Gume

16.9-28 je u 420/85 28 u metrickim merama za radijalnu gumu?

Sta preporucujete od radijlanih guma za imt 558?

Kakve su cultor srbija ima li neko malo duze iskustvo sa tim gumama, turska ozka, alliance, bkt ...

Ima jedne bkt ali su bas mnogo skupe 54000+pdv.
 
Uglavnom su cenovno sve blizu, osim ako neces neke Miselin ili Kontinental. Radialne gume su uvek bolji izbor, ali i skuplji.
 
Za 16.9 r38 sam nasao ovo:
Manufacturers Part Number: 84239
Recommended Rim: DW15L
Alternate Rim:*W14L, DW14L, W15L
Section Width: 17.9 Inches
Overall Diameter: 66 Inches
Rolling Circumference: 195.9 Inches
RCI: 44
Tread Depth: 64 (32nds)
Max Load: 6173 lbs
Load Index: 144A8/144B
Tire Weight: 260 lbs
Tire Type: Tubeless Tire (this tire can be used with a tube, but does not require one)

Znaci da je ta felna dobra za tu gumu.
Za 12.4 r28 treba felna w11....tvoja felna je w12 sto je za gumu 13.6 r28.
E sad ne znam kako bi se zbog prednje vuce slagale 16.9r38 i 13.6r28?
 
Cenovno su slicne bar ovo sto sam naso po sajtovima cultor srbija, ozka.Alliance nisam naso online radijalnu.Bkt sam naso ovu od 54000+pdv sto mi je malo mnogo.

Rd-01 cultor srbija je cenovno najpristupacnija jos vidim da je TL sto je usteda nemora unutrasnja.Ako ima neko radijlanu cultor neka napise iskustvo.

Imam prednje cultor na traktoru imaju mikro pukotine uz srednju ripnu pa me je strah da nece biti isto sa radijalnom.
 
Precnik za gumu 16.9-38 se izracunava ovako:

2x16.9x0.85 + 38 u colovima x 25.4 da bi bilo u mm.
To je priblizan precnik i zavisi od proizvodjaca.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Jesi stigao direktore?
Resavaj zagonetku: po fabrickom napred 13.6 r28 a nazad 18.4 r38.Sad na traktoru napred 14.6r28 a nazad 20.4r38.
Mogu li zbog prednje vuce ici na napred 12.4r28 a nazad 16.9r38 ili sta vec?
 
Vo Makedonija sam, sutra stizem. Trebalo bi da moze, cak bi bio povoljniji odnos u odnosu na sadasnju kombinaciju. Preracunacu ja jos tacno kad dodjem kuci.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Turske gume su koma ja kad sam kupovao svi su rekli da ne kupim turske da imaju puno reklamacija
 
Pogledaj u Total trade, na ATC, samo ne uzimaj Petlas.
Ja sam 2010.kupio 14.9 Petlas na Hurlimana,2012.prodam traktor, otisao na Majevicu u sumu. Dan danas na traktoru su iste te gume,ja bio prezadovoljan a i novi vlasnik isto. Sara je vec mnogo potrosena zbog lanaca ali se odlicno drze,bez velikih pukotina ili bruhova. Ocigledno je da im kvalitet nije ujednacen,neko utrefi kvalitetne a neko skart.Inace su kupljene u Agrotehnici.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Cultor je jako dobra guma.Ja imam sve 4 na Zetoru vec 5 ili 6 godina,nikakve zamjerke nemam na njih niti sam cuo da je neko imao problema sa njima a ovde je bar 90 posto guma Cultor,jako rijetko Trayal i ostalo su turske i razne polovne iz uvoza.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Zasto je PETLAS za izbegavanje?
Iz iskustva, manje svoga, vise ovdje iz komsiluka, prednje od ferge kada sam uzeo prvi put nisu se proslavile brzo se potrose i ispucaju, onda napravim gresku pa uzmem i drugi set, isto sranje. Rodjak uzimao zadnje za 577, za forda, za samohodni claas jaguar, a to slozices se nisu nimalo male pare, uglavno poslije 2 godine upotrebe to izgleda grozno. Petlas vise nikada.
 
Nazad
Vrh