Gume

Ima li neko iskustva sa seha gumama?kakav je odnos cene i kvaliteta,da li je plasticna itd...u odnosu na cultor npr?

Imam SEHA(OZKA) jednu prednju na kombajnu i obadvije prednje na 549DV ja sam s gumama prezadovoljan. Na 549 unatoc prednjoj vuci se ne trose skoro nista a traktor je u zetvi imao bas dosta transporta po asfaltu.

Vjerovatno ovisi kao i u svemu ostalom, kako ti se zalomi ;)
 
Imam ja zadnju na 560 uzanu seha mislim da je guma dosta kvalitetna, samo ne znam gde ima se ha guma jer ovo sto sam zvao kazu slaba vajda stao uvoz.
 
Meni juce stigle gume u ponedeljak montaza,BKT izgledaju zapravo,masne,mekane i bas mirisu na gumu,videcemo koliko ce trajati.
 
Šta predlazete za prikolicu, da li da uzmem trayal po 8000din ili cultor po 9100din, dimenzija 7,50x16.
Ili jel ima neko kontakt ili prodaje dobre polovne gume u toj dimenziji?

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Kupi polovne felne 17,5 i polovne, ali dobre gume i Bog da te vidi. Taj trajal za te pare mi ne uliva poverenje. Video sam kod jednog sto ih je koristio u sumi da mu se bukvalno skinuli komadi gaznog sloja. Nova guma i samo se odvali parce.
 
Zadnjih godina uzimam zbog niske cene samo trayal gume za prikolice i za traktore imt 539 i imt 577... najpovoljnije su na trzistu a kvalitet sasvim pristojan.
 
Ta prikolica nepravi neku veliku kilometražu kod mene, 4t nasicanka je u pitanju. Videcu na oko kako mi izgleda trajal naspram cultora, nisam pametan šta da radim...
A iskreno ne ulaze mi se sad u nove felne, puno mi je para da dam sad...

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Na 533 imam trayal, na 539 imam Cultor. Cultor je po svemu mnogo bolja guma. Primera radi posle 800 sati na Cultoru se ne vide znaci koriscenja skoro.
 
Uzeo sam proletos za traktor cultor, skroz sam zadovoljan za sad...

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Uzeo sam proletos za traktor cultor, skroz sam zadovoljan za sad...

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk

7,5x16. trayal gume su extra imao sam ih na jednoosovinki nema šta nisu izdržale,čak mi se desilo da mi pukne felna pod opterećenjem (jer je bila slaba) a guma nije nastradala ni malo,posle 5 godina sam ih prodao,jer sam ubacivao veće točkove, i bile su kao nove.Imaš na kupujem prodajem "slavkom guma" se zove prodavac 7,5x16 12 platana 6500 din, račun i garancija na 3 godine.
 
Cultor guma je odlična guma i tu nema zbora. Ja imam zadnje nove na malom traktoru, a prednje solidne polovne (Schwaba ih stavio) i ja sam prezadovoljan odnosom cena kvalitet, cak i vise od toga. Guma je maximalno elastična, meka, udobna, dobar gaz ima, ma svaka rec pohvale. Cultor je ustvari Mitas, a Mitas je Continental. Nema tu sta vise da se doda osim da svaku narednu novu cu uzeti Cultor.
 
Cultor jeste solidna guma,ali imam primedbu na 8,00-20...ili je serija bila losa,ili ne znam sta je,ali dosta se trosi...trap je ok...ostale gume koje imamo od njih su ok.
Inace pre neki dan narucene gume Ozka R24 za ravan most...pa videcemo odnos cena-kvalitet,posto je cultorova guma koja se radi kod nas pod nazivom mitas 58 000 sto je bezobrazno skupo...
 
Nazad
Vrh