Gume

Povoljno si ih nasao, ja sam kupio nedavno po 73 ali to je islo preko vulkanizera koji ima popust u redovnoj prodaji su bile 82KM

Ma...kupio sam ih u europop banjaluka.Gume su 8 plata.Nisam se drugo nigdje ni raspitivo,konto sam da su najjeftiniji a ja iso trazit kod vulkanizera gumu 17.5 za prikolice(skidam 16 a hocu 17.5 da stavim)...One sa kockicama su 83 marke
 
Ja sam pre 10-ak dana kupio CULTOR 6.00-16 po ceni od 5450 dinara komad. One sa cetvrtastim kramponima. Takozvane "cokoladice".
Те су јефтиније од "водиља"....тако свугде, а незнам који је разлог. Мени гума, гума.....само што ја хоћу "водиље" рачунам лакше иде волан.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Бем ли га, давно раније су биле те равне "чоколадиране" гуме, сећам се када сам ставио ове да је мотање ишло лакше. А знам и да боље слуша

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Lepe su bile te "cokolada" gume i kod nas, problem je nastao kad su pucali izmedju "kockice" - paralelno s pravcom kretanja... Ali poneka i sad sluzi.
 
I te cokoladice su vodilje samo sto su im linije izdeljene. Znaci nisu ravne i lako se motaju. Sa traktora sam skinuo iste takve i sluzile su barem 15 godina. Na maloj prikolici imam iste mozda 10 godina i one sluze fala Bogu. Zato sam ponovo sad kupio ove i mislim da su bolje za teren i uslove u kojima radim. Inace, jesu jeftinije od linijarki i linijarke su u istoj radnji bile oko 6000 dinara.
 
Ostao sam dužan info šta sam na kraju kupio...Ipak Trajal 12,4 - 28...već je mesec dana trošim (uglavnom prevoz drva, kukuruza).Zadovoljan sam za ovo prekratko vreme...19 200 din, prodavac mi i dalje govori da poslednje 4 godine nije imao reklamaciju na njih.3 godine garancije, javljam ako nešto krene po zlu.
8vvzae.jpg
 
Ostao sam dužan info šta sam na kraju kupio...Ipak Trajal 12,4 - 28...već je mesec dana trošim (uglavnom prevoz drva, kukuruza).Zadovoljan sam za ovo prekratko vreme...19 200 din, prodavac mi i dalje govori da poslednje 4 godine nije imao reklamaciju na njih.3 godine garancije, javljam ako nešto krene po zlu.
8vvzae.jpg
Ово си сликао кад си монтирао? Мало ми чудо да су прешле месец дана.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Meni su 10 godina i sad počela jedna pucat.
Za tu cijenu dobre i ko malo radi.
A moj radi puno i po suncu košnji , vuče kombajn dosta su i durale
 
Kod nas ove Trajalove 12 tice kostaju 17500 din za te pare su dobre 3g garancije a guraju po 10ak godina nikad se ne potrose vec pocnu da im se ljuste kramponi i pocnu da pucaju i ruzno izgledaju.
 
Poslednja izmena:
Tesko to da nadjes negde. Ja sam isto razmisljao na tu temu i za moje potrebe doso do resenja da se kupe felne od zmajevke 18" i jednostavno suze. Nije neki poso.
 
Nazad
Vrh