Gume

Šta je bolja kupovina od guma za rusa 15.5-38, poželjno (ali ne i isključivo) radijalne:

1) Polovne Belshina radijalne sa unutrašnjom, ali skoro pa nove, na izgled bez greške - kupljene u jesen 2014, odradile tu jesenju sezonu (branje i oranje tridesetak jutara) i onda točkovi zamenjeni užim, a ovi sa 15.5 gumama čamili pod šupom do danas. Cena 30000 din.

2) Nove Voltyre sa unutrašnjom gumom, cena radijalne 37-38000 din, dijagonalne 36-37000 din

3) Nove Kama radijalna (ne znam da li je sa unutrašnjom ili bez) cena 38-39000 din

4) Nove neka ruska marka na slovo N sa unutrašnjom, dijagonalne cena 35-36000 din

5) Nove neke turske na slovo P, bez unutrašnje, dijagonalna ali sa 12 platana, (!?-mene je taj podatak iznenadio jer su sve ostale sa 8 platana pa sam dva puta pitao i prodavac mi je to potvrdio)

6) Ili neki vaš predlog, jer ove brendove i cene sam video i čuo na vašaru
 
Rodila godina kupi neki Cultor radijalna za oko 50 000din.
Lane sam morao da menjam na onoj susi, da su izdrzale do ove godine kupio bih one Cultor.


P.S. Razmisli o KAMA gumama, ajd za nas traktoriste...ali gledam na dosta slepera sad u kampanji su KAMA gume, vozaci ih hvale.
 
Poslednja izmena:
Voltyre stara godinu dana.
43951891_477907806035528_5819206873877839872_n.jpg
 
Dukej, u kojoj prodavnici si gledao Kamu?
Ja bi trebao da preobujem ruju a stare da mi ostanu za uduplavanje.

http://frame.goglasi.com/frame?eid=169850753&q=15.5 - 38 gume

- - - - - - - - - -

Rodila godina kupi neki Cultor radijalna za oko 50 000din.
Lane sam morao da menjam na onoj susi, da su izdrzale do ove godine kupio bih one Cultor.


P.S. Razmisli o KAMA gumama, ajd za nas traktoriste...ali gledam na dosta slepera sad u kampanji su KAMA gume, vozaci ih hvale.

To što je rodilo će se naplatiti (bar se nadam :osmeh: ) tek dogodine. Ono što prošle godine (nije) rodilo, još uvek ni dinara nisam video iz naše zadruge. :sjasi:

Proletos me je vulkanizer uspaničio da kupim nove gume što pre. Ja tad nisam imao para pa je bilo zalepi ovu (samo desna je problem) pa kako bude... Evo i danas stoji ok. Odradila transport. Spolja je odlična, ali navodno spoljna žvaće unutrašnju pa se ova onda probuši. Računam, traktor je pet godina kod mene, bez gumidefekta, znači pet godina je unutrašnja trpila žvakanje spoljne dok nije progledala. Kad je skidana guma malo su pomerene međusobno spoljna i unutrašnja pa je deo koji žvaće sad na zdravom delu unutrašnje. Računam ako je pre trebalo pet godina valda će sad izdržati ovu jesen dok opet ne progleda. Znam da je logika bez veze...:osmeh:

I tako, bio sam rešen da rizikujem sa oranjem sa ovom gumom, ne žurim nigde a komšija ima rezervni točak za svaki slučaj. Međutim onda mi iskoče ove polovne, pa eto opet razonode za glavu... :haha:
 
Ове и мени делују на прву руку ОК, сама гума, као гума, ми се чини мекана и чудим се да јој макс притисак 3,5 бара а на овим прошлим тигровим је било 2,5 бара. Е сад јел им то шта значи немам појма.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Da li postoji neka zamena za gumu 8.25 r15? I od cega odgovaraju gume na tu felnu a da budu iste po visini?
 
Dali je neko na IMT 577 montirao 11.2 24 umesto 9.5 24. Dali ima negativnih posledica ili možda udara u kardan kad se skroz mota. Ako neko ima iskustva hitno mi je potreban odgovor, rasekao sam gumu na 2 mesta a i druga je dotrajale tako da bi stavio malkice šire. Unapred hvala na odgovorima!
 
Hvala Maki. Mislio sam da su samo šire a ustvari veci im je obim tako da se nebi uklapao korak. U medjuvremenu sam narucio 9.5 24.
 
Pre 3 nedelje kupljene Cultor 6,00 - 16, cena za komplet sa unutrašnjom 6300,00 dinara, dve godine garancija.

2eme5bl.jpg

5f3fhi.jpg
 
Odličan pazar...:ppozdrav:
Samo spoljnu sam prošle godine u Proleće plaćao 5.800 bez montaže...
Kupio sam dve ko i ti...
Ove godine u pokušaju oranja odvalim ventil unutrašnje gume, na džombe koje napravih, pa odem do Rume da kupim drugu unutrašnju, šta ću, traktor mi stoji na njivi, "zadovoljstvo" me koštalo ravno 800 dinara !!!
 
Nazad
Vrh