Gume

Jeste puno je ja sam na 4755 stavio 20.8 umesto starih 18.4 i puno lepse stoji. Ali sam za duple stavio 570 70 38. Tako da su duple vislje za 1 cm ibonda ih malko mekse duvam.
 
9
nisam dobro kopirao sliku
http://i67.tinypic.com/jukcgg.jpg

- - - - - - - - - -

Izmerio sam tocak 38ice, belshina naduvana guma na 1,8bara 168mm.

- - - - - - - - - -

Guma je široka 52 cm ,ukupna visina je 170 cm kramponi ...




Evo kiraj je izmerio negove al profil 520/70 ovo bi odgovaralo zbog prednje vuce, jedino sto ne odgovara je 40000din razlika po gumi :kisa:
 
Poslednja izmena:
Na brzinu sam pisao i pogresio. 5cm je u poluprecniku. 10cm su vislje.



Ne kazem ja nego je tako. 18.4x25.4=467mm, 20.8x25.4=528mm.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Aj se kladimo da nisi u pravu. Ta sirina i dimenzija 18.4 jako zavisi od proizvodjaca pa tako kad uporedis dve iste gume od razlicitih proizvodjaca dobices odstupanja. Ja sam imao gume na kojima je pisalo 18.4, a u zagradi 480/80 R38
Ovakav primer samo nisu ove vec klasicne ripne.
https://www.bigtyres.co.uk/480-80r38-18-4r38-alliance-550-tl-steel-belted.html
 
Aj se kladimo da nisi u pravu. Ta sirina i dimenzija 18.4 jako zavisi od proizvodjaca pa tako kad uporedis dve iste gume od razlicitih proizvodjaca dobices odstupanja. Ja sam imao gume na kojima je pisalo 18.4, a u zagradi 480/80 R38
Ovakav primer samo nisu ove vec klasicne ripne.
https://www.bigtyres.co.uk/480-80r38-18-4r38-alliance-550-tl-steel-belted.html

Druze ja sam ti napisao za gumu standardne visine sto je i pitao Dragan Kovacev. Ti sad mesas retke dimenzije radijalnih guma sa standardnim dijagonalnim. To nije bilo pitanje i u to ne ulazim.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Bas zbog ovakvih stvari su sad uvedene te nove dimezije gde se tacno zna koji procenat visine je naspram sirine. Sad je samo bitno da uparite dva ista tipa guma da npr ne uparite gume istih dimenzija, ali razlicitih namena gde razlike u dubini ripne moze biti nekoliko cm.

- - - - - - - - - -

Druze ja sam ti napisao za gumu standardne visine. To je i pitao Dragan Kovacev. Ti sad mesas dimenzije ne standardih guma sa standardnim. To nije bilo pitanje i u to ne ulazim.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Koja je to standardna visina, gde je postavljen taj standard ?
Sve su ovo standardne visine. Nerazumem sta hoces tacno da kazes, na cega mislis ?
 
Pricam o dijagonalnim gumama standardne visine 85%.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Standardna visina 85% ?
Za cega standardna. Znaci mi koji imamo gume /65, ili /70 mi nemamo standardne gume.
 
Standardna visina 85% ?
Za cega standardna. Znaci mi koji imamo gume /65, ili /70 mi nemamo standardne gume.
Nista u pravu si. Ja sam coveku odgovorio na pitanje i tebi skrenuo paznju da si pogresio u prebacivanju dimenzija iz inca u mm, sto i jesi i to je to.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ocito se mi ne razumemo, ili se ti nisi sretao sa onim o cemu ti ja pricam.
Ono sto ja hocu da ti kazem je da ti vrsis cist matematicki racun tako sto ince mnozis sa 2,54 i dobijes mm(cm), ali to tako ne moze. Ja ti pokusavam reci da ako uzmes gume sa oznakom 18.4 od dva razlicita proizvodjaca i da ih premeris da ces dobiti odredjenu razliku u sirini i visini. To zavisi od kalupa po najvise, kao i oblika ripni.
Moze da se desi da gume 18,4 i 20,8 budu skoro istog precnika, gotovo ne primetnog, a isto tako moze da se desi da uzmes jednu gumu 18,4 od recimo Rumaguma, ili Trayal, ili sta ti ja znam koga, a drugu gumu od nekog treceg proizvodjaca iste dimenzije 18.4 i da se primeti ralika u visini.
Ozbiljniji proizvodjaca vise ni neproizvode radijale gume u tim starim oznakama 18.4 20.8 14.9 15.5 13.6 itd vec sad su oznacene kao kod kola.
 
Slazem se ja sa tobom. I sve to stoji. Ali ja u to ne ulazim. Ja sam samo napisao da si pogresio kada si napisao da je guma 18.4 siroka 520 kao i 20.8, a nije niti ce ikada biti. O visinama vezano za Kovaceva sam napisao da mesas "neuobicajene" dimenzije guma sa relativno cestim u upotrebi. Covek sigurno nije pitao da li je guma npr 460/75R38 priblizno visoka kao 520/80R38, vec konkretno 18.4-38 i 20.8-38 cim je tako napisao zna se o kojim gumama je rec, kojih visina i sirina. Razlika je 10cm. Da li je zavisno od proizvodjaca to 12cm ili 8cm nije toliko vazno. Vazno je da to ne odgovara! Toliko od mene.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ovde.

To je komplikovano pitanje jer te dimenzije 18.4 R38 i 20.8 R R38 kad se prevedu u nove mogu da budu razlicite jer sve zavisi od proizvodjaca, ali u principu bi 20.5 trebali da budu vislje.

- - - - - - - - - -

520/70 R38 spram 520/85 R38


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
A sad.?

To je komplikovano pitanje jer te dimenzije 18.4 R38 i 20.8 R R38 kad se prevedu u nove mogu da budu razlicite jer sve zavisi od proizvodjaca, ali u principu bi 20.5 trebali da budu vislje.

- - - - - - - - - -

520/70 R38 spram 520/85 R38
Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ziko ja sam ti tu dao primer dve gume 20.8 kad se prevedu u nove dimnzije. Za 18.4 sam ti rekao da se mogu naci u 460/85 i 480/80 dimenzijama.
 
To je onda druga stvar, ali koliko vidim i Kovacev je taj tvoj post protumacio isto kao i ja.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh