IMR 120 -135 turbo menjac ZF T- 3445 i motor, odrzavanje rezervni delovi i servis

A ja bih dodao da ima jedan jako lako poderiv zf-ov menjac. Imt 5170 tzv rogonja kida zf-a ko svinja masan dzak.... Za ostale nisam kompetentan.
 
evo jos jedne slike rakovice 120-135 otpozadi koju sam skinuo sa neta
slazem se generacijo sa tobom :ppozdrav:verovatno nije bio kompatibilan i ima jos dosta nekompatibilnih primeraka ali moramo otvoriti temu traktorski menjaci za to inace ovako bi mogli i mi i ostale kolege dosta dugda pricamo o tome i otisli bi u:off_topic:
zamolicu sve kolege da pisemo samo ovom traktoru mnegove mane i vrline odrzavanje servisiranje:ppozdrav:
xt375.jpg
 
mi smo imali takvu rakovicu
puno trosila nafte i nije bila bas okretna jer volan se samo malo mogao skrenuti. a menac je bio dobar nije se nikad pokvario. prodali smo i kupili rusa 105 konja sa 1500 sati. hteli bi sad da kupimo kasea onog manjeg od 90 ili 95 konja
 
sto se tice okretnosti upravu si ali to moze vrlo brzo i lako da se resi i nasteluje dole na sarafima a sto se tice potrosnje imaosam pre nje rusa 82 i daleko manje trosi od njega jel ko ima kombajn zmaj 142 (imaju iste motore) zna koliko motor s46 ili TS46 trosi na njemu u punom gasu ja odgovorno tvrdim da nije veliki potrosac naravno ako je motor dobar
 
A u kojim Dobanovcima si ti vozio Rakovicu 120???

Inace ovo je skoro isti menjac a mislim i prednja vuca kao na fendu 6.. serije,nema greske samo kontrolisi ulje u menjacu i cisti oduske na "trubama" od poluosovina,i prednje vuce,da ti ne izbije semering,SAE 90 stvara gasove.:ppozdrav:
 
E moj Palika, voles Torpeda a ne prepoznajes ga...

Kod nas u zadruzi je bilo par tih Rakovica kojima su naknadno ugradili Mercedes motore sa Zmajeva 125 i 161 i to je tako islo dok nisu prodate tamo pre nekih 10-ak godina. Jedini komentar koji znam je da su sa tim Mercedes motorima bili dosta stedjiviji traktori od JD-a sad da l' 4440 ili 4630.
 
Torpedo tt 120 obe slike .
Prva je u originalu a druga modifikacija, nevidim u čemu se razlikuje rakovica naspram druge slike. Sem boje.
 
Kod nas ima jedan Torpedo kao sa prve slike gadno ofarban u teget boju, još radi.
 
sa meckinim motorom

---------- Poruka napisana u 10:51 ---------- Prethodna poruka je at 10:45 ----------

jos jedna modifikacija (spolja)
30aq7n6.jpg
 
Nazad
Vrh