Hranjenje kunića sa ostacima soje

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.413
Lokacija
Ada-Mol
ivanhoe je napisao(la):
Da cugi upravo tako.
Pre~ 30g fabrike papira su otkupile slamu na njivi (da se ne spali) balirale i odnosile.
Bila je lepa zarada tovarenje slame.(za nas krupnije)
Sojina slama je dobra prezivarima zekonjama.
Nemogu na brzaka da nadjem analizu ali sam zapamtio da je bogat Mn (skoro ko ovsena slama ) N i proteinima (ko graskova)
Ako si mislio na zeceve oni spadaju u glodare a ne u prezivare!
 
Da .A po nacinu probave je poluprezivar.
Opsirnije u knjizi "Gajenje kunica" Milos Arandjelovic
 
Cugi :bravo:
Ajd baci ove postove u kunice posto tamo inace ima mesta a mozda se neko i nadoveze!
Inace moji Zercovi nisu hteli da jedu stabljiku od soje vec samo ako je bio pokoji list i mahuna... A mozda sam ih ja razmazio detelinom pa nece da jedu drugo :sta: , neznam!
 
Evo ja sam odvojio, nadam se samo da sam nadenuo dobar naslov. :cao:
 
Mozda cak nije moralo u novu temu ali dobro je i ovako!
Kakva su vasa iskustva sa ishranom zecova? Sa cime ih hranite, na koji nacin, itd?
 
Planira se deo za kunićarstvo, pa zato sam napravio novu temu. Za ishranu kunića sa ostacima od soje do sada nisam nigde čuo, a baš bi me interesovalo. Ja moje uglamnom sa detelinom i kukuruzom, ali bih im mogao malo i obogatiti jelovnik.
 
Ja sam u te svrhe sejao jutro zobi proletos i ostace mi i za dogodine a dobijaju i kukuruz i naravno detelinu(lucerku) Jedino kad zenke doje pa se vidi na njoj da gubi kondiciju onda im dodam malo soje u jelovnik da im pojacam mleko a i same senke bolje izadju iz perioda laktacije(ne smrsaju) pa se lepse pare i zecici su jaci!
 
Kunici su nazalost veliki probiraci.Osim par biljaka sa svime izbiraju ono sto su juce jeli danas ni da onjuse. 2 - 3 godine sam ih drzao na prirodan nacin u bazenu napunjenim peskom.Tolko su se pripitomili da sam ih pustao u bastu da pasu.
Sojinu slamu su samovoljno jeli, dobio sam je jako malo i jos pozelenu.
 
Jedan moj rodjak ih je jedne godine celo leto hranio uglavnom koprivom koja se bila sušila jedan dan, i nju su veoma rado jeli
 
Moji nece ni da omirisu nista osim lucerke! I to ako je starije luceriste pa ima sena u detelini onda izbiraju, pa sve seno ostave! jedino kad prave gnezdo onda biraju seno valda zato sto je mekse od lucerkine stabljike!
 
Ma nije frka jer imam lucerke na oko 4 jutra povrsine a nemam druge stoke pa nije frka za detelinu! A necu da ih menjam jer sam zadovoljan sa zenkama! Jedino bi trebalo da nadjem muzjaka jer ovaj ce uskoro da ide u serpu! Vec je prilicno mator! Koliko dugo drzite muzjaka za priplod?
 
ja moje hranim uglavnom kukuruzom,tritikalom i detelinom,a leti im dajem i zelenu kukuruzovinu,blitvu,slamu od graska i nije do sad bilo problema!! A muzjka imam 3 god i za sada jos ne planiram da ga menjam
 
a ja moje hranim mesavinom jecma ,sirka ,suncokreta u malom procentu i jos na to dodam malo peleta to hoce da jedu i lucerku seno slabo kukuruz nece ni da liznu a soju razbucaju nece je ni u hranilici na kraju cu da im dam po 100 dinara pa nek si kupe sta vole xaxaxaxxa ::namigivanje:: ::namigivanje:: :haha: :haha:
 
Da... a ja sam mojima hteo da platim da pociste ispod sebe pa nisu hteli... :haha: :haha:
 
Ljudi imate zaš nevaspitane zečeve , trebali ste ih vaspitati kad su bili mali a ne ulica (šuma) da ih vaspita ! :haha: :haha:
 
Ako, moji bar nisu probirljivi pa da moram da im kupujem hamburger! :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Dobro onda može i od goveđijeg /svinjskog . I odosmo u OFF , komesar će nas najuriti . A ljutimo se kad nam kaže da smo najgori ! :haha:
 
Nazad
Vrh