Elektronska kontrola setve

raf je napisao(la):
Kontrola je veoma dobra stvar seješ i nerazmišljaš jesili posijao ili nisi.Ja imam kao i kolega Sonyuboy
Ilic-Milošević i radi odlično.Inače ako nekog interesuje imam broj za kontakt sa proizvođačem.
Takođe otuda i poznajem Radu
 
Didi potpuno si u pravu ali ranije nije bilo ove novije kontrole sto prati iseme i plocu bar ja nisam znao za nju. :cool:
 
interesuje me da li se infrasrveni senzori vremenom isprljaju od prašine il sl.
::pomoc:;
 
mnn2 je napisao(la):
Ako se desi da se senzor zaprlja biće prijavljen kao kvar ,staneš i obrišeš i ideš dalje.
znam ja sta cu da radim ako mi se to desi ::namigivanje::, al me interesuje dal se to desava cesto il svakih 100 ha...
jeb... poso ako posle par krugova treba da cistim senzore... soja se meša sa nitraginom, i obično bude malo vlažna pa bi se brzo nalepila prasina...
U svakom slucaju ako je neko radio sa njima nek mi javi dal je imao neki problem... moze i na p.p.
:cao:
 
Ja sam prosle godine kupio zajedno sa masinom eks sistem ilic milosevic ali ga nisam ni montirao zato sto mi nisu poslali nikakvo uputstvo.Ako ga neko ima moze li mi pomoci.Sejacica je 4-redna
 
Ja sam u petak (26.03.) naručio onu kontrolu koja prati zrna.Sutra bi trebalo da mi je pošalju pa ću posle rada sa njom podeliti svoja iskustva sa svima.Ti ljudi što je prozvode su iz Kuzmina.
 
Ta što kontroliše pad zrna je za 4 reda 170 eura.Ona Zrenjaninska mislim da je 100 eura ali prati obrtaje ploče.
Danas namontirao bez po muke Agroelektronikovu kontrolu.Na suvo(betonu) radi super.Sutra isprobavam u njivi. :bravo: :D
 
Verovatno da je senzor pomeren u stranu.Jednostavo pomeri nosac u stranu tj da bude ispod ploce (ako je senzor pomeren u stranu nemoze da vidi zrno koje propada.Da je u pitanju prasina bila bi i na ostalim senzorima.Sto se tice brisanja to jednostavno uradimo prstom ili suvom krpom.
 
Ja nemam vremena da " brišem " senzore , i bez njih sam ove godine već posejao 150 kj (repa + soja) i sreća nisam imao problema. Po meni taj senzor jedna muka više.
 
Ja sam na 2.5 kj imao dva zagušenja koje mi je kontrola lepo registrovala.Imam utisak da bez nje više ne bi ni sejao.Mirna mi glava kad ona radi.
 
Obično elektronske kontrole setve imaju prekidač za 6/4 redi, al' kad si već postavio ovo pitanje onda tvoja verovatno nema taj prekidač. :D

Mislim da ništa ne možeš uraditi sa preostalim senzorima (u cilju da ti kontrola ne javlja grešku), osim da ih paralelno vežeš sa senzorima na drugim baterijama. Mada i to zavisi kako je konkretno izvedena kontrola, ako su senzori reed cevčice onda možeš to i sam da pokušaš a ako su drugačiji senzori onda već nije tako jednostavno. U stvari, najbolje je da se obratiš nekom elektroničaru koji bi ti predložio odgovarajuće rešenje u odnosu na to kakva je tvoja kontrola (sa mikrokontrolerom ili bez, senzori reed cevčice ili infracrvene diode i sl.).
 
dali je neko kupovao Agrijinu kontrolu setve posto sam ih pitao na sajmu i kazu da imaju koja prati zrna, cena negde oko 150 eura pa ako je neko kupovao neka mi malo vise pojasni i nek kaze cenu kolko je platio
 
vlajko0209 je napisao(la):
Iteresuje me da li neko zna,ako se na sejalicu sa 4 reda namontira el.kontrola sa 6 reda, šta raditi sa ona dva preostala senzora? :sta:
Kakva kontorla? zrna,ploče? Sve se da napravit, ili ju u krajnjem slučaju prevarit, stavit senzore na ''kriva'' mjesta..
 
petarHR je napisao(la):
vlajko0209 je napisao(la):
Iteresuje me da li neko zna,ako se na sejalicu sa 4 reda namontira el.kontrola sa 6 reda, šta raditi sa ona dva preostala senzora? :sta:
Kakva kontorla? zrna,ploče? Sve se da napravit, ili ju u krajnjem slučaju prevarit, stavit senzore na ''kriva'' mjesta..

Ovaj problem je rešen.Potrebno je da korisnik prilikom porudžbine naglasi da hoće 6/4
 
Nesto sam i ja probao da uradim ali jos nije zavrseno
242udjm.jpg
 
Fino izgleda, samo napred, da ga završiš do početka sezone! ::svaka cast::

Kako je urađen, sa mikrokontrolerom ili drugačije? Da li kontroliše ispadanje zrna ili obrtanje ploče? :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh