Gume

Ja se ispricavam, link vodi na 18.4-34" gumu a ne 38"... I koliko vidim da se ne radi o radijalnoj gumi, prebrzo sam zakljucio kad sam vidio oznaku (R) sto oznacava "poljoprivrednu" saru. R-1 za traktore a R-4 je mislim za begere ili tako nesto...

Ispada da su ovdje gume zbilja skupe...
 
Sve mi je jasno ali sam ja komentirao kissov link i mislio sam da pokazuje 38" gumu i komentirao sam i cjenu od 65000DIN ili tako nesto... Kasnije pogledam tu stranicu i vidim da je kiss oznacio 34". Porgijesio sam i sto sam mislio da se radi o radijalnoj gumi a to je bila samo R oznaka gaznog sloja i zato sam pisao ispravak...
 
Gume bi nam na traktorima uskoro mogle izgledati ovako , kombinajcija izmedju gusjenica i klasičnih guma

[video=youtube_share;8sevQ-EB5YM]http://youtu.be/8sevQ-EB5YM[/video]

[video=youtube_share;x_Sq6BSRfHM]http://youtu.be/x_Sq6BSRfHM[/video]
 
Al je teška ona baba što prodaje na tom otpadu bio sam neki dan zbog dve spoljne gume 5.00-8 tražila je da kupim i felne i glavčine i osovinu i gibnjeve sve komplet ili neda samo gume reko hvala dovidjenja :sta:
 
Al je teška ona baba što prodaje na tom otpadu bio sam neki dan zbog dve spoljne gume 5.00-8 tražila je da kupim i felne i glavčine i osovinu i gibnjeve sve komplet ili neda samo gume reko hvala dovidjenja :sta:

Pa, dosta je teska... a i sa cenama treba paziti, zapravo cena/"kvalitet" treba gledati. Ipak su te stare gume, poneka ispucana... Mozda iako je jeftinije od nove 3X, ali ako covek naleti na takav primerak (napr. sa ostecenjem a' ne vidi se na licu mesta), pa da zameni 5, umesto da kupio nov...
 
Ma ja tražio gume za kolica za heder pošto su moje ispucale od stajanja reko da zamenim inače kolica mi služe samo da parkiram heder na kraju sezone u šupu i da posle isteram i zakačim za kombajn pa sam mislio da nadjem bilo kakve a našao sam odlične naduvane ali kad ona oće da mi proda još sto kila gvoždjurije zbog spoljne gume
 
U subotu gledao coningov sajt guma 14.9-28 Mitas , košta 36000 i neki dinar . Pre 45 dana uzeo jednu za 27600 . Nazovem , javi se teta i kaže cena je ta (36000) . Kažem da sam kupio pre mesec dana jednu po 27000 . Dobro kaže ona mogu malo spustiti i kaže jel može za 29800 . Znači i u prodavnici ima cenkanja , kako koga zeznu .
 
Poslednja izmena:
Nije samo u Srbiji... Ovdje ako sutis, cjena je ona koja pise na etkiekti, ali trazis popust i cjenkas se i ako si dobar, dobit ces i do 15% popusta...

Evo, ja kao cest kupac u vise radnji imam popust da i ne trazim ali do toga se doslo tako sto sam se stalno cjenkao... Bilo to nesto bitno ili ne vrijedi pitati...
 
Ne zna svako da se cenka,a i ne poznajem radnje gde toga ima.Kad sam kupovao gume od privatnika cena je bila takva i nije davao popust. Drugo su pijaca vašari itd...
 
E Bobo, e Bojčetiću, kako gde. Prošetajte malo po pijacama u Bačkoj Palanci i Novom Sadu pa ćete videti da nema cenkanja. Izrogače oči na tebe kad probaš da se cenkaš kao da imaju fiskalnu kasu i kao da im minisar finansija stoji pored tezge. Sve šupak do šupka, ne bi spustili cenu kao da rade sa minimalnom zaradom.
 
Nazad
Vrh