Massey Ferguson

Čiča guli hrabro za sada!
57f23dfa0c60fa701303588af6d9b1a0.jpg
b0ea321d4820a9e3d3dbcfae54c05e6a.jpg
35815447c5b25908537302b242c3920e.jpg
d0389a17ca5d654095a858e8af7ea63e.jpg
af2174ef252ed90becef4fb5a963aa9b.jpg
03d81cca94808601537ea8f0e7ab88e9.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Pozdrav.
Milose, hteo bih da se cujemo i ja imam isi kombajan od prosle godine, koristim ga samo za svoje potrebe a bez iskustva sam i do sada nisam imao kombajne, a imam i lose iskustvo sa nabavkom pogonskog remena.
 
Oni su po merama za.ebali sve.Priča mi čovek kod koga uzimam remenje da muke muči sa M.F kombajnima i dimenzijama remenja.
 
Mi nikakvih problema nismo imali sa dimenzijama a kad nam je otisao kajis za hidrauliku stavili smo sa mesalice....
@Bobanghan poslao sam ti link od coveka u pp... :)

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Pozdrav ljudi. Da li neko zna gde ima da se kupi lim koji se stavlja pored doba za vrsu deteline i lucerke na mf31 ili tim starijim malim kombajnima. Posto imam sito od 2-3mm

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Ljudi, ako znate bilo šta molim vas da mi pomognete. Imam problem sa lampicama, svetli mi lampica za povratnu masu. Šta može biti problem? Šta da radim, bio je i električar ali nije našao ništa, dao sam mu uputstvo pa treba da dodje za par dana. Imam MF 7242 activa. Da li da menjam senzore?
 
Ljudi, ako znate bilo šta molim vas da mi pomognete. Imam problem sa lampicama, svetli mi lampica za povratnu masu. Šta može biti problem? Šta da radim, bio je i električar ali nije našao ništa, dao sam mu uputstvo pa treba da dodje za par dana. Imam MF 7242 activa. Da li da menjam senzore?
Gde ti se senzor nalazi? Imas li kontrolu obrtaja na spirali i levatoru povratne mase?Šta uključuje tu lampicu?Ona se pali kada spirala/levator stoji ili kada im padne broj obrtaja za odredjeni procenat?
 
Druže malo sam brzo tipkao pa nisam sve objasnio. Senzor/prekidač na poklopcu od povratne mase, svetli stalno, kako sa kombajn upali. Bio električar senzori su u redu... misli da je struja ali naravno imaš milion kablova. Sad da li može biti neka glupost ili je stvarno strujni kabel.. Da li je neko imao iskustvo sa ovakvim problemom.
 
Možeš li malo bolje objasniti kakav je senzor?Da li sija kad se napuni masa pa dođe do njega ili kako?Ima li neka oznaka na senzoru?Možeš ga i slikati.
 
Slikaću ga i objaviti kasnije....sija čim se upali kombajn, znači kombajn ništa ne radi a lampica sija. Lampica bi trebala da sija kad se smanje obrtaji ili kad spirala stoji.
 
Takav senzor je i sa jedne i sa druge strane i oba su ispravna. Naravno mogu ja strujni kabel da menjam, ali koji, odakle početi. Kolega kako to da testiram da li je to?
 
Treba videti da li je senzor dvožilni ili trožilni,ako je dvožilni onda samo prenosi kontakt a ako je trožilni ima napajanje i odvodi samo +.Ovo naravno važi ako je induktivni senzor.On bi trebalo da prenese kontakt kada dođe neki metal naspram njega.Ima tu još nekih mogućnosti,može biti PNP ili NPN i da ima NO ili NC kontakt ali mislim da to za tebe nije toliko bitno pet kažem ne mogu da vidim kakav je senzor.
 
Kupljen je MF 36,rotary separator,kombajn nema ništa od opreme za kukuruz,pa me sada zanima šta sve trebam nabavit za njega ?
Korpu i blinde to pretpostavljam,ali me zanima dali se mjenja i korpa na rotary bubnju ili samo na prednji bubanj idu blinde i korpa za kukuruz ?
Pomaže bilo kakavi savjet vezan za ovaj kombajn,..
 
Nazad
Vrh