IMR 120 -135 turbo menjac ZF T- 3445 i motor, odrzavanje rezervni delovi i servis

Pa ove rakovice su lepse nego sto ih je fabrika pravila:osmeh: pitam se sta su njihovi inzinjeri i radili uopste...
 
Dok mi je otac radio na PKB-u,cesto sam vidjao ove rakovice,svaka farma je imala 2-3,jako su bili zadovoljni njima,menjac je stvarno izdrzljiv,i traktor stvarno puca od snage,kad su tamo njima bili jako zadovoljni onda je to sigurno kvalitetan traktor,a vozaci tamo kako kidaju te masine je prica za sebe.
Povremeno sam vidjao da su imali neke probleme oko prednjeg mosta i manje-vise to je to.
Interesantno mi je bilo kod nje,nisam to vidjao na starijim traktorima,sto ima kocenje prednjih tockova preko diska,na kome je bio kocioni cilindar,a to se nalazilo na izlazu kardana od menjaca.Zvuk motora nema sta da se komentarise i stvarno je dosta brz traktor.
 
135-TICa po meni nije narocit traktor...preslab za svoju tezinu,velicinu...dime svaka,ali kada mecka dodje na mesto...to je masina.kod nas je jedan kupio sa meckinim motorom 170,i vuce lakse 4 brazde nego perkins sa 3,bar tako izgleda,jer konstantno dimi.do koje godine su pravljene?
 
Moze biti koelega :ppozdrav:,sto se tice nje mnogo mi se svidja sto ima odlican izbor brzina,gore je neki kolega naveo da su ubacivali meckine kamionske motore nekazem da je to lose alo oni koji su to radili najbolje znaju koji je ucinak toga sta se dobilo sta se izgubilo i koliko je to dodatno pterecenje na menjacu ili nije.e sada razmisljanje koje i nije zaovu temu dali taj kamionski motor od 170 ks koliko ima ks u traktoru zbog obrtnog momenta i litraze itd. ciju zemlju radis u platicevu gde:ppozdrav: pozdrav svima
 
Ja nesto ne vidim da 135-ca cepa crn dim na auspuh,vuce bez problema i sa IMR-ovim motorom.

Koliko sam upucen u materiju u kamionu 1213 i 1317 Mercedesovi motori su sacuvaj boze potrosaci.Burazer je imao par komada i svaki je trosio za medalju mnogo,pa i ovaj sto ima sad,a motori su mrtvi sacuvaj boze.
 
Na kombajnu ti motori ne troše skoro ništa goriva.Na kamionima je drugačija priča,čim vidi brdo on se uplaši ali su zato vrhunski udobni.
 
Evo jedna sa oglasa.Mercedes motor.Trazi svega 14000 evropljana!Preterano!
c43fe36b5c4a-800x600.jpg
 
A ja bih dodao da ima jedan jako lako poderiv zf-ov menjac. Imt 5170 tzv rogonja kida zf-a ko svinja masan dzak.... Za ostale nisam kompetentan.
5170 ima CTF menjac a ne ZF.i nije problem u menjacu koliki je problem u konusno tanjirastom, pa onda se u baci jonijev koji nem,a odgovarajuci broj zuba pa dobijes optereceniji menjac ............
 
5170 ima CTF menjac a ne ZF.i nije problem u menjacu koliki je problem u konusno tanjirastom, pa onda se u baci jonijev koji nem,a odgovarajuci broj zuba pa dobijes optereceniji menjac ............

Koji je to menjač CTF?Molio bih da mi rastumačite jer ja za ovaj menjač još u svom životu nisam čuo.
 
Nazad
Vrh