Lemken

Kolege, koja bi bila realna cena za opal 110 3+1 u dobrom stanju je plug? I koji tipovi daske postoje kod njih, mislim koje su oznake i gde se vide? Slabo poznajem ove plugove a imam jednog u ponudi. Sad sam bio da vidim plug, daske su b 35b trazi za njega 6300, meni to zvuci puno? Klirens je 75 cm.
 
Poslednja izmena:
evo moj lemken kod mene je drugu sezonu završio ima extra duge daske i ljepše ore težu zemlju dok u laganoj nije nešto zemlja se vuče preko daske i ne okreće ju!




 
Jel zna neko nešto o Lemken plugovima s nekim oprugama,kakva je razlika u odnosu na obične obrtač i koja bi bila cena za tri glave obrtač.
 
sad bas gledao u katalogu zahvat se moze smanjiti ne na 25 cm nego na 22 cm, mada mislim da je to premali zahvat da bi mogao da proguta kukuruzovinu.

evo na ovoj slici se vidi da tako skupljen ne ore ni do drugog tocka od rusa

2yklxl0.jpg
Da li si probao da vuces ovog lemkena sa tvojim nju holandom ?
 
Prva slika ti je noviji plug sa " B " tipom daski a druga slika stariji tip lemken pluga , tip " A " daske i ostalo. Na prvom plugu su mali predpluznjaci a na drugoj slici za kukuruz , prepluznjaci su identicni ali razlicite namjene.

Lemken jos i danas proizvodi plugove sa B tipom daski , dok ovaj drugi odavno ne proizvodi.

Na drugi plug (2 slika) ne idu daske, raonici, plazovi , grudi i cistaci brazde za tip B, ni obratno
 
Dvojica kolega koji imaju Lemkene (trobrazdni obrtači stari par godina) se žale da teško idu u zemlju. Uvratine tek ne mogu da urade, ili urade jako plitko. Kod nas je jako suvo, ali sam očekivao mnogo više od tih modernih novih plugova
 
Ja imam opala 090 ide i previše u zemlju.
Ali sam kupovao orginal raonike lemken na starima nije htio u zemlju.
Sad sam i m 2 daske naručio za pretplužnjake
 
Dvojica kolega koji imaju Lemkene (trobrazdni obrtači stari par godina) se žale da teško idu u zemlju. Uvratine tek ne mogu da urade, ili urade jako plitko. Kod nas je jako suvo, ali sam očekivao mnogo više od tih modernih novih plugova

Nikad nisam imao problema sa time, ponekad nece da drzi dubinu, i to imao problem samo na jednoj jednoj njivi , pa ide plice od namjestenog , ali to je ekstrem , na toj njivi sam inace sa zetorom u oranju odlomio zub na zupcaniku bocnog reduktora u oranju, a sa lemkenom samo malo spustio plug ispod pluznog djona i onda ide i do kine , 1221 je pisao firnajz. Pretpostavljam da imaju problem zato sto je plug preveliki za traktor, a ne sto nece plug u zemlju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh