini zbog ove oznake /14. Mislim da je jednom pisano o tome ali ne mogu da nadjem u čemu je stvar sa tom oznakom.
 
Trebao bih da kupim gume 11.2-24. Od kog proizvodjaca uzeti Indijska 125 Eura komad, Turska Seha 135 Eura komad, Trayal 141 Euro komad i Cultor 163 Eura komad ( sa popustom 147 Eura) ?
 
Alene, ja licno nisam probao, ali me je isto to interesovalo. Cuo sam od coveka da je probao i ne biva. Nije to ni mala razlika u precniku felne oko 18 mm.
Brankovic me pretece.:osmeh:
 
Samo pitam. Posto sam gume stavio 16.5 oznaka za precnik na felnu 16ku. Ovo za 15.3 je slucaj da je guma manja pa i ja sumnjam da moze ali eto da pitam da mozda nije malo veca od 15.3 jer cudna mi je ta oznaka..
 
Pozdrav forumasi. Hocu da kupim dve zadnje gume za 539 i nude se prva i druga klasa. Druga je nesto jeftinija i covek kaze da je greska samo u estetici gume. Zna li neko sa sigurnoscu sta je sto gumu svstava u drugu klasu i da li kupiti tu drugu ili prvu klasu. Pricam o trayalu.
 
Ja sam na kombajn stavio drugu klasu ali Cultorove i razlika je samo u tome sto su se kalupi sumakli za par mm i nista vise pa nisu lepo sastavljeni kramponi evo vec skoro 10 godina ih imam ni mrdnule nisu.
 
Nazad
Vrh