Gume

Možda bi joj to mogao navesti kao manu. Kada za Zetora zakačim RD one dooobro legnu, kao da je mali pritisak a nije. RD je inače jako teška, 1150kg. Kada bi često nosio veći teret ili kakvu tešku jednoosovinuku po asfaltu siguran da bi se brzo trošile. Pošto to ne radim jako sam zadovoljan sa Cultorom.
 
Ja nemam takav utisak. Transport, teska sejalica 1500 kg, teska prskalica 2000 kg i jos uvek deluju da su se tek pocele trositi ripne. Gume 420/85 R38 RD-01.
 
Mi imamo sehe nevalja onda nisam imao što kupit a trgovci su rekli da ne uzimam puno reklamacije.
Pucaju a razlika u cijeni mala
 
Pitanje ? Da li može da se izvadi puna "unutrašnja guma " ??
Normalno ,spoljna treba da ostane cela
Konkretno ova.

 
Da li moze radijalna guma na felnu gde je bila dijagonalna ili mora neka drugacija felna?Za imt 558, zadnji tockovi.
 
Neki se ovde žale. Međutim imam ih na Hatatu fabrička ugradnja osma im je godina. Prednje bi se mogle zameniti i to najviše zbog utovarivača. Zadnje mogu još dosta da idu.
 
Jel ima neko petlas gume i kakve su?
Imam Belorusa 820 , 2002. god i prosle jeseni sam kupio nove gume. Odlucio sam se za Petlas 15,5-38, pogresio sam sto nisam obratio paznju na visinu gume. Kad smo ih namontirali videlo se da su nesto nize od fabrickih. Gume imaju na sebi naziv STARMAXX. Kad sam izasao od vulkanizera, pozurio sam kuci i ubacio u devetu brzinu i pritisnuo gas, traktor je poceo veoma neprijatno da poskakuje, mislio sam da cu pasti sa sedista. Proverim pritisak i vidim da ih je vulkanizer napumpao na 1,8 (kaze tako je najbolje). Skinuo sam pritisak na 1,4 i onda je traktor koliko toliko normalno isao po ravnom putu, ali sam morao da pazim na broj obrtaja motora jer ako pojacam gas onda ponovo pocne da poskakuje. U jednom trenutku sam pozeleo da ponovo vratim stare istrosene gume, traktor je sa njima bio udobniji. I danas se tako sluzim sa tim gumama, u njivi u poslu se normalno ponasaju.
Imam utisak da je kvalitet materijala sasvim dobar, samo mozda nesto nije u redu sa izradom ili to jednostavno nije guma za Belorusa, iako je dimenzija odgovarajuca. Evo, i sad, posle godinu dana, kad udjem u supu gde je traktor parkiran oseca se jak miris nove gume.
 
Radijalne su oko 90000 a dijagonalne od 40000-50000 din.Ne planiram da ga drzim duze vreme kod mene tako da nebi ulagao puno u gume.Bkt mogu da dobijem tek za 20dana,petlas za par dana a mitas i kultor imaju samo zadnje,prednje nema fabrika.Ako bi uzeo mitas zadnje a kasnije prednje petlas da li bi smetalo nesto prednjom vuci
 
Meni je on blizu pa sam otisao traktorom na zamenu jer je montaza gratis.
Pozovi pa pitaj najbolje
Da dodam Cultor 16.9-38 8pl 44300din bez un. i 4 god. garancije
 
Nazad
Vrh