Toplotna izolacija kuce

Da li je neko radio izolaciju kuce kamenom vunom?Zna li neko koja je razlika u odnosu na stiropor?
Разлика је онолика колика је разлика у цени. Није иста изолација ни са сваким стиропором. Постоји стиропор који има 15 кг. по м³ а и 30 кг./м³. Слично је и са каменом вуном (узгред, најквалитетнија је из Сурдулице ал' се скоро сва извози).
 
Da li je neko radio izolaciju kuce kamenom vunom?Zna li neko koja je razlika u odnosu na stiropor?
Pozdrav druze. Moler sam po zanimanju i radio sam izolaciju kamenom vunom.Mada kod mene u kraju to je tek u povoju. Prvenstveno zbog cene. Jer ako si se raspitivao zaista je poprilicna razlika u ceni izmedju vune i stiropora.Ali veruj da je razlika u kvalitetu jos veca.
U svetu se ide dosta igra na kartu ekologije i kamena vuna je jedini prirodni izolator.Stiropor je veoma zapaljiv za razliku od vune,i kada gori oslobadja cijanid.Aposto je napravljen od naftinih derivata tesko ga je gasiti (ne dao Bog da do toga dodje).
Ako imas mogucnosti moj ti je savet ne razmisljaj puno vec se opredeli za kamenu vunu.
 
Kamena vuna ne propada,dok stiropor posle 15 godina mozes slobodno da skines sa kuce..i bili bi super da ti radi neko sa ceresit licencom.
 
Ja sam saradjivao sa Knaufom,i mislim da su skroz ok (sto se tice nabavke materijala) Posto ni alat ni lepak,ni tiplovi...ama nista nema veze sa stiroporom. A postopak rada je slican,sve je to na isti fazon.
 
Utvari nije bas 15god... pre 20-25... ali da se kruni kruni se... prosto ne stabilan...
Mineralna vuna jeste duplo skuplja ali je dozivotna....

Ima li neko iskustva sa dihtovanjem drvene stolarije alu lajsnama?
 
U Nemackoj se posle 15 god skida,gubi svojstvo kruni se,i krene unutra da se skuplja,pa otpada lepak,fasada...Komsijin brat radi tamo i kaze da svi prelaze na kamenu vunu...
 
, svog konja hvalihttp://www.uradi-sam.rs/uradi-sam-gradevina/stiropori-i-stirodur
 
Па не баш, ако се ради по ПС-у. Виђао сам зграде изоловане (додуше таролитом, ал' то је то) још пре 50 год. и још су добро изоловане.
Већина МАЈСТОРА не ради професионално. Сви би набрзака погаче и ајд лову дај...
 
Ja sam vidjao postavljanje stiropora i kamene vune sa nekim lepkom u tubi,kao pur pena pod pritiskom,samo sto se ovo ne siri tokom susenja.Nzm kako lepi na vec malterisanu i okrecenu fasadu,ali direktno na blok ili ciglu sigurno bez problema,uvek bi radije odabrao to nego 2 tone maltera kao lepka.
 
Kamena vuna ne propada,dok stiropor posle 15 godina mozes slobodno da skines sa kuce..i bili bi super da ti radi neko sa ceresit licencom.
To je molerska priča,znam par kuća koje već imaju toliko dugo izolaciju od stiropora a jedna je ove godine dobila i novu fasadu tj. drugu po redu i sve stoji kao i prvog dana...
Mojoj izolaciji je 8 god. i nikakve promene nisam primetio,sem na fasadi
 
Ja sam vidjao postavljanje stiropora i kamene vune sa nekim lepkom u tubi,kao pur pena pod pritiskom,samo sto se ovo ne siri tokom susenja.Nzm kako lepi na vec malterisanu i okrecenu fasadu,ali direktno na blok ili ciglu sigurno bez problema,uvek bi radije odabrao to nego 2 tone maltera kao lepka.
Kod nas se prodaje kao montažno ljepilo. Ja sam time lijepio gazišta kad smo oblagali stepenice, jako čvrsto i ne mrda nikuda. Izbjegao bušenje, šarafe i naknadno škripuckanje kad se hoda, a i brzina postavljanja nije zanemariva.
 
Ja sam vidjao postavljanje stiropora i kamene vune sa nekim lepkom u tubi,kao pur pena pod pritiskom,samo sto se ovo ne siri tokom susenja.Nzm kako lepi na vec malterisanu i okrecenu fasadu,ali direktno na blok ili ciglu sigurno bez problema,uvek bi radije odabrao to nego 2 tone maltera kao lepka.

Ja sam kod mene na kuci postavljao - lepio stiropor sa tom pur penom mislim da je bila ceresit , to je strasno kako drzi , zalepio sam kocku stiropora na zid 25cm*25cm i posle 10 min sam se okacio na nju rukama ma nema sanse da se odlepi , kod mene je kuca bila malterisana pa je bilo neophodno premazati kucu podlogom ali ako se ide direktno na ciglu beton ili blok nema potrebe , stavljao sam i tiplove ali mislim da nisu potrebni nego rece mi neki majstor da moram navodno u slucaju pozara. Na celu kucu ( neznam tacno kvadraturu al nek bude oko 200m kvadratnih ) potrosio sam 65 tuba pur pene al je nisam stedeo stavljao sam je i u fugne i lepio stiror na temelj , jako sam zadovoljan sa njom ali ima i svoje mane nece bas da ekspandira ako je hladnije vreme pa se vise trosi i mana je sto mora da se saceka 5 min nakom nanosenja jer ako se stavi odmah hoce da dise pa je potrebno pridrzati tablu stiropora .


 
Ne znam kako izgleda sa mišom i vrapcem, ovo pukne kao petarda koja je bačena malo dalje od kuće, sličan je zvuk samo što osjetim da je zvuk iz zida i to me probuti čak i prepane. Svi u kući su to čuli.
 
Da je neka zivotinjca culo bi se suskanje ili grickanje tako da to sigurno nije....jel ti se desilo jednom il se desava cesto
 
Ne znam kako izgleda sa mišom i vrapcem, ovo pukne kao petarda koja je bačena malo dalje od kuće, sličan je zvuk samo što osjetim da je zvuk iz zida i to me probuti čak i prepane. Svi u kući su to čuli.
Da li imaš centralno grejanje ,da li imaš termo glave na radijatorima ?.Pri hlađenju radijatora hoće termo glava da "puca"
 
Nazad
Vrh