CENE PRIPLODNIH GRLA I gde ih nabaviti

Rale 83

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
22 Dec 2009
Poruka
3.717
Lokacija
Kobilje (30km od Pozarevca)
Kretanje cena priplodnih grla i gde ih nabaviti , imamo toliko kvalitetnih ovcara koja predstavljaju svoja grla na ovom forumu al se pojedinci plase da pitaju jer stahuju od cene , a to nemora uvek da bude skupo

---------- Poruka napisana u 16:39 ---------- Prethodna poruka je at 16:38 ----------

Ponekad zafali ovan u stadu a slaba ponuda zasto da se ne kupi najbolje na trzistu
 
Dobra tema kolega.Zaista vecina ovcara i kozara (kolega sa foruma) poseduje vrhunski kvalitet u svojim stadima.Sto se tice pitanja za cenu,vecina ih se plasi da pita jer se boje da ce moderatori to shvatiti kao REKLAMU,pa onda brze bolje slede sankcije...Ja sam prvi hteo da pitam,jer planiram da krenem ove godine i sa ovcarstvom(za pocetak mini stadosce~5 ovcica i ovan) ali sam odustao od toga javno.Kontaktiracu neke kolege na PP iako sam misljenja da bi mnogo korisnije za sve kolege sa foruma bilo da je dozvoljena slobodna razmena podataka.:sjasi::ppozdrav:
 
Sto se mene tice ja imam u ponudi zensku jarad od ove godine, trenutno ih ima 4, majke im imaju od 2 u prvoj preko 3-4l u drugoj a pojedine i bolje od 5l na maksimumu laktacije. Prosloj generaciji otac je bio alpinac iz francuske a ovoj je otac iz trojki poreklom od svajcarskog uvoznog jarca, ima vise crne boje odnosno plast mu je crno obojen. Bice ako bog da jos sigurno 15-ak zenskih a mozda i vise za prodaju. Znaci mesanke sa balkankom i alpinke u razlicitim fazama pretapanja. Cena jareta zavisi od kilaze i ja cu morati da ih prodam u meso ako nekog zanima neka se javi. U principu oko je oko 260 din po kg zive mere cena a tezine su od 15 do 25kg. Manja jarad od 10 dana mogu da idu i po manjoj ceni. Trenutno su u ponudi bliznakinje i dve zenke iz trojki. Slike trenutno nema cim ih bude kacim.
 
Evo da i ja dam doprinos temi,ove godine ce biti sjenicke jagnjadi na prodaju po ceni od 3 eura po kg.Takodje imamo nesto i romanovske jagnjadi i njihova cena je oko 150 eura po komadu
 
mi radimo sa sarole rasom,kodnas se moze nabaviti priplodno grlo muzjaka i zenka,cene nebih da iznosim jer su razlicitie varijante isporuka pa cena varijira,
 
Kako kod koga,ko prodaje po kilu uglavnom su oko 3 eura za kg
ako se kupuje po glavi moze ici i do 200 eura vrsna ovcica s nekih 50-60 kg
 
kod nas ima nesto sjenicke ali ipak nisu kvaliteta kao u Srbiji masu imaju boje oko ociju nisu izrazene jasno kao kod vasih tamo
 
Pre par dana sam kontaktirao jednu farmu Alpina iz vojvodine, cena zenskih jaradi 200-250 evra zavisi od starosti + da se rezervisu + kapara...
 
to je prejaka cena za jarad pogotovo ako su mala, da su u pitanju koze onda i da covek plati ako je kvalitet
 
Slazem se, jeste da covek kaze da su sva grla visoko mlecna, stalno vrsi selekcije, ima sve papire (umaticena grla-mlecne karte) ali opet to je jare a ne koza. Ja kad kazem ovde nekome jare 30e on me gleda ko da sam spreman za ludnicu (jeste da nisu rasne) e sad kad bi im reko imam rasnu jarad po 250 e sigurno bi me poslali na posmatranje :haha:
 
Prosle godine sam prodavao jare imalo oko 30 kg, trazio sam 30 eura (jos sisalo) i to ljudima bilo skupo, jedino sto sam uzo nesto para za uskrs tad sam dobijao po 50 e za 35 kg. Ludi trazili prosle godine u kraju 160-180 ma niko ni da ih pogleda, jedino po neki nakupac koji bi badava da ih uzme. Videcemo ove godine kako ce biti, nadam se da ce biti bolja situacija.
 
nebih da ulazim u cenu za priplod ali priplod je veoma tezak uzgoj,investicija u priplod za dalji rad i krvne linije su dosta skupe pa mozda je cena visoka,normalno da ima ljudi koji iskoriscavaju ovo i pokusavaju da prodaju taj priplodni materijal koji veze nema sa priplodom,u ovcarstvu sam video svega i svacega,nazalost ima neozbiljnih ljudi koji kvari taj rad i trud ljudima koji pokusavaju biti korektni i posteni,iz iskustva kazem da dobro grlo nema cenu jer moze biti osnova za kvalitet i dalji rad
 
Ako je neko zainteresovan za priplod vlasickih grla u mom kraju ljudi prodaju od 1.maja vrlo rasna grla cijena im je od 5.5 do 6 KM........:D
 
Nazad
Vrh