Registracija farme svinja

saleso

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2009
Poruka
1.054
Lokacija
sombor
jel mimoze neko reci ako zna koji su uslovi za registraciju farme svinja mislim koliki je broj svinja minimum i ostalo hvala.unapred
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovo sam vec napisao u drugoj temi ali evo ponovo.
Nije vazno uopste koliko svinja imas , dodje komunalni ispektor pregleda svinjac ( koliko sam shvatio najbitnijer je koliko je objekat ( svinjac) udaljen od najblizeg stambenog objekta , od komsija ) u stvari broj svinja ti je u odnosu na kvadraturu objekta ( ne mozes prijaviti npr. 50 svinja a imas objekat 4*4)
A zatim su ti potrebne:
Mozes da registrujes farmu a i da registrujes objekat
Za registraciju farme ti je potrebno (ovo vazi za opstinu Sr.Mitrovica , mozda je svugde isto)
1. zahtev
2. orginalne uplatnice
a za troskove postupka 1.500,00 din
b. republicka administrativna taksa 3.230,00 din
3.dokaz o vlasnistu objekta
4.kopiju plana sluzbe katastra nadlezne opstine
5.saglasnost ili resenje opstinske uprave
a.za dodelu veterinarskog kontrolnog broja treba uplatiti 1.220,00 din na ime republicka administrativna taksa
Ovo vazi ako se sve vodi na tebi
A registracija objekta je puno skuplja ne znam tacno detalje ( treba ti plan ,dozvola.... verovatno par hiljada evrica) ?!?
Prvo moras dobiti saglasnost od opstinskog veterinarskog inspektora ( uplata takse 550 din) a zatim se zahtev sa svim prikupljenim podacima salje za BG
Odes u svoju opstinu kod sluzbenika zaduzenog za poljoprivredu i on ce ti sve reci sta treba
 
Poslednja izmena:
Pa prilikom licitacije drzavnog zemljista ti mozes da dobije zemlju u zakup bez licitacije jer imas prece pravo zakupa po pocetnoj ceni na osnovu broja stoke
Eto jednog razloga , a verovatno AKO udjemo u evrpsku uniju ce svi morati registrovati farme ko drzi stoku
 
Farme kod nas nemaju nikakve posebne subvencije ,cak kod nas imaju momci farmu goveda i izvisili su i za ovih 14000 po ha,jer su pravno lice.
 
ja sam vec na pola puta oko te registracije. za 4 svinje dobija se 1h drzavne zemlje po pocetnoj ceni i sto kaze @ta Peera ima vecu cenu pri prodaji...:ppozdrav:
 
Ovo sam vec napisao u drugoj temi ali evo ponovo.
Nije vazno uopste koliko svinja imas , dodje komunalni ispektor pregleda svinjac ( koliko sam shvatio najbitnijer je koliko je objekat ( svinjac) udaljen od najblizeg stambenog objekta , od komsija ) u stvari broj svinja ti je u odnosu na kvadraturu objekta ( ne mozes prijaviti npr. 50 svinja a imas objekat 4*4)
A zatim su ti potrebne:
Mozes da registrujes farmu a i da registrujes objekat
Za registraciju farme ti je potrebno (ovo vazi za opstinu Sr.Mitrovica , mozda je svugde isto)
1. zahtev
2. orginalne uplatnice
a za troskove postupka 1.500,00 din
b. republicka administrativna taksa 3.230,00 din
3.dokaz o vlasnistu objekta
4.kopiju plana sluzbe katastra nadlezne opstine
5.saglasnost ili resenje opstinske uprave
a.za dodelu veterinarskog kontrolnog broja treba uplatiti 1.220,00 din na ime republicka administrativna taksa
Ovo vazi ako se sve vodi na tebi
A registracija objekta je puno skuplja ne znam tacno detalje ( treba ti plan ,dozvola.... verovatno par hiljada evrica) ?!?
Prvo moras dobiti saglasnost od opstinskog veterinarskog inspektora ( uplata takse 550 din) a zatim se zahtev sa svim prikupljenim podacima salje za BG
*Odes u svoju opstinu kod sluzbenika zaduzenog za poljoprivredu i on ce ti sve reci sta treba
ta peraa mozes li mi reci koliko treba da je objekat udaljen od komsija,ja zivim u centru sela na placu od oko jednog jutra ne znam da li je moguce tu registovati farmu,a bilo bi mi veoma vazno zbog drzavnog zemljista,inace nemam druge vrste stoke osim svinja i velicina bi bila 150 tovljenika i jel dovoljno registrovati samo farmu bez objekta za drzavnu zemlju?
 
U centru Backe Topole drzati 150 tovljenika? Nek ti je sa srecom ali mislim da ne prolazis. Osim ako imas debelu vezu.... Ne znam tacno sve detalje ali npr prijatelj je registrovao farmu svinja (i to na 99, 100 vec ne moze) a udaljen je vazdusnom linijom od centra sela nekih ~900 metara. Ne znam tačno. Tako da i ako slucajno dobijes dozvolu tj registrujes farmu ne verujem da ces moci dugo funkcionisati zbog komsija i zakona koji ce se sigurno promeniti zbog moguceg upada u EU.
 
Tacnu udaljenost NE znam kolika treba da bude , kad su bili kod mene pitali su kolika je udaljenost svinjca od stambenog objekta komsije i uz obostranu saglasnost utvrdili da je negde oko 70-80 m do 100m
Sto se tice drzavne zemlje u zakup dovoljno je samo registrovana farma ali ne i objekat ( bar je do sada tako bilo )
Prvo izadje veterinarski ispektor iz opstinei ako je sve u redu on daje saglasnos koju saljes u Ministarstvo veterine i onda izadje njihova komisija koja da odobrenje ili odbije zahtev
Komisija gleda kakav je objekat a po kvadraturi objekta se odredjuje broj tovljenika ( moj objekat je oko 120 m2 i ja sam prijavio 100 kom , mada mogu i 110 da drzim) ,po novom za zivotinje preko 110 kg treba 1 m2, znaci ne moze se prijaviti 150 kom . ako ti je objekat npr. 100m2 ( nece prihvatiti , smanji ce broj /m2)
U svakom slucaju prvo uplatis izlazak opstinskog veterinarskog inspektora ( oko 500 din) pa ako od njega dobijes dozvolu onda uplacujes ostalo i saljes u Ministarstvo
Ali najpre odes u opstinu kod predstavnika zaduzenog za poljoprivredu pa ce ti on reci detalje
To bi bilo sve uglavnom nema nikakvih dodatnih zezanja ( kod mene su boksovi sa resetkastim podom ) , meni su preporucili samo da stavim neku zastitu na otvore ( kao komarnike ) da ni vrapci ne mogu ulaziti u objekat
 
ne u centru backe topole vec u selu od 1500 stanovnika,znaci onda ni da ne pokusavam?posto mi onda verovatno ni objekat ne odgovara,objekat je hangar poluotvoren 30 x 7 m visina 4m pun pod i tu drzim oko 150 tovljenika,jedino da prilagodim objekat propisima,ja bih bio zadovoljan i sa farmom od 50 grla samo da je moguce registrovati tu u selu,i ako je manja udaljenost od komsije moze li on da da saglasnost da mu to ne smeta,posto moj komsija bi verovatno dao
 
Ja sam sredio sve oko papira za farmu. Bila komisija videla objekte i odobrili. Za 7 dana stize resenje. :ppozdrav:
 
Cuo sam da postoje neki posebni uslov za registraciju farme nesto vezi prilaza farmi i kontakta sa drugim zivotinjama na gazdinstvu o cemu se tu ustvari radi ??
 
Nazad
Vrh