Stubovi u vinogradu

Najvažnije sam zaboravio, stubovi su bagremovi. Nije baš mala količina u pitanju 1200 kom. tako da mi je i efikasnost bitna...
 
Ako je burgija fi 200,stubovi su verovatno oko 15-17 cm.
Nema tu mnogo mesta za bilo šta osim nabijene zemlje.
Važno je da dubina ne bude ispod 60 cm



Bilo bi dobro da ogoriš onaj deo koji ide u zemlju i 20-tak cm iznad
 
Poslednja izmena:
Pa da. Dubina je odgovarajuća. Ja reko da se neko nešto dosetio što meni ne pada na pamet pa da proverim.
 
Ja sam stavljao bagremove stubove za neku ogradu i bolje se drže oni koji su fiksirani pijeskom od drugih gdje smo nabijali zemlju.

Može li neko objasniti kako se tačno postavljaju stubovi peskom ?

Čuo sam da se sve vreme dodaje voda dok se pesak stavlja u šupljine izmedju stuba i ivica rupe koja je izbušena. Može li se preterati s vodom ?
 
Mi smo stavljali suv riječni pijesak, onaj skroz sitni i nismo dodavali vodu. Može se dodavati da se bolje slegne, ali ne vjerujem da ima nekog velikog efekta. Kako se stub zasipa povremeno se prodrma (ne previše jer onda pijesak ode ispod stuba) de se popuni i neki džep koji ostane gdje stub tijesno stoji uz zid rupe.
 
Mi smo stavljali suv riječni pijesak, onaj skroz sitni i nismo dodavali vodu. Može se dodavati da se bolje slegne, ali ne vjerujem da ima nekog velikog efekta. Kako se stub zasipa povremeno se prodrma (ne previše jer onda pijesak ode ispod stuba) de se popuni i neki džep koji ostane gdje stub tijesno stoji uz zid rupe.

Hvala na extra brzom odgovoru. Znaci samo sitan pesak i drmanje stuba ? I sve to stoji dosta čvrsto ? Mi smo čuli da se dodaje sve vreme i voda i nekim tankim štapom se lagano gura pesak u sve šupljine oko stuba. Može li se tako i stariji stub koji se pomera u svom ležištu "popraviti" i da nakon toga čvrsto stoji ?
 
Kad dodajes vodu brze zbija pijesak oko stuba al ako naspes previse a voda nema kud otic tek onda nis napravio nista
 
Ja sam moje "nalivao" zemljom... 3ipo metra su van zemlje i 50cm u zemlji, a čeoni/glavni su vise od 60cm u zemlji... Buseno sa 25cm burgijom... A ja sam onu finu sitnu zemlju sto sam izvadio iz rupe stavljao u malo vecu kantu, mesao sa vodom pa je tako retku, tj. blatnu sipao, a drmanjem je prolazila do dna... Odozgore sabio nekim tankim stapom... S'obzirom da sam radio to u sred leta i onih paklenih vrucina, do sutra-prekosutra su stubovi bili cvrsti kao da su tu godinama :) A nisam ih ogorevao posto imam preradjenog ulja pa sam ih u 2-3 navrata obilato premazao i ostavio da upiju lepo pre nego sto sam ih ubacio unutra... Sad cu da vidim da iskopam neku sliku pa cu postaviti...
 
Pozdrav svima.
Hocu da postavim metalne stubove u vinograd. Zanima me da li je dovoljno da su duzine 2m, tj. kad se ukopaju da iznad zemlje budu oko 1,5m ?
i da li se uzimaju cevi 4x4cm ili je dovoljno 2x4 ?
 
Meni treba 1200 stubova za vinograd,ako neko prodaje ili zna nekog ko prodaje neka mi javi. (Drveni,metalni,pvc) sve odgovara ako cena odgovara.
 
Nazad
Vrh