Toplotna izolacija kuce

Komso ko ti je radio tu nastresnicu na prvoj slici?
 
Da li majstori kad postavljaju stiropor i rade fasadu ne odbijaju površinu vrata i prozora ukoliko su otvori manji od 3 m kvadratna? Juče mi reče jedan izvođač da je to građevinski normativ. I nešto mi puno dođe za skelu 2,5 evra po kvadratu, ali kao spušta mi na 1,5 evra ako bude njegov materijal.
 
Za klasicne otvore-vrata i prozore,niko od majstora ne odbija povrsinu,jer imaju oko njih dodatnog posla oko obrade ivica.Moguce je da odbijaju samo za te vece otvore(vece od 3 kvm)
 
Sad je skoro radjena izolacija i ne odbijaju nista za otvore samo preko 3kvm.Radjeno je stiropor ili bolje receno neopor 12cm to je sa grafitom i baumit fasada,za ruke uzeli 6 evra sa skelom oko cele kuce,prizemlje i sprat moj materijal.
 
Onako grubo sabrano izmedju 18 i 20 evra po kvadratu.Nisam uzeo ni najskuplje ni najeftinije materijale .Majstori su mi ispali jeftini jer svi su mi trazili i do 8 evra kvm
 
Meni majstor traži 14 evra po kvadratu, materijal je njegov (osim završnog sloja koji ja kupujem ali ga on nanosi) sa skelom. Stiropor je 10ka. Završni sloj je između 2 i 3 evra po kvadratu u zavisnosti od nijanse.
 
Zavrsni sloj po karti je od 2300 din do 10000 din najtamnija nijansa,specijalno se narucuje.Tako da kad budes sabrao bices i ti izmedju 18-20 evra u to sam racunao i lamperiju presvucenu stirodurom 2mm i nanete fasada,kazu da je ovako vecita.
 
Kanta od 25 kg kosta 2300 din 5 nijansa po ton karti vec 6 je 4500 din a dalje sve skuplje,sve do najtamnije od 10000 din po kanti.Kuler za coklu kosta isto 2ooo din po kanti.Meni za nepunih 200kvm trebalo je 19 kanti plus 3 kante kulera i 2kante za lamperiju.Tu je koristen staro pazovacki koji je dosta jeftiniji.Pozdrav.
 
Hvala na objašnjenju. Nisam bio da se raspitujem za završni sloj preciznije, samo sam napomenuo kako mi je majstor rekao pa mi je zato bilo ne jasno.
 
Sad pre koji dan sam primetio da je mis usao ispod fasade,nasao neku rupicu pored telefonskog prikljucka,sta da radim?Plasim se da mi ne uniste stiropor.
 
Ubaci jednu gasnu tabletu ako imas gde da nabavis i posle zacepi malterom i lomljenim staklom.
 
Ma gde će gasnu tabletu da ubacuje u fasadu, pa to može onda i u kuću da uđe! Čuo sam za slučaj gde su tako hteli da srede pacova u pomoćnim prostorijama, ali je gas kroz kanale koje su pacovi prokopali (kuća od naboja) došao do sobe i da su se ljudi otrovali.

Bolje ti miša namami nekim mamkom u mišolovku, ili stavi lepak ispred rupe. Moraće on izaći jednom da pije vode i onda će se ulepiti...
 
NIKAKO TABLETU FOSTOKSINA.
U selu blizu mene je stradala tročlana porodica kada je pored samog zida kuće ubacila par tableta u rupu od hrčka.
 
Dali mora da se tipluju table? Video sam kod jednog coveka da se radi bez tiplovanja.
 
Nazad
Vrh