Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 29 od 29 PrvaPrva ... 19272829
Rezultati 561 do 565 od 565

Tema: Toplotna izolacija kuce

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,571
    Zahvalio se
    5,509
    Zahvaljeno 1,348 puta na 731 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Takođe nemam iskustva ali to mora da se uradi po propisima da leti ne bi bilo pretoplo a zimi hladno. Pokušaj na forumima da se informišeš pa onda angažuj majstore i neka urade kako ti želiš a ne kako je njima lakše. Pod uslovom da ne radiš sam. I znaj da će biti skupo jer treba dosta debeo sloj izolacionog materijala koji se mora postaviti tako da se ne kvasi jer onda gubi svojstva toplotne (ne)provodljivosti.

Takođe pošto ti je krov podaščan može predstavljati problem kod izolacije... tako sam negde pročitao... komplikuje stvari... ali potrudi se da se informišeš i da pronađeš odgovore ili na internetu ili od stručnjaka...
    drugarski pozdrav

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

Član jbrtka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    2,135
    Zahvalio se
    952
    Zahvaljeno 1,557 puta na 465 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: BOKIBOLE Pogledaj Poruke
    Da li neko od vas ima iskustvo u izolaciji krova i potkrovlja? U pitanju je visoko potkrovlje koje nema urađenu ploču tj. u prostorijama nema plafon. Krov je podaščan i preko dasaka je stavljen ter papir. Da li je dovoljno izolovati deo kosog krova i horizontalni deo plafona (ako treba na neki način i duplu izolaciju staviti)pa staviti gipsane ploče ili se mora uraditi i izolacija gornjeg dela krova?
    Bas tako,samo kosinu i horizontalni deo,stavis mineralnu vunu,pa sa donje strane najlonsku foliju,pa tek onda konstrukciju za gipsane,ja kod mene u radionici imam pokriveno limom,10 cm vune i gipsane i skroz sam zadovoljan izolacijom,jesenas sam menjao krov na kuci ,sve novo od ploce,patosirao daskama,i drugar mi rekao za potkrovlje da cemo ovako odraditi,on to radi godinama pa zna,

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Poruka
    281
    Zahvalio se
    24
    Zahvaljeno 23 puta na 15 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    10 cm je malo.Neko pogleda neki klip od knaufa ima i na nekim sajtovima kako se radi.

Nemoj da stedi to se jednom radi.

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    1,012
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 193 puta na 116 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pa ako mu knauf bude mera onda bolje da odustane

Član Bokce84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Poruka
    72
    Zahvalio se
    24
    Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Problem je ter papir,on je za potkrovlja koja nisu za stanovanje posto nije paropropustan,nemoj nikako puniti rogove do spica,neko do ravnog plafonskog dela,da ostane koliko toliko prostora za luftiranje.Odozdo obavezno parnu branu,dobro izlepiti i zadihtovati 100% da ne ide vlaga u vunu i naravno da ne duva kroz pukotine.
    Alat naostriti i zenu izmlatiti nikad nije zgore uraditi

Strana 29 od 29 PrvaPrva ... 19272829