Massey Ferguson

Rale 83 je napisao(la):
MF187 je slican kaom moj 487 samo malo manji.
Slabe tacke tog kombajna su varijator pogona al moze da se nabaci od zmaja serije 14x i varijator bubnja sto je jako zajebano da se napravi , gume ako su 20-20 tesko da mogu da se nabave.
Na 187 je keder 2,5 m bubanj 80cm i ima 3 slamotresa , jako lepo radi cisti ne prosipa ako je ispravan
motor je perkins S44 i tu oko njega nemas problema .
Imas varijantu sa elektro i rucno ukljucivanjem pogonom kedera .
Kombajn je idealan za rad u brdskim terenima , ako te jos nesto interesuje pitaj :ppozdrav:
zato je kod 87 pogon doba ili bubnja na dvoredni lanac imao sam ga pa znam a imam i delova za njega ako nekom nešto treba
Post je spojen: [time]1285965076[/time]
_________________________________________________
Branko je napisao(la):
Pravila foruma nalažu da se najpre predstaviš u odgovarajućoj temi.

Takođe, bilo bi zanimljivo kada bi postavio sliku tog kombajna.
isto kao tvoj i moj nekadašnji 87 samo pogon doba mu je na kaiš što im je i slaba tačka kad nije u pravcu i limarija je drugačija ostalo je sve isto
 
Mislim da nije :haha: :haha: lici mi na one serije 520-530 al je kabina sa strane desno kao da ima onaj crni pojas na kome pise MF na ovoj levoj strani ako su donja slova iniciali MF-a gornja slova druge reci treba da glase ferguson sto bi bilo predugacko a prva rec je krupnije napisana , a to se ne uklapa u
praksu MF-a
 
pozdrav
mislim da je ovo isti kombajn kao onaj gore
kombajn massey ferguson mf 750 godiste 1988, klima secka za slamu,6 slamotresa, bunker preko 4000 kg. heder 4,20m. psenica, suncokret i 6 redni kukuruz varijanta. kombajn je u super stanju.
24yqlnq.jpg

16gcpjc.jpg

104mbut.jpg
 
pozdrav svima interesuje me jel ima neko isustva sa kombajnom Mf 685 s naime na korak sam od kupovine tog modela pa me interesuju misljenja i saveti ako ga je vec neko imao ili koristio u radu
 
Ja сам мог МФ 487 са пресом у солидном стању продао за 4000 еура. Да ли му је то реална цена?
 
Ja сам мог МФ 487 са пресом у солидном стању продао за 4000 еура. Да ли му је то реална цена?
zavisi od stanja ja sam prošle godine prodao maseja 87 za 4000e i sad prodam manjač za 500 plus još imam poluosovinu i neki delova za koje ću isto dobiti oko 500e tako da to izadje oko 5000e a kombajn je 60i neko godište
 
odustao sam bio od kombajna u zadnji tren zato nisam stavio slike ali evo mogu staviti sad :) tacno tako ima jaci motor.
Jer je ima polomljena dva slamotresa i ko zna kad to moze da izmeti napolje,sita solidna,skakao je kao lud (ali posle smo ustanovili da je dob kais ali imao je kao novi rezervni) nesto elektronika nije radila,kao sve je super sve radi,u super stanju kad sine isto gotove,ja zvao za rezervne delove osovina slamotresa 2000e zadnja prednja 1700e slamotres 1800e + pdv,sine 180e +pdv komad...i odustali..jedino sto ovako stvarno lepo deluje i kabina je vrh iako su propale neke gume pa se sva trese.Gume ok ali ozuljane e sad kao 2500rc ali nije radila elektronika pa moguce da su pokusavali nesto menjati pa da je pregorelo ali kombajn kad ozulja gume ima 4000rc minimum i vise jer nisu to ruske gume nego good year i bolje marke guma.
11w5w0h.jpg

zuwci.jpg

15i91s7.jpg

10o408j.jpg


toliko od mene :)
p.s.i ne daj boze nesto da se mora rastavljati nikako prici nicemu,dosta je komplikovan kombajn naspram claasa ili new holanda.
 
Ja se nalazim pred kupovinom MF 487 pa bih zamolio sve koi imaju takav kombaj da mi napisu koje su mu mane.Ovaj ima 5slamotresa 90ks motor 3m heder.
 
MF187 je slican kaom moj 487 samo malo manji.
Slabe tacke tog kombajna su varijator pogona al moze da se nabaci od zmaja serije 14x i varijator bubnja sto je jako zajebano da se napravi , gume ako su 20-20 tesko da mogu da se nabave.
Na 187 je keder 2,5 m bubanj 80cm i ima 3 slamotresa , jako lepo radi cisti ne prosipa ako je ispravan
motor je perkins S44 i tu oko njega nemas problema .
Imas varijantu sa elektro i rucno ukljucivanjem pogonom kedera .
Kombajn je idealan za rad u brdskim terenima , ako te jos nesto interesuje pitaj :ppozdrav:

Samo prelistaj temu
 
Ocigledno su ovi kombajni slabo zastupljeni kod nas zato i nema puno komentara za njih.

Elem,imam jedno pitanje za gospodina Panonstiba:Da li ste se do sada susretali sa kombajnom MF Cerea 7272 (ili nekim drugim iz te serije), sta nam mozete preneti o tim kombajnima iz Vaseg iskustva i generalno Vase misljenje o istom?
 
Ja mislim da je taj 7272 bio tj mozda jos i sad ima dva komada kod ovih sto licitacije prave
Jugokomercija.
U paciru su bili na kombinatu.
 
Nazad
Vrh