Lanci za traktore

evo kakve sam ja nasao pre mesec na vojnom otpadu.
6fp9ok.jpg
]

---------- Poruka napisana u 21:49 ---------- Prethodna poruka je at 21:36 ----------

6fp9ok.jpg
 
otpad u Sevojnu,ostalo je jos nekih manjih,ali tu stalno nesto novo stize i odlazi.
 
Kupis lanac i sam napravis,malo secenja malo varenja i tako i prodjes jeftinije,ili samo kupis nekoliko metara lanaca i obmotas kroz felnu i oko gume i na kraju zavijes srafom ili napravis kopcu... :osmeh:
 
Jel ima neko lance sa onim okruglim ili cetvrtastim kandzama koje dodju po sredini gume? Za blato su verovatno dobri ali mene interesuje koliko pomazu po snegu?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
To se kod nas zovu kopitari i nema im ravnih. U sumi im je glavna primjena. Posle njih su one boce. One su prvenstveno za snijeg i led pa tek onda suma.
 
616b2a1a0d7043f98fab593e97478cd1.jpg

Da, na ove sam mislio. Nisu skupi da se naprave

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Ja imam obicne i po vlaznom....blatu ..ih zapuni pa nerade punim kapacitetom al ih fergo osjeti...najlakse mu je po smrznutom...najmanje lanci tonu a sprecava proklizavanje.
Mos mislit kako je onda kad treba ovo kopito nosit po blatu.....meni ovi kopitari djeluju da bi dobro radili po snijegu a da nisu za smrznutu podlogu...Nagadam...sigurno ih neko ima pa ce rec
 
Ja bih za vikend poceo da pravim ovakve, pa sta mu Bog da. Ipak metal bolje zagrebe na mrzl u zemlju ili sneg nego guma pa neka je i nova. A umesto spoljnih lanaca bi stavio sajlu 10mm pa bih je stezao sa spaner.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh