Prihrana voćaka organskim đubrivima

Danas sam u Dosao na ideju da pored stajnjaka oko stabala na par mesta zabodem asov, razmrdam i u tu rupu sipam NPK 8-16-24. To bi moralo imati nekog efekta!
Ako vec nemas drugog resenja za prekrivanje tog stajnjaka i vestackog djubriva onda napravi te rupe ili neki mali kanal pa u njega ubaci to djubrivo koje si planirao.I ne moras blizu stabla da to radis,vec slobodno dalje jer je korenov sistem razgranat.
 
Možeš i da zaoreš jednu brazdu metar dva od voćaka, zavisno koliko su stare, đubrivo sipaš u te brazde a onda ih zatanjiraš.
 
Možeš i da zaoreš jednu brazdu metar dva od voćaka, zavisno koliko su stare, đubrivo sipaš u te brazde a onda ih zatanjiraš.
METAR ili DVA nisu isto,valjda.I mene zanima koliko se sme blizu sadnica praviti brazda u drugoj,trecoj itd.godini.Sadjene su u novembru 2013.god-oblacinska visnja je u pitanju.Red od reda je na 4 met.zatravljen letos,pa je pitanje dali da orem celu širinu polja,ili samo po jednu brazdu ako odlucim da ubacam stajnjak.
 
Nisu isto, zato sam i napisao zavisno koliko su stare. Višnje stare godinu dana....možeš komotno samo metar od sadnica.
 
Ja mislim da napraviti brazdu jedan metar od sadnice je daleko,govoreci o mojim jednogodisnjim sadnicama.Njihov koren,nisam vadio sadnicu da bih video,jedva da ako ima 30 tak santimetra u poluprecniku,a nema ni toliko,jer je zemljiste na kome su posadjene vrlo tesko i vodonepropustljivo.Dakle,kako ce tako mali, kratki korencic dosegnuti do djubriva u brazdi na metar daljine,stvarno neznam.A bajagi znamo da su fosfor i kalijum slabo pokretni elementi u zemljistu.
 
Nazad
Vrh