Priprema senaze i njeno koriscenje u ishrani koza i ovaca

tako sam i ja nesto planirao,u principu bih im uvece davao livadsko seno,a ujutro detelinu,granule su na raspolaganju tokom celog dana,jedini uslov koji tesko mogu da ispostujem je da stoji dva dana u otkosu,zbog vremenskih prilika,tesko moze duze od jednog dana,ali onda je rasporedim na plocu koja je pokrivena i otvorim vrata na suprotnim stranama,tako da vazduh struji i nece da se pokvari.u subotu uvece sam pokosio par otkosa i trojke i lucerke,pa sam ih sinoc uneo na plocu rastresao u tankom sloju i pomesao.jutros su imali dorucak,prvo se uplasili nisu znali sta je,a onda su smazali sve za pet minuta,mada je bilo malo.sutra cu im povecati za trecinu obrok.normalno se za sada ponasaju,mada mi se cini da su malo vise raspolozeni i spremni za igru nego obicno:sjasi:
 
gorane je bih ih odmah prodao jer sa promenom ishrane doci ce do kaliranje pa dok se naviknu na promene proci ce 10-15 dana a sad je uskrs i najbolja sansa za prodaju
 
nemam neka iskustva sa inokulantima,jer si radio sa njima,kako si ih nanosio ako jesi?

Nisam radio sa njima mada sam razgovarao sa covekom iz Pionira koji je na mom području, mogu da se koriste na razne načine, uglavnom se rastvore u većoj količini vode i što je ravnomernije moguće raspoređuju po masi. Moj najveći problem je u tome što trenutne potrebe nisu tako velike. Pravim senažu od lucerke, dodajem kukuruznu prekrupu i pokazalo se dobro za sada, ovce vrlo rado jedu. Ako želite slikaću sutra pa mogu postaviti neku sliku.
 
Poslednja izmena:
Nemoj mi persiras,upoznali smo se na sajmu prosle godine,mladji si od mene. . .pusti neku sliku,senirao sam prosle godine drugi otkos vestacke,pojele ovce ko lude,lucerku nisam nikad radio tek ove godine,kazu ima visok PH pa mora inokulati ili prekrupa,ja sam u travu isao sa stocnim brasnom,ispalo fenomenalno. . .
 
Ок Милоше. :ppozdrav: Ево две слике, на брзину направљене, у питању је последње кошење 2013 године, било је у једној траци на њиви и траве што се види на слици, али поједу овце готово све. Пре две недеље смо силирали први откос, чиста луцерка + кукурузна прекрупа, видећемо за неколико недеља како ће изгледати.



 
Odavno niko nije napisao ništa na ovu temu. Imam pitanje za sve u grupi... kolika količina senaže sme da se daje po ovci? (Naravno, ne onima koje su pred jagnjenje-njima se ne daje senaža). U pitanju je troparka, lucerka, svašta nešto...
 
Zavisi da li su ovce sjagnjene, na početku ili kraju bremenitosti, ili ojagnjene i da li imaju jedno ili dva jagnjeta, kao i od kvaliteta senaže. Ako je senaža kvalitetna može takoreći po volji. Mislim da je 4-5 kg gornja granica ako je jedino kabasto hranivo, za merino bele rase poput virtemberga i ild fransa. Svakako treba je uklopiti sa ostatkom obroka i voditi računa o kvalitetu, ovce su posebno osetljive na lošiji kvalitet.
 
Dobro. Ja ne dajem toliko, dajem manje. Ali sam baš “prošarao” ishranu. Dobijaju i seno, i senažu i koncentrat i svašta nešto....
E da: kada pričamo o količini hrane, govorimo o dnevom unosu? Jer, vrlo često naidjem da piše “3kg silaže plus 1kg sena po ovci”. A nigde ne piše da li je to za dan ili za obrok, i ako jeste za obrok-koliko takvih obroka dnevno se podrazumevaju?
 
To je dnevni obrok za ovcu, on može biti podeljen u više manjih ili davan po htanivima, a može biti dat i odjednom poput miks obroka, to je sad stvar mogućnosti i organizacije.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Sjenaža lucerke i crvene djeteline je visko proteinska hrana za ovce. Potrebno je voditi racuna da se pravi od nesto suvlje mase nego kada se pravi za krave, tada je manje kisela i bolja za ovce. sjenaza u rolo najlonskim balama je bolja jer se tako nacinje manja kolicina i kraće je izložena vazduhu. Za 30 ovaca je dovoljno 10 rolo bala djetaline tokom zime. treba je kombinovati sa sijenom naizmjenicno. Ne treba je davati 15 dana prije jagnjenja i jagnjadima 10 dana prije klanja.
 
НЕКА ЗАПАЖАЊА О СЕНАЖИ,СПРЕМАЊУ СЕНАЖЕ И ОЦЕНИ КВАЛИТЕТА СЕНАЖЕ

Технологија спремања сенаже обједињује делом поступке спремања сена и спремања силаже па отуда и њен назив.По тежини спремања,количини губитака и по свом квалитету сенажа превазилази и сено и силажу ,заједно.
Сенажа се спрема тако што се покошена зелена крма провењава на 40-50% влаге и тек тада сеприступа процесу .Да се покошена зелена крма ослободи дела влаге потребно је да прође 5-7 сати.
Финим сецкањем ове крме и стварањем анаеробних услова истискивањем ваздуха онемогућава се рад трулежним бактеријама,док млечне бактерије могу успешно да раде и при влажности од 30-40%.Анаеробна средина спречава развој гљивица и бутерних бактерија.Млечно киселинска ферментација у сенажи услед смањене количине влаге протиче спорије у односу на силажу.
Сенажа има низ предности у односу на друге начине конзервисања крме јер се успешно чувају хранљиве материје.Процес деградације је слабо израже а поједини делови биљке остају слични изворном облику.Губици органске материје су до 5%, такорећи безначајнижа .Количина каротина се у сенажи може очувати на високом нивоу,око 70-80% а почесто и више.
Значајан фактор за очување сенаже ке квалитет сецкања и себијања исецкане крме.
Стварањем анаеробних услова и образовањем довољних количина СО2могуће је успешно чување и очување крме.
Сенажа се справља у објектима са јаком конструкцијом(армирани бетон,метални зидови,пластика и и друго)Обично имају облик“куле“мада могу бити и другачијег облика.Необично је важно да се могу створити и очувати анаеробни услови.Поред „кула“,сенажа се може справљати и у обичним силосима,уз обезбеђење анаеробних услова.Пожељно је облагање зидова силоса фолијама ради обезбеђења анаеробних услова.
Поред наведеног,за справљање сенаже могу да се користе пластичне цистерне,а на мањим поседима могу да се користе и пластичне вреће.
Напомена!
ИЗБЕГАВАТИ ПОЛИВИНИЛХЛОРИД- ПВЦ

Сенажа има већу хранљиву вредност у односу на сено и силажу и показује боље резултате при исхрани стоке.Исхраном сенаже код крава музара се постиже већа продуктивност и до 7% у односу на исхрану сеном или силажом.Не само да је већа продуктивност млека већ млекоима повећан % масноће.
Сам поступак спремања сенаже се изводи тако што се усев крме коси у периоду од 8-11 сати и оставља да провене.При крају дана,након просушивања,крма се сецка,сакупља,и спрема сенажа.Сецкање радити на 3-4 см дужине.
Мора се водити рачуна да се покошена крма не пресуши.Зато је неопходно имати мерач влаге у биљу,да се не би омашило и труд пропао.
Сенажа семоже спремати и десикацијомкоришћењем мешавине мравље и пропионске киселине али су мишљења корисника и стручне јавности подељена,па док се не провери и испита овакав начин спремања крме се рсди на личну одговорност.
ПАЖЊА!
Превише сува крма се тешко сабија,тешко се стварају анаеробни услови,и самим тим се добија и сенажа слабог квалитета.

Квалитетна сенажа треба по боји да има боју као изворна крма,светлозелену или светлосиву(За детелину светло мрка),да има бар 14% протеина,највише 25% сирове целулозе у сувој материји,каротина више од 100мг у килиграму суве материје.
 
Sjenaža lucerke i crvene djeteline je visko proteinska hrana za ovce. Potrebno je voditi racuna da se pravi od nesto suvlje mase nego kada se pravi za krave, tada je manje kisela i bolja za ovce. sjenaza u rolo najlonskim balama je bolja jer se tako nacinje manja kolicina i kraće je izložena vazduhu. Za 30 ovaca je dovoljno 10 rolo bala djetaline tokom zime. treba je kombinovati sa sijenom naizmjenicno. Ne treba je davati 15 dana prije jagnjenja i jagnjadima 10 dana prije klanja.
Na slikama je sjenaža od crvene djetaline u rolo balamaurl=https://postimg.cc/VS98LJbP][/URL]




 
Evo moje senaže.
d45c95cf4d73447807249994a5c8144e.jpg

1caa4023377fc097107ca231a0d6f278.jpg

Ovo žućkasto je samleven kukuruz.
 
Nazad
Vrh