CENE PRIPLODNIH GRLA I gde ih nabaviti

Ja sam hteo da uzmem ilde fransa dobro zensko jagnje za priplod i trazim dva meseca i jos ga nisam nasao Koga god zovnes on ima musko ali zensko niko Ja se sada pitam dali ilde frans uopste daje zensku jagnjad i dali da prodam ovog ovna jel on jadan nema sta da radi samo se muci
 
TOG kolegu sam cuo pre mesec dana i rekao mi da nema a i necu da ga zovem rekao mi je da ce doci Uzice da pijemo pice
 
Pre par dana sam kontaktirao jednu farmu Alpina iz vojvodine, cena zenskih jaradi 200-250 evra zavisi od starosti + da se rezervisu + kapara...

nebih da ulazim u cenu za priplod ali priplod je veoma tezak uzgoj,investicija u priplod za dalji rad i krvne linije su dosta skupe pa mozda je cena visoka,normalno da ima ljudi koji iskoriscavaju ovo i pokusavaju da prodaju taj priplodni materijal koji veze nema sa priplodom,u ovcarstvu sam video svega i svacega,nazalost ima neozbiljnih ljudi koji kvari taj rad i trud ljudima koji pokusavaju biti korektni i posteni,iz iskustva kazem da dobro grlo nema cenu jer moze biti osnova za kvalitet i dalji rad

Све има своју цену.
Аутомобил је фића, а и кадилак је такође аутомобил. И у једном и у другом аутомобилу се може превести. Е сада, на крају се увек своди, колико пара толико и музике.
 
Ja mislim kolega da kad je rec o priplodnim grlima ne kupuje se fica koko sam ja u toku
 
А, ја мислио фића...

Колега, ако неко жели да има заиста приплодно грло (а не: "приплодно грло"), добрих, проверених и стабилних генетских и производних карактеристика, са потребним и исправним папирима, онда то мора да кошта знатно више, зато што је и у то грло генерацијама знатно више улагано. А ко се с тим неможе помирити, колега, постоје сточне пијаце па се тамо може набавити шта ко мисли да је добро.
 
Licno mislim da uz priplodno grlo,osim pedigrea i "odgovarajuce" cene,treba da ide pismena potvrda kojom prodavac garantuje da ce grlo (kada odraste) odgovarati standardu i zadovoljavati proizvodne kapacitete.U suprotnom prodavac je duzan ne samo da vrati novac vec i da nadoknadi kupcu troskove odgoja.
Realno takvo grlo bi bilo skuplje ali kupac bi imao nekakvu garanciju za ulozen novac.
 
За све генетске и/или скривене мане у потпуности одговара продавац тј. гарантује да их нема. Док за друге то није у могућности. Да ли ће се грло развити и бити по стандарду то не зависи искључиво од продавца (одгаивача), већ већим делом од купца - јер он треба правилно да негује животињу. То вам је као и код људи. Сматрам да ни један родитељ, и ако свако свом детету мисли најбоље и у том правцу ради, не може ГАРАНТОВАТИ да ће његово дете завршити факултет, успети у животу или томе слично. Ако дете неће, џабе се труди родитељ.

Мало боље размислите о Вашем посту.
 
Tacno kolega,vi ste napisali ono sto sam ja izostavio.Pored toga sam mislio da bi kupac trebao dati pismenu potvrdu.

Malo bolje procitajte moj post (nisam zeleo da sirim temu a sve navedeno se podrazumeva).

Jednostavno kolega,hteo sam da kazem: neverujem da postoji odgajivac koji bi dao 500e i vise za priplodni materijal a posle toga da ga slabo hrani,lose neguje...a ta potvrda bi eliminisala teoriju koju ste poceli da navodite.Ovu potvrdu bi trebao da daje prodavac i ona samo garantuje njegov kvalitet i postenje. Pozz
 
Poslednja izmena:
Не би се сложио са Вама. Знате, проблем је у томе што би сви имали добру намеру, али би бојим се на намери остали. Из простог разлога зато што код нас сви знају најбоље како треба радити. А за то одгаивач - продавац, не може да гарантује.
Погледајте, молим Вас, код појединих одгаивача расних паса који то раде озбиљно и професионално. Купо-продајни уговори, вет. анализе и уверења, пасоши, педигреи, ДНК анализе... све што је потребно, па и гаранција - али само за оно шта сам Вам написао. Неговање, васпитавање... то је ствар купца и за то (и последице тога) узгаивач-продавац, не може да гарантује. Шампион се не рађа, као такав, он се прави (ствара) - власник то ради.
 
Ево података............
Код мене је две сезоне и даље би дошао у сродство............
Цена је 300 евра, а одговара ми и замена са неким ко има исти проблем..........
pe.jpg
 
Licno mislim da uz priplodno grlo,osim pedigrea i "odgovarajuce" cene,treba da ide pismena potvrda kojom prodavac garantuje da ce grlo (kada odraste) odgovarati standardu i zadovoljavati proizvodne kapacitete.U suprotnom prodavac je duzan ne samo da vrati novac vec i da nadoknadi kupcu troskove odgoja.
Realno takvo grlo bi bilo skuplje ali kupac bi imao nekakvu garanciju za ulozen novac.

mislim da ovo nije bas na mestu nego kupac treba da kupi grlo od 10-12 meseci koje je veci deo svog porasta zavrsilo. Odgajivac koji nekome proda jagnje ne prodaje mu i jasle i znanje i sve ostalo sto je potrebno da se stvori jedno kvalitetno grlo. Mislim da bi od odgajivaca bilo neseriozna da daje neka uverenja jer se zivotinja u toku odgoja moze donkle promeniti (tipa pigmenit, razvoj kostura, stava...) a to niko ne moze da predvidi
 
Nisam mislio da idemo bas toliko "siroko" tema moze da se razvuce do besvesti ali uzmimo odnos odgajivac- odgajivac,gde su "jasle" slicne i genetske mane (pigment). Ako se dese,bilo bi posteno da prodavac ispravi i nadoknadi stetu tako sto ce dati-zameniti drugo "ispravno" grlo (bas to od 10-12 meseci):osmeh:.Pozzz.
 
Kolega gorstak u mom slucaju cenu niko nije spomenuo a sto se tice priplodnih grla ovde ne garantuje niko nista i neyelim vitenberga nego ILDE FRANSA
 
Nazad
Vrh