Problemi u zivinarstvu

Obrati se ti drugar veterinaru i trazi obdukciju,pa da se onda razgovara.Ovako moze biti svasta,do neke gluposti.
 
Da im slucajno ne dajes da piju hladnu vodu ili ti stoje na promaji negde?
Meni se ranije desilo to da sam jednom sipao pilicima hladnu vodu iz cesme i kad sam kasnije usao sije su im se bile sve nakako izduzile i iskrivile,i to vise nisam radio nakon toga,(skroz neiskusno s moje strane)....Obavezno napisi sta si i kakav odgovor dobio od veterinara..
 
Dao mi veterinar neke vitamine A+D+C moze da se stavi u hranu ili vodu .Pospesuje rast mladih zivotinja,razvoj epitela koze i sluzokoze,neuroepitela oka ,PRAVILAN RAST SKELETA itd.
 
To neki provereni veterinar,specijalizovan za zivinarstvo.:sta: Te vitamine ti je mogao dati i pre uginuca.:osmeh: Ne mogu ti pomoci drugar,jer neznam sta bi moglo biti,al od njega je smesno.:haha:
 
To neki provereni veterinar,specijalizovan za zivinarstvo.:sta: Te vitamine ti je mogao dati i pre uginuca.:osmeh: Ne mogu ti pomoci drugar,jer neznam sta bi moglo biti,al od njega je smesno.:haha:

Morao je da mu nesto proda, al po ceni u kojoj je uracunao i uslugu davanja leka. Musterija ne sme da izadje praznih ruku iz radnje (citaj ordinacije).:osmeh: Voleo bih da ti vitamini pomognu ali ......
 
Naravno i ja bih voleo da pomognu,da ne budem pogresno protumacen,al sam i napisao da trazi obdukciju,ako ima ekonomske racunice za to.U suprotnom je veoma nezahvalno bilo sta savetovati.
 
Ne znam sta im je bilo,samo jedan je otisao a onaj drugi sto je bio skoro gotov eno ga oporavio se ali pre davanja vitamina.Tako da izgleda da je tom jednom bilo sudjeno_Ostali su zivahni
 
Ja ti kazem da su se oni necim zatrovali.Prskan kukuruz,pojeli neku lupam bubu otrovanu ili slicno.Mozda im ne prija hleb sa aditivima :osmeh: Ko zna kakva glupost moze biti,sto sam ranije i napisao.Bitno je da su sad dobro i nek sva steta ostane na onom jednom.
 
Poz kolege zivinari,jedno pitanje,pilici mi od ove vrucine dobili proliv,zuto vodenast,pa bih upitao sta koristiti od lekova za suzbijanje istog,pilici bi za 15-tak dana trebali na klanje ?Hvala unapred
 
Jel zna neko da objasni razlog zbog cega ponekad pozeleni meso izmedju grudne kosti i belog mesa, pile inace ekstra izgleda, ukus odlican, nema sanse da primetis spolja svi hranjeni isto al se desi u ponekom primerku, a nije pozeljno zbog musterija, naslusao sam se svega, od rase, od lezanja, te nema dobru prokrvljenost belo meso pa truli, tesno im pa se povrede i sl, jedino sto mi se cini da se desava kod rosa a nisam primetio kod koba.
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da je u pitanju proliv.Pre bih rekao povecan unos tecnosti,pa samim tim i stolica redja,jer pilici nemaju veliku i malu nuzdu,vec objedinjeno.
Odgovor za Petar 90,a sto se tice ovog drugog,imao sam i takodje sam dobio slicne odgovore,a na tome se i zavrsilo.Pouzdano ti ne bih mogao odgovoriti.Ako neko sa sigurnoscu zna razlog,neka odgovori.Da dodam,da se osim zelenila znaju javiti i gnojni zuljevi,sto je mnogo ruznije i mora se opsecati.
 
Drugari da li je neko imao slican problem ,
imam 11 koka i 2 petla iste starosti , na ispustu su , pre 15 dana primetim da su velikom Amroku iskljucani krajevi krila i rep - guzica , posumnjam da ga cepa drugi petao ali on ni jednu tacku , inace je nju hempsir duplo sitniji , i ja sta cu stekujem se ko diverzant i gledam , kad cuda , kako petao seta izmedju koka tako ga one kljucaju u krila i rep i ranjavaju ga . inace skace na njih normalno i tera ovog drugog petla dalje od koka . zna li neko sta moze biti ?
hvala unapred
 
Znam da neke vrste zivine reaguju na krv tako sto je kljucaju, to im je neki instinkt valjda. Mislim da ti je resenje da ga odvojis dok mu ne zarastu te rane
 
Ross , bio si u pravu , odvojio ga na 7 dana , oporavio se i vratio sam ga u jato , sada je sve u redu , hvala ti puno na savetu , poz
 
Pozdrav drugari,
ako moze pomoc , sve koke su mi lepe krupne , sjajnog i raskosnog perja imam nosivost skoro 100 % , ali jedna koka izgleda kao da je voz pregazio , perje nikakvo , kao da je gaze 5 petlova po ceo dan , inace lepo jede , zivahna je , prva na loncu uvek , sve je cisto , prostirka topla , itd , sta moze biti ?
hvala unapred
 
Pa to verovatno nije zavrseno mitarenje:sta:, meni su tako na primer 3 koke neizmitarene, a sve ostale jesu. Ne brini. Petla je nesto napalo, dobro je sto nije bolovao. Tako je meni nastradala guska ali tvor nije imao sanse pored nje i gusana, bila joj je glava krvava ali se oporavila za nekoliko nedelja.
Pozdrav.:cao:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh