Gume

Savo imas u oglasima felne i gume za zmajevku tubeles 315/60 /22.5,,,140 evra komplet guma i felna,kod nas je covek izmenjo na svim zmajevim prikolicama sto ima,tovari kolko oces,ja sam na moju brandis stavio 325/60/22,5,,,teska je prikolica 3300kg i natovarim 11000kg ,znaci sve ukupno14,5 tona nosi lako i na duge relacije negreje se uopste,poceli su ljudi mnogi da izbacuju standardne felne i gume,,ukucaj u kupujem prodajem felne za zmajevku,pa ces vidti kako izgleda ,nece da mi prebaci iz kupujem prodajem neznam zasto.I da duvam na 8 bari.
 
Treba mi odgovor,radi se o gumama za zmajevku imaju 8,25 20" ali omaju 10 platana kaze celicna platna a imam ja jednu na prikolici ali mi nesto mekana kad natovarim 7.5-8.5 t (11500 din kama sa unutarnjom i manzetnom), pa se mislim dal da uzmem 9,00 20" isto ruska 12 il 14 platana isto komplet oko 15000 ali ne znam dal je isuvie visoka za okretanje ili nema nikakvih problema ? Ako ko zna dobro bi mi dosao savet i jos jedno pitanje na koliko se bari duvaju te gume?
To su gume kao na Dajc kamionima. Fabricki idu 8.25 ali su stavljali i 9.00. E sad 9.00 su malo vislje od 8.25, ali razlika je mala. Ako je Kama, mozes slobodno uzeti koju hoces (jer su se Kama gume pokazale veoma dobro), s tim da je 9.00 jaca i moze poneti dosta vise tereta. Mozes slobodno da ih duvas i na 6-7 bara. Toliko je i na kamionima, ako ne i 8 bara.
 
To su gume kao na Dajc kamionima. Fabricki idu 8.25 ali su stavljali i 9.00. E sad 9.00 su malo vislje od 8.25, ali razlika je mala. Ako je Kama, mozes slobodno uzeti koju hoces (jer su se Kama gume pokazale veoma dobro), s tim da je 9.00 jaca i moze poneti dosta vise tereta. Mozes slobodno da ih duvas i na 6-7 bara. Toliko je i na kamionima, ako ne i 8 bara.
Neznam ja sam uzo takve dve gume kama 8,25 i nisam baš mnogo zadovoljan na gumi piše max 70psi toje oko 5 bari i nosivost 1600kg e sad nismo uradili snjima samo 2 ture sad sam ih naduvo na 6 bari i videćemo kako ćese pokazati u transportu montirane su na zmajevu prikolicu
 
Kama baklava (romboid sara) 9.00 je popularna guma. Sad nadjoh podatak da nosi 2240kg, sto je dota vise u odnosu na 8.25. Tubeles guma 315 nosi 3000kg minimalno.
-------------------------
http://balkanprogres.com/wp-content/uploads/2016/06/KAMA-katalog.pdf
Nadjoh Kama katalog na sajtu firme gde sam ih kupovao. Pa i oni proizvode dosta guma. Cak se i u toj fabrici rade pojedine Continentalove gume
 
Poslednja izmena:
Primiče se vrijeme da mijenjam gume na kombajnu. Kod mene su došle polovne i već 15 god nisam imao sa njima nikakvih problema. Ove god primjećujem više pukotina pa iako procjenjujem da mogu još ići nebi htio da me izdaju već tražim nešto za zamjenu. Neznam šta ima na tržištu a da vrijedi uzeti. Niko ne voli mnogo platiti ali naj skuplje je kad nevalja. Volio bi čuti vaša mišljenja pa iako znam da se neće svi složiti oko kvalitete i cijene i to je pomoć jer ja o gumama neznam ništa.
Guma je dimenzije 23.1/18-26. DUNLOP je bila ali vidim da je niko ne spominje pa sumnjam da ih ima na našem tržištu.
Interesuje me koja marka bi bila dobra i orijentaciono cijenu.
Ja sam uzimao letos Cultor 23.1-26 cena je bila 82500 din.
 
sta se dobiva kad kad na traktor koji nosi 14 gume predjes na 12 tice jel se usporava ili se ubrzuje rad?

E, sad... Ako je do sad nosio 14.9, pretpostavljam da je to bilo na 28" felgama. Cim ide s 14.9 na 12.4 ne moze na istu felgu pa je lako moguce da se radi o 12.4 gumama na 32" felgama... Ako je takav slucaj onda najlakse vidis koje su gume vislje s njima je traktor brzi a "slabiji" a s nizima sporiji i "jaci" Ali opet se poteze pitanje jel bolja uza ili sira guma ali o tome sad ne bi pisao nista jer se ta tema jako cesto pretvori u neku zestoku prepirku pa bolje mir.
 
pitam zato sto torpedo od 48 konja nema tu snagu i menjac da gura sve to ipa bolje nek slajfuje. nego da zagriba.
 
Na Nivi su opet nove Kama gume i tek cekam da se okisa jesen,pa da vidimo sta rade. Stare su se dosta iskrzale i pohabale sad da li zbog njih samih ili sto najveci broj km.naprave na tucaniku.
Te Tigar su mi preporucili u vulkanizerskoj radnji, jer je jedan covek stavio i navodno je prezadovoljan.
 
Nazad
Vrh