Mlin čekićar

Odg: mlin cekicar

saskoplac ovo na slici ti je vertikalni mlin ,a ima i horizontalnih.najprostije a dobro je da za tih 5.5 kw uzmeš mlin širine 500 mm , obim sita je 1570mm, a širina sita da bude od 100 do 120mm. inače moj mlin je 650mm obim sita je 2040,a širina sita je 140 pokreće ga motor od 11kw i melje 50 kg kukuruza u minuti. umesto čekića kod mene je sablja(nož) koja je na krajevima otvorena levo i desno da pokriva celu širinu sita. rupe na situ su 6mm.
 
Odg: mlin cekicar

@Farmil

Mlin sličnih dimenzija, kao što si opisao, sa motorom od 5,5KW imam na mešaoni.
Taj mlin, zavisno od sita, može samleti od 700 do 1800kg kukuruza na sat.
Unutra je krstak sa po jednim obrtnim delom na svakom kraku. Jedini problem je što prekrupa hoće da se "nagura" između tih elemenata i tela krstaka, mada to ne umanjuje brzinu meljave.
Postaviću slike - ako ne zaboravim.
Takođe, kada se taj obrtni deo "zatupi" meljava ide prilično sporije, naročito kod manjih otvora sita.
 
Odg: mlin cekicar

kod nas metalostrugari prave ovakve mlinove za 200 do 300 evra sve zavisi kakve hoćeš bez elektro motora inače moj komšija prodaje celu mešaonu profesionalnu 1200 kg za 4000 evra(min, transporter, mešaona, transporter, silos pakeerica, mašina za šivenje vreća.)Nisam gledao ali kaže da je dobra.Radio je koncentrate za prodaju.
 
Odg: mlin cekicar

ja imam običan od 4kw i mešaonu od 600kg koju sam kupio u kompletu sa motorima za 550e
 
Odg: mlin cekicar

Ja sam kupio kosu mešaonu sa čekićarem 250 kg 4,5kw 600 e, melje i meša ekstra, za sat vremena odradi onoliko koliko možeš da je puniš
 
Odg: mlin cekicar

ja sam video da mlinove koji koriste traktor kao pogon prepravljaju na elektro pogon. Jel zna neko cene novih i polovnih motora od 5-6 kw?
 
Odg: mlin cekicar

Grekulovicu , koje su dimenzije te mesaone? Gde si je kupio ,ima li jos ,prodajes li ti tu... i sl :cao:
 
Odg: mlin cekicar

od 5,5kw ja sam kupio za 15000din ali je stariji motor nema šanse da ga pregreješ
 
Odg: mlin cekicar

pa to nije puno. jel ima to po oglasima da se nadje. može Sever ili neki italijanski, pošto radim u fabrici gde su sve italijanski motori i to je ultra izdržljivo, ali gazda baksuz neće ni jedan da proda :nono:
 
Odg: mlin cekicar

preporučio bih ti severov ja ga imam od 4kw i extra radi
 
Odg: mlin cekicar

imam ja neki cekicar svaki dan radim sa njim zuji u glavi sacuvaj boze nego imam neki motor iz svajcarske 6.5 ili 7 KW on ga razbija pricvrscen je cekicar ali on trovazni ga lomi omi ja nemogu da guram koliko guta
 
Odg: mlin cekicar

todore, kazi mi samo koliki ti je odnos remenica, tj. kolika je brzina okretanja cekica pod pretpostavkom da je motor standardne brzine 1700-1800 obrtaja u minuti

glekulovicu, sta mu je to uopste "kosa" mesaona. To za 600e je ekstra jeftino
 
Odg: mlin cekicar

nije čekićar nema remenicu nego je direktno spojen na noževe a obrtaji motora su 2800/min ,glekuloviću ja sam vertikalnu od 600kg platio 550
 
Ja imam mesaonu koja ima 3 motora jedan za mesanje drugi za puzni traspoter a reci za mlin glavni motor za mlin je 7 KW ,u silos za mesanje 1,5 KW puzni trasporter 0,75 KW za 20 min punim jemeljajuci zrnastu masu ja sa njim radim i u klipu kukuruz , ima dva sita za sitno meljanje 4 mm (koncertat) i krupnije 7 mm (obicna prekrupa) . Kapacitet 500kg ali je prodajem zbog malog kapaciteta ko je zainterresovan neka se javi na pp .
Trenutna moja potreba je 2000 - 1500 kg dosadilo mi da meljem svaki drugi dan kao da nemam druga posla :spavam: :ppozdrav: :haha:
Evo nekoliko slika :
v3oc60.jpg

jayu0g.jpg
 
Nazad
Vrh