Nutra
Strana 9 od 16 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 161 do 180 od 304

Tema: Toplotna izolacija kuce

Član Pedja1 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Poruka
    758
    Zahvalio se
    84
    Zahvaljeno 102 puta na 79 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Neško Pogledaj Poruke
    Šta mislite o izolaciji sa duplim zidovima. Znači kuća je ozidana ciglom, i sada sa unutrašnje strane planiram da uradim još jedan zi od cigle 6cm. Razmišljam da li da između stavim stiropor ili ne?
    Не, размисли о животном веку материјала .. Са фасаде је лако скинеш ставиш нови, а шта ћеш ти са зидом? Да лупаш зид па да мењаш стиропор ? Ако ћеш већ стављаш стави минералну ...
    само Алексинац Србију спасава

Član
    Datum pristupanja
    May 2012
    Poruka
    205
    Zahvalio se
    40
    Zahvaljeno 16 puta na 11 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Zbog nemogucnosti spoljne izolacije, uradio bih unutrasnju izolaciju zidova i plafona u dve sobe na spratu. E sad recite mi kojom izolacijom je najbolje to uraditi? Ja se nesto razmisljam za stirodur, da li bi stirodur 2cm bio dovoljan?

Član tine avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Poruka
    418
    Zahvalio se
    10
    Zahvaljeno 172 puta na 62 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Stavio sam na prošloj (osmoj) stranici te teme link na program za kalkulaciju izolativnosti konstrukcija.

Poigraj se tamo tako, da si uneseš sadašnji sastav stene i onda možeš da radiš eksperimente sa dodajanjem raznih izolacijskih materijala i debljine.

Svakako bi trebao stavit izolaciju s vanjske strane. Jer time dobiješ tople zidove, koji sa izolacijom lepo drže toplinu, a izolacija iznutra ti i smanjuje prostor.

2 cm sigurno ne doprinese toliko izolaciji objekta, da bi isplatilo u usporedbi s ostalim troškom pored samog stirodura (rad, lepilo, žbuka preko...).
    Stavi u kalkulaciju za probu 3, 4 ili 5 cm, pa vidi kolika je onda provodnost za toplinu.

Za probu dodavaj debljinu izolacije, dok na postigneš zakonski standard. Bit ćeš šokiran.

Za plafon se nadam, da ti nije problem stavit na pod tavana deblju kamnenu/staklenu vunu i preko nje napravit neki pod od dasaka. Tu se radi o minimalno 10-12 cm za kako takav rezultat.

Da se razumemo, pošto verovatno nemaš sad nikakbu izolaciju i 2 cm je napredak, a kad jednom radiš, verovatno ti uz ostali trošak deblja izolacija ne poskupi toliko ukupni trošak, da ne bi probao nekako skupit pare za bar koji cm izolacije više.

Član JuRa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    627
    Zahvalio se
    23
    Zahvaljeno 111 puta na 81 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Imam isto pitanje kao i Joks,ali me zanima konkretno odgovor iz necijeg iskustva a ne teorija(mada je ona osnova).
    Nasa planeta je najlepsa na svetu

Član
    Datum pristupanja
    May 2012
    Poruka
    205
    Zahvalio se
    40
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Moja kuca je gradjena 1985. godine, zidovi su od pune cigle, a spolja je uradjena neka vrsta fasade. Zbog te fasade ne mogu da radim spoljnu izolaciju, moram reci da mi je prizemlje toplo, a da imam problema sa spratom. Zato zelim da stavim stirodur samo na spoljne zidove u te dve sobe na spratu. I jos jedno pitanje, ako stavim stiropor na tavanu, ali samo na polovini da li ce se osecati efekat u sobama iznad kojih je stiropor ili moram staviti na ceo tavan?

Prijatelj Foruma dukej avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Poruka
    3,202
    Zahvalio se
    1,010
    Zahvaljeno 711 puta na 365 poruka
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ovo za tavan - oseti se. Kod mene je takva situacija (samo nije stiropor već staklena vuna), i oseti se razlika bez i sa izolacijom na tavanu.
    Ambrozija - neprijatelj br.1 u poljoprivredi!

jeR ≠ da li (je li, je l') ?

jeR = zato što

Član oldtimer avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Poruka
    1,903
    Zahvalio se
    196
    Zahvaljeno 624 puta na 287 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Kako se radi izolacija tavana? Je l' se preko tog stirodura/vune udari neka betonska kosuljica, ili se samo poredja. Pitam zato sto je kod mene na selu stari karat tavan, pa tu ne dolazi u obzir nikakvo lepljenje, ili betoniranje. Dakle, da li bi imalo smisla da se samo poredja staklena vuna?

Super Moderator Matic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    13,568
    Zahvalio se
    91
    Zahvaljeno 1,974 puta na 1,356 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Stiropor po tavanu nije neko rešenje.Staklena vuna je relativno dobra ako vam ne uđu mačke gore kao što je kod mene bio slučaj i sve iskidaju i upropaste.Kamena vuna desetka je sada po tavanima i osetno se primeti kako leti tako i zimi.Probajte da kombinujete nešto od ova tri izolatora a najbolje merilo je kada je zimski period sa dosta snega.Onda samo pratite krov i to da li na njemu ima ili nema snega.
    Udri me,ubi me,kožu mi deri,odavno ja sam spreman da mrem.Opsuj mi oca,majku i sve po spisku,samo mi nemoj dirati Srem!

http://poljoinfo.com/showthread.php?...a-sa-Youtube-a

Prijatelj Foruma dukej avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Poruka
    3,202
    Zahvalio se
    1,010
    Zahvaljeno 711 puta na 365 poruka
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ja sam moju staklenu vunu na tavanu stavio u neki sendvič od najlona. Prvo sam raširio polovinu najlona na tavan (betonska ploča), drugu polovinu sam privremeno skupio u rolnu (nisam sekao najlon na dva dela), poređao staklenu vunu (2 x 5 cm), vratio preko staklene vune onu drugu polovinu najlona, ivicu donjeg najlona presmotao preko staklene vune, i na kraju ivicu gornjeg najlona presmotao ispod donjeg najlona. Tako je staklena vuna zaštićena da ne dobije vlagu, a po tom delu tavana se ne gazi...
    Ambrozija - neprijatelj br.1 u poljoprivredi!

jeR ≠ da li (je li, je l') ?

jeR = zato što

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    139
    Zahvalio se
    24
    Zahvaljeno 57 puta na 37 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ne znam kakvi su vam tavani ali osim stiropora i staklene vune može se prilično jeftino izolovati piljvinom. Radi se o smesi koja se pravi od piljvine gašenog kreča a doda se i malo cimenta, čisto da se ne kruni ako se hoda po njemu. Zameša se u mešalici i potom se posipa po tavanu kao košuljica. Veoma jeftino i dobro rešenje.

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    52
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Koja ti je razmera materijala?

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Poruka
    84
    Zahvalio se
    41
    Zahvaljeno 21 puta na 19 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Pozdrav svima,
    Mi smo na jednom delu kuce, po tavanu, stavili stiropor, a na drugom delu nismo. Samo smo ga poredjali, rec je o stiroporu 5cm, ispod najlon, a preko stiropora itison koji nam je stajao bezveze pa smo ga iskoristili. I mogu vam reci da je u sobi koja je pokrivena stiroporom osetno toplije nego u sobi gde ga nema. Pri prelasku iz jedne u drugu prostoriju se dobro oseti razlika. Siguran sam da bi sa staklenom vunom ucinak bio jos veci.

oldtimer mislim da Vam moze pomoci http://www.austrotherm.rs/primena/iz...stiropora.html

Član stole77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    535
    Zahvalio se
    80
    Zahvaljeno 18 puta na 18 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    oldtimer mislim da Vam moze pomoci http://www.austrotherm.rs/primena/iz...stiropora.html
    Толпотно јесте добро али може да служи само да мачке горе играју коло а не да се искористи као стамбени простор.

Prijatelj Foruma Kosjerac avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    3,216
    Zahvalio se
    156
    Zahvaljeno 206 puta na 169 poruka
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ja sam na tavan stavio najlon mineralnu vunu 2*5 opet najlon i preko karton da negori najlon od crepa i mogu vam reći da sam dosta uštedeo na ogrevu.
    Budi ono što je najteže biti u životu, budi ČOVEK!!!

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Poruka
    84
    Zahvalio se
    41
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: stole77 Pogledaj Poruke
    Толпотно јесте добро али може да служи само да мачке горе играју коло а не да се искористи као стамбени простор.
    Kolega je pitao za stari karat tavan. Naravno, ako ce neko ziveti gore nema ni potrebe za ovakvom vrstom izolacije.

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    139
    Zahvalio se
    24
    Zahvaljeno 57 puta na 37 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Sto se tice razmre materijala, ne secam se tacno, ujak je to radio, cini mi se da je odnos piljevine i kreca 3:1 dok cementa ide jedna lopata na mesalicu. Mada kazem, nisam siguran, moze se izguglati.

Član
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Poruka
    876
    Zahvalio se
    907
    Zahvaljeno 114 puta na 90 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Nisam cuo za izraz karat tavan. Sta je to?

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Poruka
    84
    Zahvalio se
    41
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Karat tavan ili karatavan kako gde se izgovara, je trscani krov, odnosno grede izmedju kojih je trska pemazana sa blatom.

Član steva44 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    988
    Zahvalio se
    349
    Zahvaljeno 208 puta na 146 poruka
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Indian Pogledaj Poruke
    Pozdrav svima,
    Mi smo na jednom delu kuce, po tavanu, stavili stiropor, a na drugom delu nismo. Samo smo ga poredjali, rec je o stiroporu 5cm, ispod najlon, a preko stiropora itison koji nam je stajao bezveze pa smo ga iskoristili. I mogu vam reci da je u sobi koja je pokrivena stiroporom osetno toplije nego u sobi gde ga nema. Pri prelasku iz jedne u drugu prostoriju se dobro oseti razlika. Siguran sam da bi sa staklenom vunom ucinak bio jos veci.

Mogu ti reci da ja imam jedan deo sa stiroporom a jedan sa staklenom vunom ,stiropor se mnogo bolje pokazo,razocaro sam se ustaklenu vunu .

Član
    Datum pristupanja
    May 2012
    Poruka
    205
    Zahvalio se
    40
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citao sam dosta po forumima o unutrasnjoj izolaciji i dosao sam do zakljucka da su za tu svrhu najbolje Ytong multipor ploce. Jeste da su skuplje od svih ostalih materijala, ali su najprirodnije i ne postoji mogucnost stvaranja vlage.

Strana 9 od 16 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja