Massey Ferguson

Ja ove godine menjao kajseve koji su vec gotovi a dresarski,sestougaoni i jos jedan su bili originalni mf i na njima je stajala utisnuta oznaka mf zatim neka velicina kajseva i pored toga '71
E sad dal je to redni br ili godina ko zna....

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Pisao sam več jednom za MF 36rs kombajn...

Idem pogledat jednog,na šta bi trebao obratit pažnju i dali ima kakve slabe mane taj kombajn ??
Dali bi mi ga preporučili,ili je bolje to ne kupovat ?
 
Da li neko zna da li na kombajnu mf 31 iz 71' ima podesavanje petersonovog sit? Ja jos nisam otkrio kako?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ako na zmaju iz '63 ima podešavajuće gornje sito, mora biti i na MF. otvori nastavak sita prema gore i ispod mora biti ručica za podešavanje sita. Ako ju netko od prijašnjih vlasnika nije otkinuo ili nešto prerađivao po situ...
 
Mi završili naše parcele i ostalo još 30 ari uslužno da ovršemo pa čiči sledi odmor. Masej se i ove godine pokazao odlično. Požnjeo skoro 21h ko od šale. Od kvarova smo ove godine imali :
Procureo hladnjak koji je odmah zakrpljen (pre sezone)
Zamenjeni kajševi na drešu,vršalici, hidro pumpi i pogonski.(pre sezone)
Zavarena jedna remenica.
Kosa varena 2 puta
Zavarene 2 cevčice za gorivo.(pre sezone)
Sada čekamo da sa malo prosuši pa da skinemo taj ovas i čiča ide na odmor
Ono što me je inpresioniralo kod mahine je kako guli kroz blato kao da ima gusenice..
867d34573d5f2d6df8d03ef282355c78.jpg
052b206c64f7aa15428c089662ce7002.jpg
ff63be9c361b9eccbc9237ab9b24c5bc.jpg
fcbdd22d47f5cfb0b1acae655fe336c9.jpg
f0d13f87d0a7d920101d5fa9848c7371.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
I zanima me da li su ova dva šrafa za podešavanje petersonovog sita. Ovo plehče se diže na gore.
e88e8ff8a1f3a829b0c6a2bec7120284.jpg
 
Pozdrav, želeo bih da Vas pitam za iskustva za kombajn massey ferguson 410...
Unapred hvala
 
Daj malo karakteristika o mahini... Mi ce mo pri kraju godine gledati neki malo veci pa je i ovaj u izboru

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Daj malo karakteristika o mahini... Mi ce mo pri kraju godine gledati neki malo veci pa je i ovaj u izboru

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
perkins motor sestak 135ks. kosa mu je 3,60. sve ide preko hidro pumpe.. znaci heder se usporava preko dugmeta ubrzava nezavisno od broja obrtaja. izbacuje se preko klipa moze da pokupi i skroz zalepljenu psenicu.. sto se tice masine mi smo prezadovoljni.. jedino ima neko da ne voli sto ide sve preko hidro pumpe. ne trosi mnogo sa seckom bije 20l po hektatu.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Koliko je veliki bunker?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
bunker mu je preko dve tone ako ga bas napunis muski, ja ti to ne preporucujem jer prosle godine moj cale koliko ga bilo milo sto rodilo lepo zito i kvalitetno punio ga do vrha i pukla na kraju truba ona greda gde idu osovine za prednje tockove..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
perkins motor sestak 135ks. kosa mu je 3,60. sve ide preko hidro pumpe.. znaci heder se usporava preko dugmeta ubrzava nezavisno od broja obrtaja. izbacuje se preko klipa moze da pokupi i skroz zalepljenu psenicu.. sto se tice masine mi smo prezadovoljni.. jedino ima neko da ne voli sto ide sve preko hidro pumpe. ne trosi mnogo sa seckom bije 20l po hektatu.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
Znas li mozda na koliko obrtaja radi motor na njemu
 
Nazad
Vrh