Toplotna izolacija kuce

Наравно. Ја сам морао под обавезно да добро изолујем таван јер имам у поткровљу плафоне од гипсаних плоча. Много минералне вуне и стиропора. Што више вуне то боље.
 
[QUOT

---------- Poruka napisana u 14:54 ---------- Prethodna poruka je at 14:45 ---------


---------- Poruka napisana u 14:40 ---------- Prethodna poruka je at 14:33 ----------

-Materijal na ovoj fotografiji, na nasem trzistu je poznat kao NEOPOR,koliko znam nema ga u domacoj proizvodnji a retko i u ponudi,rezlika je u specificnoj tezini i dodatku grafita.Proizvodjaci navode da je ispitan na starenje i da je postojaniji od slicnih izolacionih materijala.
 
Pre par godina sam pokušavao da od prohladne spratnice (200+ kvadrata) iz 1990-ih napravim topli dom. pošto je u donjim prostorijama bilo mnogo toplije nego gore , logika je rekla izioluj tavanice. Malo digitrona mi je kazalo ovako. Iznutra na tavanicu stiropor i to ovako 5cm +1,5cm ukrasnog stiropora. Obrazloženje je dao digitron: 5 cm je naravno u cilju sprečavanja gubitka toplote a 1,5 cm ukrasnog zato što je jfetiniji bio nego da se stavlja mrežica, gletuje itd a i dobio sam još više izolacije.
Moj savet ko pokušava izolaciju plafona neka koristi zdrav razum i digitron.
 
Dosli majstori
2h6fvvd.jpg
 
Obavezno da se izoluje temelj, i to do same zemlje. Sa strane oko prozora slobodno neka stave sto deblji stiropor , nikako 1cm (kako oni vole da rade). Oko prozora idi do sredine stoka ili koliko je stok debeo. Pozdrav i sve najbolje.
 
Imao sam neke preliminarne razgovore sa majstorima o demit fasadi...Uglavnom majstor kaze da postavlja stiropor tako sto stavlja lepak u krug, i na sredini tri pogace, i da ne stavlja tiple...Ne preporucuje deblji stiropor od 5ice, kaze da 8ica ne opravdava ulozeno-dobijeno, a da su svi stiropori kod nas na trzistu dvanaestogramski...
Kako vam zvuci prica? Pije li vodu?? Inace, ruke su 5 eura, a materijal 5-12 eura, zavisis sta hocu...
A druga opcija mi je perlit. Sta mislite o tome??
 
Pa nista nije u redu.
1. izolacija se radi sa 17grama stiropor
2. stiropor se lepi i zakucava plasticnim tiplima
3. sto deblji to bolji 8,10,15,20, a ruka majstora ostaje ista.
4.ti kupujes materijal , a ne on.
5. ako je prizemna zgrada 4e/m2
6. ako treba skela (skela ulazi u njegove troskove ) e onda je 5e/m2
 
Stirodur, a ako ti je on mnogo skup , a temelj visok , stavi samo red do zemlje stirodur , a gore nastavi stiroporom.
 
Za naše klimatske uslove minimalna debljina stiropora kao toplotnog izolatora na fasadnim zidovima, po JUS-u iznosi 8 cm. Ja svakom preporučujem 10 cm. Takodje i u projektima iscrtavam izolaciju od 10 cm. To se vrlo brzo isplati. Naročito onda kada imamo zimu kao što je prethodna bila.

Nema svrhe postavljati toplotnu izolaciju na temeljni zid.
 
Nazad
Vrh