Gume

Kad procitam to ``gume`` creva pocnu da mi se uvijaju...imam jedno 100-nak a mozda i vise na svim masinama,prikolicama-a i na ``akumulator`` sam dobio alergiju...jedva sam ovo napisao,idem po jedan sok pao mi secer.
 
13.6 38 Raspadaju se pucaju i razilaze na falcu posle 4-5 godina.8-redna Maja,1000 lit prskalica nošena... Original trelleborg na case 105-ici 18.4 34 popucale i raspale se posle 3-4 godine.
 
kakve su sad cultor? trebale bi mi 12.4-28, trayal mi se ne svidja nikako, a good year ne znam dal imaju gde da se uzmu te dimenzije
 
Imam iste na Torpedu 45 uzete 2013god.po meni nisu loše gume malo mekše i sad primećujem malo pucanja sa spoljne strane.
 
13.6 38 Raspadaju se pucaju i razilaze na falcu posle 4-5 godina.8-redna Maja,1000 lit prskalica nošena... Original trelleborg na case 105-ici 18.4 34 popucale i raspale se posle 3-4 godine.

Spajki prosto ne mogu da verujem da su na case gume se raspale posle 4 godine. Gde je kvalitet toga. Koliko znam case je nov stigao kod vas pa su i gume prva ugradnja?
 
kakve su sad cultor? trebale bi mi 12.4-28, trayal mi se ne svidja nikako, a good year ne znam dal imaju gde da se uzmu te dimenzije
To je marka buducnosti... salim se kod mene u dvoristu od novih guma samo cultor u zadnjih 5 godina, a kupio am ih bar za 700.000 din. Ni jedna me jos nije izdala.veci problem mi je sa unutrasnjim, oce da puknu same od sebe.
Pa nisu valda 13,6 38 od svih marki lose, jedino tu nisam probao od cultora, a imam 8.5 20, 12,4 36, 14,9 28, 20.8 38, 580 38. 23.1 26. Sve su ok ni na jednima nema problema osim sto kad masina par dana stoji pa kad krenem onda skakuce jedno 10 min.
 
Ovde izgleda niko ne pravi razliku izmedju radijalnih i dijagonalnih guma. Svi spominju dimenziju, a niko samu konstrukciju.
 
Да ли неко зна како треба да се подеси предњи трап на трактору тј. која разлика треба да буде између предњег и задњег дела предњих гума у мм?
 
Да ли неко зна како треба да се подеси предњи трап на трактору тј. која разлика треба да буде између предњег и задњег дела предњих гума у мм?
Ako se dobro secam 5 mm treba da bude manji raspon napred nego nazad,e sad kad mi je bio serviser pre par godina mislim da je napomenuo da ima veze i kolike su dimenzije guma...
 
To nije tacno. Kod mene su i Belsina i Voltajr radijalne.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
To nije tacno. Kod mene su i Belsina i Voltajr radijalne.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
Da,pise...predstavnik jedne vrlo ozbiljne firme koja radi distribuciju guma za Balkan mi je napomenuo da se oni sluze takoreci prevarom,te da oznakom R poturaju gumu koja nema karakteristike radialne,ali ide u kompletu sa unutrasnjom gumom...a svi znamo da sve i jedna ruska guma dolazi u kompletu.i kod mene PISE da su radial,ali izgleda da nisu...mogu vam dati broj telefona,cisto da proverite info.
 
Nazad
Vrh