Toplotna izolacija kuce

posto je to pilicarnik, tu su prosle razne dezinfekcije, od masne sode, Peral s , razni hlorovi, pare formalina
Ма да није то пропао стиропор због тих испарења а бубе су само нуспојава? Узми ти комаде стиропора па стави изнад неких посуда у које ћеш ставити то што користиш за дезинфекцију и експериментиши. Пробај и са стиродуром и са неопором (он је "замашћен" графитом) кога би требало да узмеш у разматрање за фасаду.
 
Poslednja izmena:
Možda je stiropor propao zato što nije bio zaštićen, tj. bio je u direktnom dodiru sa spoljnom sredinom.


moja greška, sad vidim da je bio zaštićen mrežicom i lepkom. Nešto su mi misli odlutale.
 
Poslednja izmena od urednika:
Problem nije nimalo naivan posto je to pilicarnik, tu su prosle razne dezinfekcije, od masne sode, Peral s , razni hlorovi, pare formalina , kojeg izbegavamo zbog navodnog kanc. dejstva, i te bube sve to prezive i nastave da grickaju stiropor.Sada tu prakticno vise i nema izolacije .Ako je ostala jos koja to cemo da vidimo kada se zavrsi turnus jer sada je jos pun , pa ako uhapsimo koju ,bubu, slikamo i saljemo na razmatranje i nadamo se resavanju problema.PS treba da radimo fasadu na objektu i sa spoljne strane smo planirali takodje stiropor ali sada stvarno strepimo ako su bube zive da ne predju kroz zid i naprave belaj.
Ako radiš stiropor u objektu ili na objektu koji je izložen ovakvim uslovima moraš ga zaštititi što znači da moraš naneti lepak sa svih strana a ona koja je direktno izložena uticaju raznih kiselina i isparenja mora biti urađena nekakvim izolatorom u obliku zaštitne boje ili fasade koja ne upija vlagu
 
Ako se ne stavlja plasticni malter (fasada),onda obavezno premazati akrilnom podlogom preko lepka
 
Zemlja je dobra izolacija tj, bolja od betonske ploče ali ja bi ipak stavio neku vunu preko da li kamenu ili neku drugu tvrdu, jer 10 cm vune zamenjuje odprilike 105 cm zemlje, ne mogu tačno da potvrdim podatak, kod nas ima još puno kuća sa nabojem pa merio je čovek sa toplotnom kamerom zidove kaže da za nijansu manje propuštaju toplotu nego puna cigla, to se nama čini da je super izolacija jer su zidovi široki minimalno 50 cm.
Juče, 13:27
#337

dubansr @
Izolacija nije bacanje novca pogotovo leti bi se osetilo, jer kad sunce udari preko bibera i zemlja tj, ploča se zagreje to je kao termo akumulaciona peć, jedan poznanik je pravio podkrovlje na takvoj ploči tako što je preko tih greda stavljao fosne na kant na svakih 60cm i preko toga brodski pod, izolaciju između rogova i kaže da dole u prizemlju nije toliko toplo leti kao pre,









Moze li neko detaljnije objasnjenje sta da radim,dal prvo daske preko greda pa izolacija ili kako vec?Leti je jako toplo jedva se izdrzava,inace kuca je malterisana spolja,a cigla je veliki format
 
Imas slike gore kako ti izgleda kod mene,slike se nalaze na #327,ja bih nesto jeftinije a da je solidno,ovo je preskupo za mene,slobodno preporucite sta bi Vi uradili,hvala
 
Ja sam stavio na ploču 2x5cm mineralne vune i foliju. Sad vidim da su neki od vas stavljali i po 25cm, i baš me zanima koliko bih imao koristi kad bih dodao još 10-15cm mineralne vune. Ili da ne diram ništa?
 

- - - - - - - - - -

Ovo ti je najbolja varjanta ali i najskuplja

Samo primedba.
Iako je to 'službeni' video nije preporuka da se folijom na taj način prevuče potkonstrukcija.
Jer topao vazduh na taj način na vrh tih letvi dođe do tačke kondenzacije i time su te letve u kontaktu s vlagom, koja ne može izaći.
Bolje i lakše je za rad, da se stavi folija po podu i na nju konstrukcija.

Kad je letva 'slobodna' potencijalna vlaga može izaći iz nje.
A i nije toliko kondenza jer je letva van omota folije.
 
Napravi ko što je u tom videu.
Jedino prvu foliju stavi direkt na pod i na nju postavi grede popreko na grede konstrukcije kuće.

Jedino sa strane mi nije jasno kako, jer nemaš zid, nego direkt krov.
Sa slika se vidi, da nije na vrh stene ispod rogova greda, da bi počeo od nje.

Za cenu u Srbiji ne znam, u Sloveniji dođe komplet materijal, znači PE folija, konstrukcija, izolacija 10 cm, folija za gore i jednostrano hoblane daske oko 10 € po kvadratu, ako sve kupiš.
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio skeptik po pianju te izolacije i dugo sa oklevao. Proletos uradim vani 8cm falcovani Lastro a u tavan 10 cm. Iznad svakog ocekivanja .Dali je to takva zima ali ujutro nema potrebe da lozim do 10 /11 h. I za novu god kada je bilo -17 isto svuda toplo.


wiudue.jpg
140emf9.jpg


Preporucujem svakome ko je u mogucnosti da uradi .
 
Mi smo jesenas uradili izolaciju sa stiroporom 10-kom i što kaže Spasoje skoro do podne možeš da sediš a da ne ložiš. Dobro drži temperaturu. Ima dosta do stolarije, naravno, ako je propala. Kod mene na kući su prozori stari 30 godina i dalje su u dobrom stanju, ne duva nigde, nema potrebe za zamenom sigurno u narednih 10ak godina. Jedino je zamenjen jedan prozor sa zapadne strane jer je propao od kiša koje su najčešće na njega nanosile. Već sad vidim da se troši ogreva manje nego prošlih godina.
Spasoje sa čime si odradio soklu, tj gornji deo temelja?
 
Stirodur na coklu ,zatim cok, lajsna pa stiropor nazid. Na stirodur je dosao kulir.
 
Montoya, na fasadi ili unutra u prostoriji?
Spasoje molim te opiši kako si radio izolaciju tavana, sloj po sloj.Vidim da ima neka narandžasta folija pre lepka.
 
Nazad
Vrh