Hranjenje kunića sa ostacima soje

Nije OFF! Tema je hranjenje kunica zar ne? A sta da im radim kad nevole OSTATKE od soje? :haha: :haha:
 
da li kunici-zecevi (ne kapiram razliku) mogu jesti prekrup ili tako praskastu hranu? jednom prilikom je moja sestra dala im prekrup, vidim zivi su ali sam se bas bojao da se ne uguse...
 
Posto zecevi disu samo na nos, mogu da udahnu prekrupu i lako dobiju upalu koja se tesko leci i moze da ima smrtni ishod... Niposto nemoj da ih hranis prekrupom!
 
Kunići i zečevi su dvije različite vrste svaka sa svojim karakteristikama. Ovo što mi držimo doma su kunići iako se naziv zečevi toliko udomaćio da neki niti ne znaju razliku a drugi se ni ne trude da to isprave. A u prirodi nailazimo i na divljeg zeca i divljeg kunića (u manjoj količini - barem kod nas). No da ne duljim, stručnije pojašnjenje možete ovdje pronaći:
http://www.zecovi.net/Razlika-kunic-zec.htm
 
mityoo je napisao(la):
Posto zecevi disu samo na nos, mogu da udahnu prekrupu i lako dobiju upalu koja se tesko leci i moze da ima smrtni ishod... Niposto nemoj da ih hranis prekrupom!
Ja ih hranim prosejanom krupnomlevenom prekrupom jer zrnu odgrizu srce a ostalo nejedu
 
ivanhoe je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Posto zecevi disu samo na nos, mogu da udahnu prekrupu i lako dobiju upalu koja se tesko leci i moze da ima smrtni ishod... Niposto nemoj da ih hranis prekrupom!
Ja ih hranim prosejanom krupnomlevenom prekrupom jer zrnu odgrizu srce a ostalo nejedu
I ja imam isti problem... Moracu da probam tvoj recept!
 
Izprobao sam sve ostale savete:
Davati koliko odmah pojedu ----- nemogu dezurati uz njih
Drzanje quruza u vodi ----- leti se lako kvari , nerado trose,zimi smrzne,hladan im je a za vruce nemogu dezurati uz njih
 
Razmnozavanja i hranjenje kunica

20ft63p.jpg
 
PoP ZmaY je napisao(la):
da li kunici-zecevi (ne kapiram razliku) mogu jesti prekrup ili tako praskastu hranu? jednom prilikom je moja sestra dala im prekrup, vidim zivi su ali sam se bas bojao da se ne uguse...
nakvasi i nemas problem a opet dobro jedu
 
Samo da ne bude prasine jer im to smeta ulazi u nos i dobijaju kijavici a posle ide na pluca a na kraju moze biti koban za kunica.
 
Nazad
Vrh