Balkanski magarac

@malaksalo, provero ce ici i koze za njim, znam iz iskustva, jer sam do pre 2 meseca imao magarca, i sve koze su isle za njim.
 
Slazem se u potpunosti !!! Imam prijatelja koji je do pre neku godinu drzao magarca zajedno sa buljukom koza i ovaca i par konja na salasu, i zamislite da su svi isli za njim, neverovatno, kad ih nema na vidiku ne pitaju gde su ovce i koze, nego gde je magarac, pa je nesretnik navukao sebi bedu na vrat i zavrsio u kobasicama, jer je bio skitnica pa malo, malo, pa nestane u magli......Da je imao GPS mozda bi i preziveo a ? Ko zna gde bi mu bio kraj ?

Evo ga:

 
Poslednja izmena:
@dobrodol, druze, iz istog razloga je i moj zavrsio u kobajama, bio je pastuv, pa nisi mogo da ga smiris :D
 
Izgleda da ne razmislja glavom kad ga pritera uz grm :cvetic:, pa mu sudbina postane pusnica......Kazu glup k`o magarac, kad je dosao dan D, a alat davno bio naostren, otprasio je niz drum i sa sobom povukao svu silu marve, trazili ga dva dana, ali je ipak na kraju dolijao, kad god sam navratio na casisu razgovora kod prijatelja, uvek produzimo sebi zivot bar za dve godine uzivajuci u slanim, ljutim, dimljenim preradjevinama doticnog , ......posto sam i ja ucestvovao u poteri za razbojnikom......

Pogledajte ko sve ceka u zasedi kad krenete tamo gde i KRALJ ide pesaka........

http://www.sendspace.com/file/z4o3m1
 
Poslednja izmena:


Sta kazete na ove magarce, cijenjeni su po 150 eura nisam vidio dali su prodati ali njih je danas rijetkost vidjeti kod nas na pijacama, jedino neki pastiri ih imaju koji nomade radi prenosa tezih stvari i osnovnih namirnica, nisam nikad imao magarca a i kad bih ga imao koristio bih ga iskljucivo u te svrhe jer mislim da on se i ne koristi u druge svrhe ako da nek me neko ispravi.
 
Значи зарада за 2 године је 800€ за млеко и 150€ за магаре. Да ли постоји потенцијал да се млечност дуплира ако би исхрана била квалитетна као код млечних крава?
meni prijatelj kaze da njegova magarica daje litru mleka na dan i to celu godina samo ako se dobro hrani e sad ako hocete da verujete verujte
 
Sigurno joj je tata bio holstajn!

hahahahahahahahahahahahahhaha

meni prijatelj kaze da njegova magarica daje litru mleka na dan i to celu godina samo ako se dobro hrani e sad ako hocete da verujete verujte

prvo odgledaj ovo : http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/253401/Sasvim+prirodno:+Farma+magaradi,+1.+deo

pa onda ovo : http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/279311/Sasvim+prirodno:+Farma+magaradi

magarice mogu da se muzu samo 3 meseca u ciklusu od 2 godine...
 
Poslednja izmena:
da li neko koristio magarca za prenos drva na primer,NARAVNO U MANJIM KOLICINAMA NEGO KOD KONJA, i da li je to izvodljivo..... i koliko na dan bi trebao da pojede ,,radni,, magarac npr... ja bih pre uzeo jednog ili dva i napravio neke saonicce zimi da vucem decu po komsiluku,njihove radosti nikad kraja cinimi se :DDDD
 
za prenos drva sigurno znam da moze da nosi jedan tovar,ali neznam tovar kolko kila ima,jer postoji paritet.ako ga vodiš jednom te istom putanjom posle izvesnog vremena moze sam da se vraća kući to je proverena informacija 1000puta .a gde bi bio deci kraj kad bi im napravio sanke sreći nikad kraja
 
Ako magarac nosi čoveka sa lakoćom onda može valjda u toj razmeri da nosi tovar drva, 50-80kg .
Npr brdski konji nose o,2kubika drva na samarici, 5konja ponesu metar ili ako su jači eventualno 4 tovara metar drva. Čini mi se da tih 0,2kubika cepanica bukvi budu oko 100kg.
 
Bilo je nešto u okviru starih rasa po umatičenom grlu za brdske konje pa možda i za magarce, mislim nekih 4000rsd godišnje ali nisam siguran da će biti ove godine. Ustvari ako bude za ostale stare rase biće i za magarce
 
Radost u nasoj kuci:prinova
1_311917174_magare%20008.jpg
1_311917174_magare%20007.jpg
 
Nazad
Vrh