Toplotna izolacija kuce

Folija ide na dasku, a ne daska na foliju. Folija propušta paru da bi tavan mogao da "diše", a ujedno ne propušta vodu, da daska ili OSB ploča, pa i izolacija ne bi trulila.
Тачно. Треба имати у виду да ОСБ плоча клае 3 није водоотпорна него влагоотпорна (класа 1 и 2 се користе само за унутрашње радове: ормари, полице...). Постоји и класа 4 која је водоотпорна и она је предвиђена да мења блажујку али није јој ни прићи. То је уствари ОСБ класе 3 прелепљена фолијом као иверица за кухињске елементе и знатно је скупља. Фолија на плочи или дасци нема улогу изолатора ако нису затоворени бочни отвори (и сл.) и нису изоловани зидови, затворене капламе ... па хладноћа-врућина бију са свих страна. Код набавке ОСБ плоча треба водити рачуна да вам трговци не увале крос овер по цени стрејта.
 
Za izolaciju tavana na letve ili na trsku ide neki od izolacionih materijala pa folija paropropusna,vodonepropusna
pa zatim daska. Ako stavis ploce usb nama hodanja moras paziti gde gazis a i gubis paropropusna.
Podascavanjem krova dobija se mnogo zimi nema gubitaka toplote leti nema zagrevanja, nema ni snega ni prokisnjavamja
ima gore vec je pisao isnoogod s time se slazem.



Ja se nisam lepo mozda izrazio ja bih radio izolaciju tavana ali ne sa unutrasnje strane tavane nego bi podascavao krov pa time malo izolirao tavan gde drzimo stare i nepotrebne stvari,sa unurasnje strane ne bih radio jer se ne boravi na tavanu
 
Jel moze da prezimi stiropor navucena mrezica i jedna ruka lepka,i koliko treba da se osusi druga ruka na ovakvom vremenu.
 
xsale-Moze da prezimi bez problema,mislim da je do 2god rok za fasadu prema njihovom standardu(mada znam za kucicu koja stoji sa drugom rukom vec 8god i nista joj ne fali)...
Susenje druge ruke u mnogome zavisi od suvoce prve:) Ne salim se...ako je suva prva ruka onda se druga susi brzo... a i ako nije to je sve relativno brzo jer su u tankom sloju... kisa,magla usporavaju... veter je plus...mraz nepozeljan...
Poz
 
Evo slika tavana kako izgleda,hteo bih da radim izolaciju tavana (ne krova) sta bi ste mi preporucili,inace ja takozvani kara tavan sto se vidi i na slikama,ja sam dobio predlog da iskucam daske,pa stiropor da kosuljica,da cujem Vase predloge
 
I ja se slažem da ti tu ne treba izolacija. Blato je dobra izolacija i pri tom još i "diše". Zdravije nego stiropor...
 
Pa imam i blato iz unutra ali ravno,ali opet bih ja to malo odradio bolje,neki stiropor pa daske ili kosuljica,sta vi mislite?A inace ovako mi je i problem kada kazim ne smem bas da gazim jako po blato
 
dubansr, ako imaš viška para uradi obavezno izolaciju. Moj savet je da ne radiš, jer nema potrebe. Ako ne možeš slobodno da gaziš, stavi daske ili fosne po sredini tavana kuda najčešće gaziš i rešio si problem.
 
Vidi se da ima i dobrih ljudi hvala Bogu da kazu iskreno misljenje,kolege posto mi kazete da ne radim izolaciju tavana vec da zakucam daske gde prolazim cesto,sta mislite bar o tome da napravim novo blato pa recimo 2-3 cm predjem preko ovog da pojacam izolaciju?Hvala vam puno
Boki Bole rekli ste mi da ako imam viska para uradim obavezno izolaciju,kako bi ste mi vi preporucili?
 
dubansr, laik sam za izolaciju pa ne bih mogao da dam koristan savet. Bolje da se neko iskusniji javi.
 
dubansr, laik sam za izolaciju pa ne bih mogao da dam koristan savet. Bolje da se neko iskusniji javi.
Stiropor je dobar ali smo mi doziveli veliko iznenadjenje sa njim, naime u pilicarniku koji se nalazi u potkrovlju izmedju rogova je stavljena vuna na rogove su pricvrscenje table stiropora 7 cm debljine dimenzije 0,5 puta 3 metra navucena mrezica i lepak 2 sloja, i sve je to bilo lepo i krasno 5/6 god. nedavno se u stiropor uselile neke crne bube koje su ga za vrlo kratko vreme skroz unistile.Tako da je od izolacije ostala samo supljina.
 
Bravo,toga sam se i plasio zato i pitam sta da radim,ako ga ne uniste misevi bube hoce,da cujem jos vase predloge,ovo je jedan iskren predlog i sugestija
 
nedavno se u stiropor uselile neke crne bube koje su ga za vrlo kratko vreme skroz unistile.
Први пут чујем. Шта значи уништиле? Појеле? Ухвати неку па је баци под објектив да видимо можемо ли јој доакати. То би било занимљиво произвођачима па набоди неку чиодом ко лептира да им мало загорчамо живот (има произвођачи инсектицида да трљају руке). Још ћемо да третирамо изолаторе пре "сетве".
 
Problem nije nimalo naivan posto je to pilicarnik, tu su prosle razne dezinfekcije, od masne sode, Peral s , razni hlorovi, pare formalina , kojeg izbegavamo zbog navodnog kanc. dejstva, i te bube sve to prezive i nastave da grickaju stiropor.Sada tu prakticno vise i nema izolacije .Ako je ostala jos koja to cemo da vidimo kada se zavrsi turnus jer sada je jos pun , pa ako uhapsimo koju ,bubu, slikamo i saljemo na razmatranje i nadamo se resavanju problema.PS treba da radimo fasadu na objektu i sa spoljne strane smo planirali takodje stiropor ali sada stvarno strepimo ako su bube zive da ne predju kroz zid i naprave belaj.
 
Zemlja je dobra izolacija tj, bolja od betonske ploče ali ja bi ipak stavio neku vunu preko da li kamenu ili neku drugu tvrdu, jer 10 cm vune zamenjuje odprilike 105 cm zemlje, ne mogu tačno da potvrdim podatak, kod nas ima još puno kuća sa nabojem pa merio je čovek sa toplotnom kamerom zidove kaže da za nijansu manje propuštaju toplotu nego puna cigla, to se nama čini da je super izolacija jer su zidovi široki minimalno 50 cm.
Juče, 13:27
#337

dubansr @
Izolacija nije bacanje novca pogotovo leti bi se osetilo, jer kad sunce udari preko bibera i zemlja tj, ploča se zagreje to je kao termo akumulaciona peć, jedan poznanik je pravio podkrovlje na takvoj ploči tako što je preko tih greda stavljao fosne na kant na svakih 60cm i preko toga brodski pod, izolaciju između rogova i kaže da dole u prizemlju nije toliko toplo leti kao pre,


 
Nazad
Vrh